Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Húszas éveitek végén járó...

Húszas éveitek végén járó gyerektelenek! Hogyan élitek meg az örökös szekálást? Számít-e nektek, hogy milyen anyagi helyzetbe vállatok gyereket?

Figyelt kérdés
A főnökömnek 3 gyereke van. Gyakorlatilag milliomos, tehát nem volt gond őket felnevelni, állandóan utazgatnak, mindegyikőjüknek drága hobbi (versenybicikli, motor, lovaglás, snowbord, ilyenek). Az én fizum 4 órában kb 60ezer egy hónapban. Van pofája megkérdezni miért nem akarunk még gyereket a párommal, mikor mondom, hogy kicsit jobb anyagi helyzetre és egzisztenciára gyúrunk meg előadja, hogy úgysem lesz sose elég nekünk és kicsúszok az időből (27! vagyok). Mikor mondtam, hogy ha maradnak ilyenek az anyagiak, akkor nem lesz gyerek, akár egyáltalán, de ha lesz is egy lesz, egyenesen nekem esett, hogy az ilyen nők miatt fogy a magyar... Hozzá tartozik, hogy Msc-vel végzek tavasszal. Suli mellett (nappalis) dolgozom, de ha nem suliznék, akkor is csak 4 órában alkalmazna, nyilván amint végzek húzok innen. De akkor sem fogok az első évben gyereket vállalni! Miért kell azt lenézni, aki tudatosan vállal gyereket? Ha egyet, akkor egyet, ha ennyi fér bele! Igenis, én jómódban szeretnék élni, és ezt nem kívánom feladni azért, hogy "szaporodjon a magyar". Mi ez már, hogy mindenki bele akar ugatni ebbe? Minden párommal kapartunk össze eddig, szerencsések vagyunk, mert jól haladunk, de nem is kívánjuk lejjebb adni. Nem arról van szó, hogy lenézem, aki szerényen él, mert az én és az ő családja is szerényen élt, de mi köze bárkinek ahhoz, hogy hogyan alakítom az életem? Ez a fogy a magyar duma meg végképp kiakaszt. Mikor jönnek már rá az emberek, hogy előtakarékoskodni kell, nem az utódnemzedékre lőcsölni a terheket? Kiborítanak ezek a dumák. Mikor lesz már ennek a sötétségnek vége?

2018. febr. 22. 18:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%

én megértem, ha valaki nem vállal gyereket ennyi idősen mert anyagilag nem teheti meg.

Viszont az is szomorú, hogy 8 év telt el az érettségi óta és még mindig tanulsz...mármint értem hogy azért tanulj hogy utána jó melód legyen, csak szomorú hogy olyan a rendszer hogy ezt 4 évbe nem lehet belesűríteni...vagy bele lehet csak jól kell választani?! Nem tudom. Én okjt választottam, 2 év alatt letudtam, lett egy szakmám amivel már 4 évvel ezelőtt is 400-500 ezret kerestem havonta. A férjemnek szintén csak szaklevele van, ő most a dupláját keresi ennek egyetem nélkül, IT szektorban. szóval talán igen, jól kell választani, mondanom sem kell, ennek köszönhetően 27 voltam mikor gyereket vállaltam, míg sok osztálytársam akkor csinálta a második diplomáját (vagy az elsőt még..) és most sehol sincs jobb állásuk mint nekem...szóval inkább úgy gondolom, amit írsz, az csak félig igaz, valahol mindenki felelős azért, hogy hol tart ennyi idősen, és bizony jó adag ráérősség is van abban, hogy a mai fiatalok nagyrésze csak 35 vagy azon túl vállal gyereket.

2018. febr. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Már ne is haragudj, első hozzászóló, de 19 évesen senki nem mondja el, hogy ezzel meg ezzel szarul fogsz keresni. Agráron szakon végeztem, utána kicsit több mint 2 évig dolgoztam a szakmámban. Nőként vagy közalkalmazottként tudtam volna elhelyezkedni, vagy a lakhelyemtől baromi messze. Így érthető, hogy inkább visszaültem az iskolába, nappalira, mert az nem fizetős, mellette dolgoztam. Nem hiszem, hogy a hozzáállásommal van baj. És term.tud területen csinálom az Msc-t, szóval a doktori is képben van, ott viszont már szép az ösztöndíj + ha mellé alkalmaz az intézet (iskolával együttműködési megállapodásban). Nem csak a pénzről szól, nagyon is szeretem.

