Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Barátok eltávolodása családala...

Barátok eltávolodása családalapítás után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Röviden:

Megvolt a baráti köröm. Férjhez mentem, családot alapítottam, elköltöztünk másik városba (nem messze, de azért nem is a szomszédba).

A barátaim egyik fele szintén családos és már nem lakunk egymáshoz olyan közel.

A másik fele meg még a most tipikus 30as későtinikorukat élik. :) Velük azért ritkult meg a kapcsolat.

Interneten, telefonon szoktunk beszélgetni, tehát rosszba nem lettünk, de találkozókat már nagyon ritkán vagy egyáltalán nem szervezünk már.


Játszótéren vannak anyukák akikkel beszélgetni szoktunk, de azok a tipikus felszínes beszélgetések. Félreértés elkerülése miatt, nem lelki társat keresek, csak akikkel lehetne programokra járni vagy szervezni a játszótéren túl is eseményeket.

Mivel megvolt a baráti köröm így már elfelejtettem hogyan is kéne barátkozni. Valahogy mindig falakba ütközöm. Eleve kevés a 35 alatti anyuka, bár ez egyáltalán nem zavar, de az "idősebbek" klikkeket alkotnak és mivel 20nak se mondanának (31 vagyok), sőt van aki babysitternek nézett, nem igazán nyitnak felém és én meg nyomulni nem szeretnék. Volt, hogy barátságosnak és nyitottnak tűntek, aztán amikor felbátorodtam és kicsit odamentem, a gyerekeink vígan játszottak egymással, szinte hátat fordítottak. Olyan kellemetlen volt.



Akinél hasonló a szituáció, hogy küzd meg a "magánnyal" vagy hogy szerezz új barátokat? Bármilyen jó tanácsot szívesen fogadok.

4 éves és 1 éves anyukája.



2018. aug. 6. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Vannak a játszótérnél komolyabb gyerekprogramok is. Ringatók, találkozók mindenféle apropóból (pl. koraszülöttek, X gyógykezeltek), különlegesebb bölcsik, ovik is csomó jó kis rendezvénnyel előjönnek rendszeresen (pl a Waldorf nagyon), adott sportágak helyi klubjai, mind-mind alkalom arra, hogy azért egy-két mélyebb barátság elstartolhasson. Rövidebben: ahova ugyanazok járnak kb rendszeresen, ott van esély összerakni egy "zenekart", akik össze is jövögetnek "gyakorolni" ahogy kell. :)
2018. aug. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 batta80 ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben járok sajnos. :( És kezd eluralkodni rajtam a kétségbeesés.


A régi barátokkal nem véletlenül ritkul meg a kapcsolat, vagy éppen szűnik meg, mert más lesz a prioritás mindenki életében. Lassacskán nincs is közös téma. Hacsak nem ugyanabban az életszakaszban vagytok.


Én most nagyon nehéz helyzetbe kerültem. A gyermekem 8 éves, és nem lesz testvére. Unokatestvére 2 van, de ők már 20+ évesek. Valószínűleg nem is lesz több.


Pici korában én is kötöttem barátságot a játszótéren két anyukával is, akiknél hasonló korú gyermek volt, és ez jó is volt, mert vigyáztunk egymás gyerekére, és hát jól elszórakoztak, még nyaraltunk is együtt 3 nyáron keresztül. Aztán mindhárman elköltöztünk kertes házba, minden gyerek bekerült iskolába, de háromféle suliba.

Próbáltuk a kapcsolatot tartani, és kettőjüknek sikerült is, engem szép lassan kizártak mindenből... :(

Csináltak egy olyan dolgot is, amivel rettenetesen megbántottak, és azóta is tüske ez bennem, és nem felejtem.

Úgyhogy most kezdhetem elölről ezt a barátkozósdit, marha nehéz, mert én nem vagyok egy könnyen barátkozó, az iskolai osztályban próbálkozok igen kevés sikerrel.


És már most eljutottunk addig, mivel már 8 éves, hogy ha elmegyünk strandolni, nyaralni, halálra unja magát, ha lenne vele egykorú gyerek, akkor simán élvezné, de így sajnos esélytelen.


Úgyhogy egyelőre én sem tudom, hogyan javíthatnék ezen a helyzeten.

2018. aug. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én elég korán szültem az elsőt, akkor még érthető volt, hogy a barátaimnak nem volt gyerekük. Sokan elkoptak mellőlem, ami nem csoda, mert főleg bulikban találkoztunk, szórakozni, koncertekre, fesztiválozni jártunk együtt. Páran megmaradtak, velük még évekig heti-kétheti szinten találkoztunk. Később lettek új barátnők is, gyerek mellett tanultam, és onnan sokakkal jóban lettünk, voltak, akikkel igazi barátság alakult ki.

Viszont amilyen az én formám, én maradtam itt, a városban, itt kaptam később állást, a barátnőim meg (de tényleg az összes) mind elköltöztek. Van, aki az országon belül, de messzire, sokuk meg külföldre, és egyik sem EU-n belülre.

