Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni depresszió?

Szülés utáni depresszió?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok,egy gyönyörű 7 hetes kisfiú anyukája.Furcsa érzések kavarognak bennem.Imádom a kisfiam,mégis mikor egyedül vagyok vele,folyton rettegek.Ha egyet köhög,ha öklendezik(ha nehezen jön a büfi,szokása),ha a hasa fáj.Folyton azon aggódom hogy biztos,hogy beteg.(37.hétre születt 2300grammal,jelenleg 4500gramm és a hasfájást leszámítva makk egészséges.)

Párom dolgozik,de mikor itthon van rengeteg időt tölt a babával,bennem meg felmerül,hogy rossz anya vagyok,mert nem törődöm eleget a babával,nem hagyom apát pihenni.(Sosem kérem hogy ügyeljen rá,neki ez természetes dolog)

Rengeteget sírok többnyire ok nélkül,felfújok dolgokat.Kimerültem már a saját lelki állapotom miatt.

Lehet köze ahhoz,hogy 18 évesen előző kapcsolatomból az "apuka"miatt sajnos elvesztettem a babámat?(spontán vetélés) és ezt vetítem ki tudat alatt a babámra,a környezetemre?:( Nem igazán tudtam feldolgozni,és szerintem nem is lehet.Félek,hogy a szinte folyamatos stresszem a pici megérzi,és esetleg lelki problémái lesznek.


2018. aug. 13. 08:33
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Próbálj csak a jóra koncentrálni. Tudatosan! Ha az apa foglalkozik épp a babával, annak örülj, ne legyen miatta rossz erzesed. Hiszen nem baj, sőt.
2018. aug. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez amit leírtál még a normális kategória, minden nő bekattan kicsit szülés után, a hormonok miatt van.
2018. aug. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem vagy attól rossz anya, hiszen azért a szülés eléggé lefáraszthatott, meg a regenerálódás, és nyugi azon ne aggódj, hogy bármi baja lenne, hiszen úgy is jár a védőnő meg a doktornő, ők biztosan észrevennék ha lenne vmi. Én is aggódtam nagyon sokat, de már én is próbálom egyszerűbben felfogni. Hidd el, azért rengeteg gyerek felnőtt már Kitudja milyen környezetben, szóval csak nyugi és kitartást! :)
2018. aug. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam! De nyugodj meg mérséklődni fog! Minden ok a babával a dolgok mennek a maguk útján. rendben lesz minden ne félj!
2018. aug. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is ez most még normális. Az tök jó, hogy a párod sokat segít.

Viszont az előző baba elvesztése miatt lehet idővel érdemes lenne szakemberhez fordulnod, hogy ne hagyjon begyógyulatlan sebeket.

2018. aug. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyjából megnyugtattatok,remélem nekem is idővel sikerül legyűrnöm ezt :) köszönöm szépen Nektek a válaszokat!!
2018. aug. 13. 09:45
 7/10 anonim ***** válasza:
Ugyan ez volt velem is. 3-4 hónapos korára múlt el ez az erzes. Nyugi! Jó anya vagy!
2018. aug. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen természetesek az érzéseid. Én is állandóan tele voltam kételyekkel. Folyamatosan fáradt voltam, a fáradtságtól pedig elsírtam magamat a legapróbb nem megszokott dologtól is (legyen az pozitív, vagy negatív).

Ilyenkor bizony úgy a harmadik hónap után már előfordult, hogy megkértem a páromat, hogy hagy kapjak egy este kimenőt (általában péntek volt). Havonta, két havonta elmentem ilyenkor valahova néhány órára, amihez kedvem volt. Vásárolni, barátnőzni, vagy csak sétálni egyet, éjszaka magamra csuktam a háló ajtaját, a fejemre tettem a párnát, a párom a másik szobában aludt és ő kelt éjszaka a babához.

Lehet ez önzőnek tűnik, de nekem ez kellett ahhoz, hogy ép ésszel, friss "szellemmel" tudjam csinálni a baba körüli dolgokat tovább. A pihenés! És hiszem azt, hogy a babának is jót tett, hogy nem egy fáradt, nyűgös anya vette a kezébe nap mint nap.

Egy idő után jobb lett, főleg amikor már többet kitudtunk mozdulni otthonról. Alig vártam, hogy apa hazaérjünk és este együtt menjünk sétálni, vagy beüljünk egy étterembe, aztán később a játszótérre. Ekkor váltunk igazán egy családdá, az első pár hónapban inkább csak túléltünk. :)


Próbáld meg te is megtalálni azt a programot, ami kikapcsol. Apára pedig nyugodtan bízd rá a babát, főleg ha szívesen van vele! :) Ettől nem vagy rossz anya, inkább ő a jó apa. Légy rá büszke és örülj neki, hogy segít!


A múlton pedig ne rágódj. Szomorú ami veled történt, de ennek valamiért így kellett lennie. A haragot, a depressziót, a hibáztatást felejtsd el. Ez nem segít. Nézz rá a gyönyörű babádra és légy hálás azért, hogy ő itt van neked.

2018. aug. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Először is nyugi! Jó anya vagy! Kimerültél, hiszen nemrég szültél és egy kisbabával hatalmas felelősség is jár, amit sokan elinte nehezen élnek meg. Ez teljesen normális, mint a ,,túl aggódás", hogy biztos jól van-e :). Attól meg végképp nem vagy rossz anyukája, mert az apjával is hagyod kicsit, neki is kell a babázás, kell a kapcsolat a gyerekével :). Ennek örülj, hogy ennyire foglalkozik vele, nem csak anyukája hanem apukája is van,fontos egy kisgyereknek az apukával való kapcsolat, az apai gondoskodás. Próbálj pihenni és a jó dolgokra koncentrálni. Ez majd szépen enyhül, egyre könnyebben veszed majd az akadályokat, szépen összeszoktok a picivel :).
2018. aug. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt időm depis lenni,mert egyedül vagyok heteket a fiammal.Nagyszülők nincsenek,így minden rám szakad.Nem érek rá mozgatni,h jó anya vagyok vagy sem.
2018. aug. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!