Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Egy kis faluban élek és már egy ideje észrevettem, hogy a szomszéd kisfiút meg szokták verni, többször is sír emiatt. Az apa az önkormányzatnál dolgozik, az anya a óvódában, a nagymama is ott lakik. Bejelentsem, de akkor besúgónak tartanak, ha meg nem jelentem, akkor lehet nagyobb baj is. Hova kell jelenteni? Vagy tegyek úgy, mint aki nem lát semmit?

2018. aug. 11. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ. Kap egy pofont mert bontja a falat játékból, vagy rajta vezetik le a feszültséget a felnőttek? Azért óvatosan az ítélkezéssel, ha nem tudod, miről van szó. Attól, hogy kap egy pofont és sír, még nem lesznek a szülei bűnözők!
2018. aug. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Lehet, hogy megérdemli a gyerek. Egy pofon, vagy fenékre ütés nem tragédia.
2018. aug. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
"meg szokták verni, többször is sír emiatt" - ha tényleg hallod a verést is, és tényleg az, akkor névtelen levél a gyámügynek külön diszkréciókéréssel, hogy találgatni se akarjanak, nem vállalod, hogy bejelentetted. Kereshetnek zúzódásokat és beindulhat valami. Ha több párvesnél, hivatásos nevelőszülőknél marad jó eséllyel, az nem olyan rózsás, mint örökbefogadottként szerető családban felnőni, de verni biztos nem fogják, max sok lesz a tesó, aminek azért bír több előnye lenni mint hátránya. A nevelőszülők ellenőrzés alatt állnak, az örökbefogadni vágyók pedig régóta akarnak gyereket, csak valami miatt nem lehet vér szerinti. Boxzsáksorhoz képest mennyország.
2018. aug. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Már így is eléggé elkorcsosult a világ amiatt,hogy nem lehet a gyereket fegyelmezni... Emlékszem gyerekkoromban ha valami csibészséget csináltam,elég volt,ha rám nézett a nagyapám,azonnal tudtam hol a helyem.
2018. aug. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tehát nem püfölt.
2018. aug. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!