Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 30 hetesen meghalt a kisbabám...

30 hetesen meghalt a kisbabám és meg kellett szülnöm, szörnyű volt. Túl lehet tenni magát ezen egy anyának valaha? , mert most szörnyen fáj az elvesztése.

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja hogy ennek így kellett lennie és majd lesz másik de ez szörnyű érzés mert én őt akartam nem egy másikat, persze beszéltünk róla a párommal hogy megpróbáljuk még egyszer, de félek attól hogy a 9 hónap rettegéssel fog eltelni és hogy milyen érzés lesz majd ha újból terhes leszek illetve megszülöm a babát.
2017. szept. 8. 13:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez borzasztó amin átmentél, nagyon sajnálom. Egy jó pszichológus, gyászterápia. Sokat segít.
2017. szept. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Részvétem!:( Most egy gyász időszak fog elkezdődni,ami teljesen normális,és nem biztos,hogy vigaszt találsz.Őt már semmi nem hozza vissza,de el kell engedned.Nehéz.Tudom,hogy milyen sajnos(bár én korábban vetéltem).Nekem kellett fél év,míg felfogtam,meg meggyászoltam.Idővel enyhébb lesz a fájdalom.Enyhült,mikor meglett a babánk,addig rengeteget gondoltam rá.

A párod melletted áll,ez a lényeg!

Sajnos biztos,hogy izgulni fogsz,de arra kell gondolni,hogy nem lehet mostmár semmi gond!!!Ez megtörtént,soha többet nem fog!

Lehet tudni,hogy mi történt?Mit mondanak a dokik?!Volt valami jele,hogy baj van?El sem tudom képzelni,hogy ennyi idős magzatnál hogyan lehetséges ez!😢Nagyon sajnálom és sok erőt kívánok!!!

2017. szept. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Annyi történt hogy nem éreztem mozogni, elmentem az orvoshoz és nem volt szívhang, egyből küldött a kórházba. A szülés után annyit egyből láttak hogy a köldökzsinór megtekeredett, mást még nem mondtak, még nem kaptam meg a papírokat.
2017. szept. 8. 13:26
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Egyelőre ne vállaljatok másodikat, fél-egy évig semmiképp - vagy akár kettőig, amikor TE úgy érzed, képes leszel megint végigcsinálni a terhességet félelem nélkül.


Egyébként pszichológus.

2017. szept. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Szia! Én átéltem ugyanezt csak én 32 hetes voltam. 8 évvel ezelőtt történt.

Sokmindent tudnék mondani,mesélni de ezt valóban csak azt tudja aki átéli,hiába közhely de ez az igazság! Nagyon fog fájni,még sokáig.Néha úgy érzed majd hogy jobb és könnyebb aztán másnap megint ugyanolyan nehéz és fájdalmas lesz.

Az én tanácsom a következő: nagyon fontos hogy meggyászold,a poklok poklát járd meg ha kell de fontos hogy fel tudd dolgozni és idővel el tudd engedni.Semmiképp ne vállalj új babát amíg egy kicsit is úgy érzed hogy még nem engedted el teljesen.Ne szégyellj ezzel kapcsolatban semmit,én sokszor sírtam úton-útfélen,mert épp akkor jött rám.És bármibe belekapaszkodtam amiről úgy gondoltam hogy segíthet,mégha más hülyének is nézett.Nem kell magyarázkodnod senkinek,jópofát vágnod senkinek....Csak arra koncentrálj amitől könnyebb lesz neked a gyászmunka.Ha szükséges kérj segítséget,én apkupunktúrára jártam nekem nagyon hasznos volt.Nálam 9 hónap telt el amikor újra terhes lettem.Addigra nagyjából már azt éreztem készen állok másik babára.A testednek is fel kell készülni és a lelkednek is.

De még hosszú évekig eszembe jutott minden egyes nap,és még most is sokszor.

2017. szept. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

Hát jól pofán rúgnám azt, aki azt mondja, hogy ennek így kellett lenni!!!!!


Egyébkén hasznosat nem tudok sajnos hozzászólni, szívből sajnálom, a poklot járod most meg! Gyászold amíg lehet, add ki magadból, de állj fel! Ő érte és a leendő testvéréért és magatokért! ha kell kérj segítséget!

2017. szept. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Reszvetem!

A baratnom ugyanigy jart, 27 hetesen kellett megszulnie ahalott babat, csomot csinalt a koldokszinoron es ugy halt meg, 1 kg os kislany :(


Viszont! A baratnom tultette magat rajta, ujra terhes lett, majd 2 korai veteles jott, majd ujra, es most van egy egeszseges kisbabaja!

Pont ket evre az elso halala utan szuletett. Ugy ereztek nem varnak, egybol probalkoztak.

Most ujra boldog, neked is menni fog, kitartast es szoritok!

2017. szept. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

Nekem egyszer azt mondtak, hogy a halált csak élettel lehet legyozni.

En ujra gyereket vallalnek minel hamarabb. (De nem akarok vitatkozni senkivel, aki nem igy gondolja.)

2017. szept. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
36 hetesen történt. Én minél gyorsabban szerettem volna újra babát vállalni. Fél év múlva lettem terhes. A 9 hónap rettegés volt, ha nem mozgott 10 percig már sírtam.... Nem volt könnyű, s ma is fáj, ha rágondolok, pedig 10 éve történt.
2017. szept. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%
Én is azt akartam írni, mint az utolsó előtti, hogy a halált csak élettel lehetett legyőzni, de az addig érkezett válaszok miatt bevallom féltem. Senkit nem szeretnék megbántani. De hiszek abban, hogy egy lélek, aki kiválasztott minket, eljut hozzánk. Ha nem az első babával (és talán erre gondoltak azok, akik azt mondták, hogy így kellett lennie, hogy valamiért ez a test nem volt elég erős, elég egészséges) akkor a következővel. Én bízom ebben! Nem mondom, hogy vállalj azonnal új babát (szülésed miatt sem tudom biztonságos lenne e) de nekem is ez segített. Fel a fejjel és sok erőt kívánok neked!
2017. szept. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!