Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Használt vagy új dolgok a...

Használt vagy új dolgok a babának?

Figyelt kérdés

14 hetes terhes vagyok, hamarosan majd el akarok kezdeni vásárolni babadolgokat.

Akárkivel felmerül, testvér, barátnő, kollega azonnal mindenki "jaj, nehogy új dolgokat vegyél".. Kivétel nélkül.

Ruhákból oké, tesóméknak millió babaruhájuk van kb 10 zsáknyi, azokat majd jól átválogatom, és elhozom a nagy részét, mert szépek. De más dolgokból én nem akarok használtat (kiságy, matrac, babakocsi,hordozó, kád, stb stb stb) De ezt akárkinek megemlítem azonnal kb bolondnak néznek.

Nem értem miért.

Ha van az embernek rá pénze miért kötelező használt dolgokat venni?


2018. aug. 8. 18:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kötelező használtat! Én mondjuk amiből lehet azt választottam, de én magamnak is, kornyezettudatosságból (ezt mondjuk jóval erősebbnek érzem mióta nem csak a magam jövőjéért aggódok).de ha neked nincs olyan szempontok, ami indokolná a használtat, ha ujját szeretnél, akkor se szólhat be senki
2018. aug. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd magad, és aki legközelebb ezen kiakad, attól kérdezd meg, hogy magának is mindent használtan vesz? -vagy csak a gyereknek jó lesz alapon?

Mert én pl magamnak sem veszek használ ágyat, mert ki aludt, izzadt benne korábban?

2018. aug. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmiből nem vettünk használtat, pedig sokat lehet vele spórolni, és szép állapotú dolgokat kifogni, csak én nem vagyok olyan fajta, hogy egész nap a jófogást bújjam használt holmik után, hanem bemegyek a bababoltba és megveszem. Ami használt az mind az első gyereké volt, annó újonnan vettünk mindent neki is.
2018. aug. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
64%

Nem kotelezo csak kerlek arra gondolj mit tesz az ember a kornyezetevel ha mjndenbol ujat vasarol :( tudom nem szempont es nen fogja senki osztani a velemenyem....de tudod ezek a babadolgok hasznaltan sem neznek ki hasznaltnak, mivel alig van idejuk elhasznalodni. Gyonyoru allapotban fillerekert kaphatoak hasznalt dolgok (matracbol en se vennek hasznaltat) de egy babakocsinak pl mit szamit hogy elotte mar egy baba hasznalta?


Kicsit figyeljhnk a foldre. Olyan modszeresen tesszul tonkre a mertektelen fogyasztassal pazarlassal, kukaba dobjuk a palackot a szivoazalat, kidobaljuk a koszos dolgokat amiket csak ki kellene mosni vagy megpucolni...tudom okoanyu megszolalt, eskuszom nem hasznalok moshato pelust :))) na de tenyleg na. Mennyi energiat eroforrast sporolnank meg ha csak minden masodik targybol nem ujat vennenk

2018. aug. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem is megéri mindenből újat venni, így semmit sem kell fertőtlenítgetni és a kicsinek is jobb ha nem olyan babakocsi ba van pl. amit az előtt már valaki jól összebüfögött. Szerintem higénikusabbak az új dolgok. Ruhából nem éri meg egyedül az új, mert azt rögtön kinövi.
2018. aug. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
82%

Egyrészt hasonlóan gondolom, mint a 14-es.

Nekem 4 gyerekem van. El lehet képzelni, mennyi "szemetet" termelünk.

Első gyereknek vettem csomó mindent újonnan. Mondván majd kiszolgálja a többit.

Hát nem, egy csomó minden NEM szolgálta ki a többit, mert hiába volt új, bizony tönkrement , pláne az évek alatt...A ruhák pl. max egy két darab volt amit jó érzéssel ráadtam már a harmadikra, a negyedikre már abszolut nem. A hordozó huzata bolyhos lett.

Azon kívül egyik fiú másik lány , csomó minden nem is volt rá való, vagy évszak miatt nem stimmelt .

A kiságy karcolódott, a szivacsot nem tartom higiénikusnak hogy mindenki ugyanazon feküdjön évekig.

Úgyhogy ami számomra kényes, abból vettem újat.

Ami tönkrement, vagy már nem volt megfelelő, abból bizony használtat vettem.

Így meg tudtam tenni, hogy pihenőszék, játszószőnyeg vagy babakocsi fiús lányos vagy egyszerűen csak más típusú legyen (ami jobban megfelelt).

Ha a babakocsi cserélgetést nézem, ha újat vettem volna, és rájövök, mégse megfelelő , akkor hatalmasat bukok rajta, hiszen szinte zsír új babakocsit féláron lehet eladni.

Csomó olyan cucc is van, amit megveszel, aztán kiderül nektek nem is válik be, és akkor kiadtad rá a rengeteg pénzt.

Ilyen volt nekünk a projektoros zenélő forgó jó drága a boltban , de nekünk nem jött be. Használtan töredékéért tudtam eladni.

2018. aug. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
49%
Meséld el nekik, hogy a használt gyerekmatrac növeli a bölcsőhalál kockázatát és akkor majd megnyugszanak.
2018. aug. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!