Egy olyan barátnőm volt, aki ténylegesen azért tűnt el a képből, mert gyerekeim vannak/lettek. Őt már úgy ismertem meg, hogy a nagyobbik ovis volt, sokat járt hozzánk, együtt tanultunk, jött velünk időnként játszótérre is, csináltunk közös programokat, néha nálunk is aludt, ha hosszúra nyúlt az esti eszmecsere. Aztán amikor megszületett a kicsi, megváltoztak a dolgok, és ezt nem volt hajlandó tudomásul venni. Már azon megsértődött rám, hogy szülés előtt egy héttel nem mentem vele Bécsbe adventi vásárba, hiába próbáltam türelmesen elmagyarázni neki, hogy nem bírnék ki egy többórás buszos utat, amikor tízpercenként pisilnem kell, a lábaim brutálisan fel vannak dagadva, és majd' beszakad a hátam, és nem bírnék utána fél napig csellengeni Bécsben a hidegben, pláne, hogy nincs olyan csizmám, amibe beférne a lábam. Aztán megsértődött, amikor szülés után csak 20 percet tudtam vele beszélgetni a kórházban, mert közben jött más látogatóm is (a férjem és a nagyobbik gyerekem, szerintem érthető, hogy velük is szerettem volna foglalkozni). Végül azon sértődött meg, hogy felajánlotta, hogy aznap, amikor hazamegyünk a kórházból, ő jön nekem segíteni, és két éjszakát nálunk fog aludni, és én erre nemet mondtam. Egyrészt nem volt szükségem segítségre, másrészt a családommal szerettem volna lenni, harmadrészt ismerem, sokszor aludt nálunk, tudom, hogy milyen, az nem segítség lett volna, főleg, hogy ő úgy tervezte el a segítséget, hogy majd ő ringatja a babát, én meg tudok főzni és takarítani addig.

Később próbáltam nyitni felé, de olyan szinten a lelkére vette, hogy egy újszülött mellett nem volt időm rá, hogy azóta már egyáltalán nem tartjuk a kapcsolatot.


Néha én is kicsit magányosnak éreztem magam, a többi anyukával valahogy én sem tudok haverkodni, de közben lettek új és régiúj barátaim. Azóta már visszamentem dolgozni, jött pár új kolléganő, velük nagyon jóban lettem (az a vicc, hogy egyiknek sincs gyereke), illetve pár régi ismerőssel elkezdtünk összejárni, akikkel régen nem volt szoros a kapcsolatom, most meg egy közös hobbi kapcsán elkezdtünk összejárni.

De mondom, a játszótéren én sem tudok ismerkedni, pedig még azt sem mondhatnám, hogy kevés a velem egykorú (én is 31 vagyok).

2018. aug. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#2 ez sajnos nagyon ismerős, az én nagyobbikamnál is ez van. Ilyen szempontból nagyon irigylem azokat, akik többen, sok gyerekkel mennek strand, nyaralni, és van gyerektársaság. Az én nagyfiam is sokszor unatkozik ilyen alkalmakkor, mert nincs kivel játszania, én meg nem tudok neki leakasztani haverokat, akik családostul velünk jönnének. Ő meg nem az a fajta, aki idegen gyerekekhez odamegy csak úgy, és beszáll a játékba.
2018. aug. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jártunk jógára, úszásra. Vagy eleve barátnők mennek vagy nem akar barátkozni. Volt olyan, aki közölte a többiekkel (tehát nem személy szerint velem), hogy ő a gyerekével akarja tölteni az időt nem csacsogással.

Rossz helyekre jarnék vagy csak felnőtt fejjel ilyen bonyolult barátkozni? Nem adom fel, csak a sok negativ példa megtorpant.

2018. aug. 6. 13:34
 6/9 anonim ***** válasza:
2 barátnőm van, de ők általános óta, csak nekem vannak gyerekeim, 31 évesek vagyunk. Velük szinte csak messengeren beszélünk, havonta 1x találkozok az egyikkel, de csak mert ő a körmösöm, a másikkal mégritkábban, pedig tényleg mindenben számíthatunk egymásra! Az ovis amyuk!kkal csak köszönünk egymással, játszótérre 1 évben kb 4x megyünk, ott is max köszönünk egymásnak másokkal, de ennyi. Nen is vágyom új emberekre, iszonyatosan nehezen engedek magamhoz 'közel' bárkit is, még a rokonok körében is magánéletben turkálásnak érzel egy hogy vagy-ot, nemhogy idegenekkel kezdjek
2018. aug. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6 akkor te nem is vágysz társaságra?

Nem lelkitársra gondolok. Csak olyan emberre, akivel eszmecserét lehet folytatni, recepteket cserélni, mozizni, sütizni meg ilyenek. Tehát kikapcsolódni és jól érezni magam.

2018. aug. 6. 13:45
 8/9 anonim ***** válasza:

En is hasonlo cipoben jarok.

1 gyerek, 5 mult, teso nem lesz. Regi baratok elkoptak. Az egyik konkretan miutan megszuletett a lanyom.Egyszeruen nem tudott mit kezdeni az egesszel, raadasul utana parhuzamosan az o elete tonkre is ment (valas). Ma mar evi kb. 2x ha beszelunk telefonon, de az is csak rola szol, felem nem tud azota sem viszonyulni.

Masik regi baratomnak most van pici babaja, o meg el van rugaszkodva a foldrol is, csak rola szoljon most minden...koszi nem..napi szinten semmikepp.

Jatszon sose tudtam ismerkedni, kollegakkal ritkan, vannak idosebbek vagy gyerektekenek is. .

2018. aug. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#6 vagyok, nem vágyom másra, ezeket a meglévő 2 barátnőmmel és a párommal bőven meg tudom oldani ha akarom
2018. aug. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!