Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti beleegyeznétek...

Anyukák! Ti beleegyeznétek ebbe? (5 éves kisfiú)

Figyelt kérdés

Családi ismerősöknek nagyon sok év után született egy kisfiuk,most 5 éves. Én már fiatal felnőtt vagyok,és nagyon nagyon szeretem a kis srácot,és ő is oda van értem. Szüleink egyidősek,és engem sem 20 évesen szült anyukám,szóval tényleg nagyon késői baba. Szeretném elvinni a kisfiút strandolni,rá is érek,nekem nem teher,van hozzá türelmem,rengeteget szoktunk együtt játszani. Viszont esélytelennek érzem,hogy beleegyezzenek a szülők(akikkel egyébként nagyon jóba vagyok,amíg én voltam kicsi,addig ők velem babáztak :) )

Ti beleegyeznétek vagy sem?


2018. aug. 7. 15:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
A fiatal felnőtt pontosan mit jelent? 18-21 között vagy? Ha igen, én simán elengedném veled, főleg ha a kisfiú is imád! 😊
2018. aug. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Emberfüggő. Az, hogy mennyire vagy megbízható, felelősségteljes, komoly, ertelmes stb. nagyban hozzájarul ahhoz, hogy megbíznak-e benned. Ha pl. tegnap még matt részegen feküdtél a Sziget bejáratnál, elgondokodnék.
2018. aug. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%

Biztos, hogy nem teher? Strandoltál te már kisgyerekkel kettesben?

Lehet, hogy nem akar mással, csak veled játszani. Ha nem tud úszni, egy pillanatra nem veheted le róla a szemed. Nem létezik az a fogalom, hogy hideg víz és nem létezik az sem, hogy száradni kellene.


A fiam 8 éves és most jutottunk el oda, hogy már nem hajlandó karúszót húzni, így újra ott vagyunk, hogy folyamatos kartávolságra kell tőle lennem.


Ráadásul ha nem ismeri a vizet (mondjuk kérdés, hogy ki mit ért strand alatt, én speciel nem a fürdőt, tehát nem medencét), akkor seperc alatt el tud tűnni a szem elől.


Biztos, hogy képes vagy felelősséget vállalni egy pici gyerekért a strandon?

Arról nem is beszélve, ha bármi történik vele, te senkije nem vagy, még orvosi ellátást sem kaphat szülő/gondviselő jelenléte, beleegyezése nélkül.


Én nem engedném. Mamával igen, nagynénivel igen, barátokkal 5évesen nem. Legkorábban akkor, ha magabiztosan tud úszni.

2018. aug. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is emberfüggő. A 26 éves unokahúgomra nem bíznám a 2 éves fiam, mert magára sem tud figyelni, nemhogy egy gyerekre. Viszont a 20 éves öcsémmel simán elengedném, mert tudom, hogy épp olyan biztonságban lenne mint velem.
2018. aug. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom hány éves vagy, de én nem engedném el az enyémet. A víz ami annyira veszélyes.

Mondjuk közrejátszik , hogy kb 10 éve az egyik kolléganőm az unokahúgát elvitte a Tiszához, a kojelölt strand területre, elvitte a kislányt a víz, meg is halt, Szerbiaban talaltak meg a holttestet.

2018. aug. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Én ugyan apuka vagyok, nem anyuka, de a fiam 5 éves, és nem egyeznék bele. Még anyámhoz is - akiről tudom, hogy képes vigyázni rá - csak úgy engedem el, hogy előtte százszor a lelkére kötöm, hogy mindig figyeljen rá :)
2018. aug. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Én egyáltalán nem vagyok párás szülő, szinte bárhova elengedném hasonló korú ismerősökkel, rokonokkal, de strandra biztos nem, szerintem is túl veszélyes a víz
2018. aug. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Húúú, ez nehéz kérdés! Alapvetően én is azt gondolom, hogy a víz egy nagyon veszélyes terep, strand lehet túlzsúfolt, ahol már a sok ember önmagában veszélyt jelenthet, eltűnhet a gyerek, vagy csak egyszerűen virgonc, elszalad, megcsúszik, és beleesik a vízbe...úristen, rémálom.

Pont a minap szembejött velem az FB-n egy videó, egy ázsiai országban egy fedett uszodában lubickoltak együtt gyerekek és felnőttek. Egy beltéri kamera felvette, ahogy az egyik kisfiú elsodródott a többiektől, eszeveszetten kapálózott, és senki, értsd SENKI nem segített neki, pedig többen elmentek mellette. Végül hál istennek addig kapálózott, amíg kievickélt a medence széléhez, és meg tudott kapaszkodni...szívszorító volt.

Szval úgy érzem, addig mindenképp velem kell strandra mennie a szintén 5 éves fiamnak, amíg stabilan meg nem tanul úszni. Ezen a nyáron volt egy 5 napos úszótáborban, úgy mertem elengedni, hogy tudtam, egyszerre ötfős kiscsoportokban tanítják őket, és mint kiderült, a pici medencében voltal, és még így is két képzett oktató vigyázott rájuk. Szval bebiztosították a dolgot.

Nézd, nem tudom, mennyire vagy felelősségteljes, az írásodból azt érzem, az vagy, és nagyon szereted ezt a kisfiút, ezért én a helyedben megkérdezném. Legfeljebb azt mondják majd a szülők, hogy még nem, pár év múlva pedig boldogan elengedik veled.

A bátyám 42 éves, egy hangya életét nem bíznám rá, hál' istennek, nincs saját gyermeke, az én gyermekeimre pedig nem vigyázhat. Anyukám is necces, otthon náluk szokott vigyázni a gyerekeimre, mert az az ő terepe. De strandra nem engedném el vele az 5 éves fiamat és a 3,5 éves lányomat, mert figyelmetlen, és az is előfordulhat, hogy rosszul lesz, az pedig végzetes lehet.

2018. aug. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

Voltál már kettesben a kisfiúval huzamosabb ideig? Szoktál rá rendszeresen vigyázni? Ha igen, akkor talán elgondolkoznék rajta.

ha nem, akkor teljesen kizárt. Más szülői felügyelet mellett elbohóckodni egy 5 évessel vagy pl lenyugtatni mikor túlpörgött. Mert náluk azért előfordul.

Még az írásod is annyira bizonytalan, hogy szerintem első körben inkább vidd el fagyizni.

2018. aug. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

Én keresztfiamat aki szintén 5 éves kb heti 1x elviszem strandra most majd balcsira megyünk 1 hétre hármasban párommal.

Ha ismered a kisfiút megbízható vagy akkor elengedik.

Keresztfiam elvan víz szélén ahol homok van imádja főleg ha sarazhat. Karúszó úszógumi mindig van rajta mostanában ilyen felfújható dínón lovagol :)

2018. aug. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!