Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Használt vagy új dolgok a...

Használt vagy új dolgok a babának?

Figyelt kérdés

14 hetes terhes vagyok, hamarosan majd el akarok kezdeni vásárolni babadolgokat.

Akárkivel felmerül, testvér, barátnő, kollega azonnal mindenki "jaj, nehogy új dolgokat vegyél".. Kivétel nélkül.

Ruhákból oké, tesóméknak millió babaruhájuk van kb 10 zsáknyi, azokat majd jól átválogatom, és elhozom a nagy részét, mert szépek. De más dolgokból én nem akarok használtat (kiságy, matrac, babakocsi,hordozó, kád, stb stb stb) De ezt akárkinek megemlítem azonnal kb bolondnak néznek.

Nem értem miért.

Ha van az embernek rá pénze miért kötelező használt dolgokat venni?


2018. aug. 8. 18:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Ne törődj senkivel, azt vedd amit jónak látsz. A te gyereked, nem az övék, hadd ne ők döntsenek....
2018. aug. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan igy vagyok vele. Ruhákat rengeteget kaptunk, de a bútorok ...stb. újat akartam. Nézegettem használtan is, de nem sokkal olcsóbb volt, igy akkor inkább mar uj.
2018. aug. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Nem kötelező sőt mi pl. mindent újat vettünk. Semmit nem néztünk használtat és ha valaki felajánlott valamit akkor inkább nem kerestem egy darabig nehogy ránk sózza mert utáltam volna olyan dolgokat a baba körül tudni amik nem tetszenek és nem mi választottuk.

Sok ilyen "hasznos" tanácsot fogsz még majd kapni, engedd el őket és csináljatok mindent úgy ahogy szeretnétek. :)

2018. aug. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Mi szinte mindenből újat vettünk. Ruhákból kaptunk használtat de nagy a korkülönbség a gyerekek között így a ruhák része pl dohos volt.

Új fa babaágyat hideghab matraccal pelenkázóval 17 ezer volt. Használtan sem olcsóbb.

Babakád, cumi, cumisüveg stb ezekből alsp hogy újat veszek

2018. aug. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Csakis a ti dolgotok, hogy újat vagy használtat vesztek. Ne foglalkozz másokkal.

Mi van amiből újat vettünk, van amit kaptunk használtan (pl. babamérleg). Megmondom őszintén, van amiből nem látom indokoltnak az újat. Ha nektek anyagilag belefér, kit érdekel mit mondanak mások?

2018. aug. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%

Hát én itt most nagyon le leszek pontozva, de elárulom én sosem értettem azokat akik mindenből használtat vesznek.


Én mindenből újat vettem és veszek máig is, egyrészt mert nem sokkal drágább mint a használt, másrészt mert hosszú távra veszem (több gyerekre) és azt akarom hogy kitartson, harmadrészt pedig akármennyire is keveset használják, azért mégsem lesz steril az a babakocsi vagy kiskád, és nem tudhatom milyen helyről jön, hol és hogyan tárolták, mivel érintkezett.


Én mindig figyelem a leárazásokat is, de pl. matracot újonnan lehet venni már 4-5 ezer Ft-tól, használtat pedig kb. 2000-ért kapsz, hát lehet hogy sok kicsi sokra megy de azért 2-3 ezer Ft-ot nekem megér az hogy biztos ne olyan matracot rakjak a gyerek alá ami mondjuk poloskás...


Én még a gyerekeim között is csak azokat a ruhákat örökítem amik nem lettek foltosak, kopottak, szakadtak, bolyosak, de a cumisüvegeket is csak úgy hogy a kicsi kapott hozzá új etetőcumit. Nekem fontosabb hogy szép és bacimentes legyen minden minthogy spóroljak pár ezer Forintot. Mi szerencsére megtehetjük anyagilag hogy a drágább dolgokat is megvegyük, de ennek ellenére nem feltétlen költök többet mint más anyuka, mert okosan vásárolok.


Nekem most van egy kb. 50 darabból álló kezdő ruhacsomagom amit mind újonnan vettem a Tescoban és a Pepcoban, és az egész volt 18.000 Ft. A jófogáson 40 darabost 20ezerért láttam.


Az ikeában van bili 395 Ft-ért, akkor miért olyat vegyek amibe már más gyerek is pisilt?


A textilpelus újonnan kb. 400 Ft/db, használtan 300 Ft/db. 20 db kell, komolyan ér 2000 Ft-ot az, hogy olyat használj amire már más gyereke ráhányt, rákakilt?


Ha anyagilag megteheted hogy újat vegyél mindenből, akkor ne hallgass azokra akik azt mondják mennyire felesleges az új és vegyél inkább használtat. Igen, valóban nem hosszú időre kellenek ezek a dolgok, de nem spórolsz annyit mint amit sokan előadnak.


Szerintem csak olyantól fogadj el használt dolgokat aki közvetlen rokon vagy nagyon közeli barát és ismered, és ami nem lesz meg azt vegyél inkább újat.

2018. aug. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%
Ezzel engem is az őrületbe kergettek. Minden szart rám akartak tukmálni, hogy minek vennék ha itt van. Végül elmagyaráztam, hogy az én gyerekemnek nem lesznek használt cuccai, ha nem tetszik akkor nem kell eljönni. Néha még most is bepróbálkozik egy-egy ismerős ruhákkal. Olyankor gyorsan elterelem a témát.
2018. aug. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nálunk is ez van, konkrétan tesómékkál már összevitáztam, mert mindent rám akarnak tukmálni.

A ruháknak nagyon örülök, de ennyi.

Értem a jó szándékot, de tesóknál (2 idősebb tesó) is a gyerekek 8-6-4-3 évesek, így van ami konkrétan pl járóka 7 éve áll a garázsban, nekem az nem kell..

Használt kiságyat is néztem, nem olcsóbb, mint egy új átlagos kiságy.

Vagy max ahogy egy válaszoló írta minden 1-2 ezer forinttal olcsóbb. Nekem ennyi spórolás nem számít.

6 hónapunk van beszerezni mindent, lesz annyi pénzünk, hogy nem okoz gondot újat venni.

Próbálom ignorálni az ilyen dolgokat, de m a munkahelyen is megnyitottam egy babaáruházat 5 percre megnézni valamit, már az egyik kollega azonnal ugrott,hogy nem tán új dolgokat akarsz? :D

2018. aug. 8. 19:17
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha megengedheted magadnak, nyugodtan vegyél újakat.
2018. aug. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd magad! Én sem voltam elég határozott, mostmár egy életre bánhatom...

Pl mindig fehér kiságyról álmodoztam, szép babaszobával, olyan babakocsival ami tényleg tetszik stb

Erre még a párom is a kölcsön kapott cuccok mellett kampányolt, így a gyerekemen kívül semmi nem tetszett ami babával kapcsolatos, csak később pár ruha amit vehettem.

Gondoltam a második babánál majd végre! Új esély! Lófszt. Végül fél éves volt a fiam amikor nagy küzdelem árán megvettem álmaim babakocsiját...

Mindenki úgy volt vele hogy jóvana' használt, ha kibírt már 3 gyereket ezt is kibírja! Csakhogy ez ekkor már több, mint 10 éves cuccokat jelentett...

2018. aug. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!