De ha csak a kényelemről szólna, miért baj az akárkinek, hogy más mikor vállal gyereket? Mi a ló***ért hiszi bárki, hogy a gyerekvállalás ténye valami elidegeníthetetlen bölcsességgel ruházza föl, hogy ítélkezzen afelett, aki nem vállal, vagy egyet vállal? És pláne, miért fájdalom az másoknan, ha valaki 30-on fölül vállal? Miért kell egyáltalán ennek beszédtémának lenni egy főnök-alkalmazott viszonyban, amikor tudja, hogy miért tanulok, tudja, hogy mennyit keresek, meg úgy egyáltalán?

2018. febr. 22. 18:55
 3/17 anonim válasza:
93%
A dolog ott kezdődik, hogy a főnöknek semmi köze ehhez. Egy pénzeszsák meg pláne ne pofázzon :D 27 vagy. Baromi fiatal még. Az egyetem miatt kitolódott a családalapítás manapság. 5-6 év múlva is ráérsz.
2018. febr. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Bocs első, nem veled kiabálok, csak nagyon felbosszantott ez a mai dolog. És igen, a választás sokat számít, meg mellette még sokminden. Én nem okolok senkit, hogy a "rendszer meg a pénz miatt" nem lehet még gyerekem, csak nem tudom, erkölcsileg miért foglalkoztat az én méhem gyümölcse másokat.
2018. febr. 22. 19:06
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Szintén 27 vagyok, majdnem 28, valamennyire átérzem. Nem vagyunk ugyan milliomosok a párommal, de nem is keresünk rosszul (szerintem), már tudnánk gyereket vállalni... a baj az, hogy nem lehet, biológiai okok miatt. Donoros program több millió forint lenne külföldön, de bizonytalan az egész, nem tudjuk, merjük-e, akarjuk-e, az örökbefogadás meg túl macerás, nem tudnánk teljes szívvel belevágni. Persze a család kíváncsi, és nagyon tudom értékelni, mikor jönnek a kíváncsi kérdések, születésnapomra pedig egy hatalmas plüssmacit kapok, jelzésértékkel...
2018. febr. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%
Egyébként fontos az anyagi háttér, legyen fedél a fej fölött, étel az asztalon, gyógyszer (ha kell), legyenek befizetve a számlák, ne kopogjon a behajtó hetente. Nem luxudkörülmények kellenek (a gyerek túléli, ha nem iphone meg luxus edzőcipő jut neki, hanem valami egyszerűbb), de egyébként a pénzkérdésnél lényegesebb az, hogy az adott párja szívből akarja-e a gyereket, a családalapítást.
2018. febr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ez a másik dolog, hogy bárki belefuthat egy ilyen esetbe, annyi az előítélet, hogy bele sem gondolnak, hogy mi van, ha akarnak, de nem lehet. Ez pedig, hogy itthon milyen etikai korlátai vannak az asszisztált reprodukciós eljárásoknak meg egy külön fejezetet érne meg....sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagytok.
2018. febr. 22. 19:17
 8/17 A kérdező kommentje:
* nem etikai, hanem jogszabályi korlátai, csak etikai dolgokra hivatkozva.
2018. febr. 22. 19:21
 9/17 anonim ***** válasza:
86%

tojom le.

én pl sose akarok.

2018. febr. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
12%
1-es vagyok. én 14 éve érettségiztem, akkor döntöttem az OKj mellett. És már akkor láttam ami most a heylzet: szakemberekre van szükség nem diplomásokra. Ezért döntöttem az OKJ mellett, noha az osztályom 90%-a közgázra ment, a maradék orvosnak. A közgázosok most kint vannak külföldön, az orvosok itt vannak de minek. Én meg jól keresek. Igen, szerintem hozhat az ember 19 évesen is jó döntést. Vagy hozhat rosszat, de 8 év alatt illik kijavítani. Bocs, én sem neked célzom, ezek szerint nálad nem is az általam vázolt helyzet áll fent, mint sok ismerősömnél. Én általánosságban sajnálom ezt a helyzetet.
2018. febr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!