Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Név választási mizéria. Kinek...

Név választási mizéria. Kinek kellene engednie?

Figyelt kérdés
5 hónapos terhes vagyok,az első gyermekünkkel.Én magyar vagyok,a párom amerikai.Abban mind a két család egyet értett,hogy a baba neme legyen meglepetés.Az első "veszekedés" abból jött hogy a babának nem magyar neve lesz.Eleinte úgy válogattunk a nevek között hogy legyen angol és magyar nyelvű verziója is (pl. Ádám-Adam,Lili-Lily,stb.),de nem sikerült így olyan nevet találnunk, ami tetszik is,és a vezeték névhez is jó lenne.Anyáék megsértődtek,mert majd biztos valami kimondhatatlan neve lesz a gyereknek,és ezzel is csak a párom szüleinek kedvezünk.Kint élünk,kint fog felnőni a gyerekünk,nem adhatunk neki olyan nevet,amit senki nem fog tudni kimondani.Végül megállapodtunk hogy a második név magyar lesz.Aztán jött a következő vitás kérdés.A párommal eleinte külön fiú és lány nevek között válogattunk,aztán felvetette hogy legyen unisex név,amit adhatunk fiúnak és lánynak is.Nekem tetszett az ötlet,így legalább amikor beszélek a pocakhoz,már a nevén tudom majd szólítani.Az opciók ezek voltak: Dylan,Riley,Frankie,Freddie.A párom szüleinek nem tetszett a Dylan,anyukáméknak meg a Riley,ezért maradt a Frankie és a Freddie.Apának tetszenek ezek a nevek,de anyukám teljes pánikban van,mert szerinte ezek határozottan fiú nevek.Hiába mutattam meg neki a neten hogy igenis unisex nevek,hajthatatlan.Azon sopánkodik egész nap,hogy jajj csak nehogy lány legyen,jajj szegény gyerek ha lány lesz fiú névvel kell élnie stb.2 hétig vagyunk még itthon a szüleimnél a párommal,jó lenne ezt ez alatt az idő alatt rendezni.Nektek mi erről a véleményetek?
2017. júl. 15. 19:56
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
88%
Döntsetek TI . Ne a szüleitek...
2017. júl. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
49%
Legyen Georg, vagy Georgina
2017. júl. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
85%

Nekem az a véleményem, hogy a névválasztás a ti kettőtök döntése, nem kellene bevonni a szülőket. Legjobb lett volna, ha csak a végső döntést közlitek velük.

Ha már így alakult, ne foglalkozzatok a sopánkodással, azt a nevet válasszátok, amelyik nektek a legjobban tetszik. Akár Freddie vagy Frankie, akár más név.

2017. júl. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
79%
Senkinek semmi beleszólása. Mi csak a szülés után, az első fotóval közöltük, hogy megszületett Nagy Éva, x cm és y gramm. Pont az ilyen viták miatt nem mondtunk senkinek semmit.
2017. júl. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
73%
Ti döntsétek el !
2017. júl. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
85%
Anyukádnak van igaza. Az amcsi névadás borzalmas tud lenni. Tényleg simán adnak fiú nevet a lánynak is. Lehet náluk unisex, de máshol nem. Pl Alex.
2017. júl. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
80%

Freddinek hívni egy szegény lányt. az egész életét tönkreteszitek.

miért kell uniszexnek lennie egy lánynak. hagy legyen már lány.

azért hogy most tudd hogy szólongatni a hasadat, ne tedd már valaki életét 80-90 évre tönkre.

2017. júl. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
87%

A Fred(die), Riley és Frank(ie) mind férfinevek, az amcsikon kívül a világon sehol nem elfogadott ez az őrültség és még a tősgyökeres usabeliek közül is sokan röhejesnek tartják (ezt született amerikai ismerőseimtől tudom).

Most gondolj bele, neked nem lenne kínos, ha te egy férfira számítasz, erre megjelenik előtted egy női Fred? Miért jó az, ha valakinek nem dönthető el a neve alapján a neme? Ráadásul azért ezek a nevek még mindig a férfiak körében a gyakoribbak, ergo mindenki pasit fog várni, itthon meg egy lányt kiröhögnek, ha Franknek hívják.

Légyszi ne. Semmi baj a külföldi névvel a ti esetetekben, pláne, hogy a gyerek külföldön fog élni, de miért nem tudtok egyszerűen fiú- és lánynévvel is készülni? Vagy ha már ez ennyire muszáj, hívjátok Alexnek. Abból lehet Alexandra és Alexander is:)

2017. júl. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
31%
Ti döntsetek a pároddal! A nagyszülők is majd elfogadják, meg megszokják. A Ti dolgotok, nem másé!
2017. júl. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
19%

Nekem a Leslie tetszik az uniszex nevek közül, de persze ez teljesen mindegy :) A te gyermeketek, a te dolgotok. Mivel kint fog élni, kit érdekel, hogy másutt az fiúnév-e? Nem hinném, hogy ez nagy törést fog benne okozni :)

Ti elmondtátok, hogy uniszex név, innentől mégis mit tehettek édesanyáddal?

Kellemes várandósságot és egy makkegészséges, vidám kicsit kívánok, akármilyen legyen is a neme :) Nem is értem, édesanyád miért annyira a neven rugózik, főleg, hogy jó nevek, nem idióták, ami miatt csúfolnák a gyermeket a társai...Az uniszexségüket pont nem ismerem, nem tudtam, hogy a Freddie is az, de ti nyilván tudjátok.

2017. júl. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!