Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek hatással van egy...

Szerintetek hatással van egy kisgyerek felnőttkori nemi irányultságára, hogy melegek a szülei?

Figyelt kérdés

2018. aug. 14. 19:58
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
40%
szerintem nem annyira a nemi identitásra van hatással, mint inkább a férfi-női kép kialakulására. Nem véletlenül van szüksége egy gyereknek anyára és apára, hisz első sorban tőlük veszi a mintát, mindkét nemű szülőnek megvan a saját fontos szerepe a gyerek egészséges mentális fejlődésében
2018. aug. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó: szóval akinek kiskorában meghalt az egyik szülője vagy otthagyta,és az anyja/apja egyedül neveli,az nem lehet mentálisan egészséges? Mert ennyi erővel a válaszod ezt jelenti.
2018. aug. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
38%
Persze, hogy hatással van rá. Öröklés és környezet. Ez a 2 befolyásolja a személyiség kialakulását. Ajánlom, hogy olvasgassátok a fejlődéslélektant! Hasznos tudomány.
2018. aug. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim válasza:
62%

Hatással van rá, de nem a szexuális orientációjára.


Hanem arra, hogy a gyerek toleránsabb, elfogadóbb lesz.

Azt is érdemes figyelembe venni, hogy melegeknél nincs olyan, hogy "bepottyan egy gyerek", mert kiszakadt a gumi, vagy mert épp nem használtak.

Emelett meg sokkal nehezebb egy meleg párnak örökbefogadnia Magyarországin, mint egy hetero párnak.

Ergó, sokkal tudatosabban kezdebek neki az egésznek, sokkal felkészültebbek lesznek.

És a családon belüli kötelék nagy hatással van a személyiség fejlödésére.


Ezért van az, hogy a meleg párok gyermekei bizonyos területejen jobban teljesítebek, mint egy átlag hetero pár gyermekei.


18/meleg


U.I: A szüleim heterok voltak 😉

2018. aug. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 totesq válasza:
41%
Naná! Gondolom a Te hőmérőd is többet mutat 36.5-nél.
2018. aug. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem egyáltalán nincs hatással.


Engem meleg szülők neveltek fel!


Soha, semmilyen negatív dolgot nem tapasztaltam emiatt.

Anyukám (halála előtt) elintézte, hogy hozzájuk kerüljek, mert őket tartotta a legideálisabbnak, hogy felneveljék a lányát. Igen, 2 meleg férfit!


Egy tágas földszinti panelbe kerültem 8 hónaposan. A világ minden szeretetét megkaptam és a mai napig kapom is tőlük.

A '90-es és 2000-es években jártam oviba és iskolába. Bármi gond adódott az adminisztrációval (hol van az anya, ide mit kell írni stb) mindig megoldották.

Bárki jött oda hozzánk pattogni, hogy ez undorító, egészségtelen, meg hogy kihívják ránk a gyámügyet, megoldották. Akivel lehetett beszélni, annak elmagyarázták, akivel nem, azt hagyták a fenébe.

Igen, volt hogy kijött a gyámügytől egy hölgy, felmérni, minden rendben van-e. Mondanom sem kell, a család barátja a mai napig.

Ha kellett magántanuló voltam, mikor az iskola vezetősége vagy az osztálytársak nem fogadták jól. De soha sem éreztem hátránynak ezt. Akkor, ott azt kellett tenni és az élet ment tovább. Kitűnő tanuló voltam végig, a tanulás nem okozott gondot. Mindig együtt csináltuk a házi feladatot is otthon. Sportoltam, atlétikáztam, festettem, fényképeztem, tandemugrottam, bármit kitaláltam, ők mellettem álltak.

Azt akarták/akarják szeressem az életet, amit kaptam. Becsüljem a levegőt amit lélegzek, mert sajnos van akinek ez sem adatott meg. Fussak amíg a lábam bírja :)

Nevessek sokat, tanuljak sokmindenről... Értsem meg, hogy véges az élet, 1 percet se pazaroljak olyan emberekre, tevékenységre bárkire vagy bármire aki/ami nem érdemli meg.

Egy dologtól tiltottak, a drogtól. Minden mást kipróbálhattam, úgy, hogy nem kellett titkolnom. A cigit, piát, pasizást mindent elmondhattam nekik, amiben tudtak segítettek, ami rossz volt meséltek róla, hogy értsem is miért rossz az a dolog. Ne csak azt halljam, hogy NEM SZABAD. Bár 3 éves koromig szent meggyőződésem volt, hogy ez a nevem :) Nagyon rossz gyerek voltam, ők mégis rajongtak értem.


Apropó van egy öcsém is. Őt örökbe fogadta apa (mert nálunk apa és apu van) mikor egy alkoholista sz@rdarab a naaagy egészséges


- !!apa és anya kell a gyereknek!! -


családban molesztálta, eltörte a kezét, kitépte a haját. Egy helyen még cigicsikket is elnyomtak a testén az "édesanyukával" együtt.

Ma még börtönben vannak ha jól tudom...


Nem, nem a szüleim beszélték be nekem, és akarják elhitetni hogy a homoszexuális szülő a legjobb a gyereknek.. Utánajártam pár éve, mikor magam is az elnyomott gyerekek megmentéséért dolgoztam, (mert ugye egy b*zi csak h*lye b*zit tud nevelni a kölykeiből...) és a saját szememmel láttam az akkor 2,5 éves tesómat, felszakadt szájjal meg berepedt füllel. Fényképek, orvosi papírok, röntgenfelvételek, és 2 nevelő család volt már mögötte, 3 évesen. Emlékszik még erre-arra de nem szivesen beszél róla. Arra is emlékszik, mikor hozzánk került és én voltam az első olyan testvére vagyis féltestvére, aki nem bántotta vagy vette el a játékát, hanem szerette őt.


A nyakán meg az arcán vannak vágás hegek, meg egy égetett nyom a kezén.. Pontos okát nem tudjuk..



Ééé most jön a szenzáció!!!!!



Mindketten heteroszexuálisak vagyunk.

Barátaink vannak, bulizunk, egyetemre járunk. Felnőttünk egészségben, épségben,szeretetben.


Én kacsintgatok az állatorvosi szakma felé, de először ezt a szociális gondozási és ápolási szakot szeretném magaménak tudni, hogy egyre kevesebb legyen azon gyerekek száma, akik olyan tökéletes hetero famíliában nőnek fel ahol látnak apa meg anya példaképet is. Ahol apa jobbról, anya balról osztja a pofonokat...


Gyűjtéseket szervezünk, tagja vagyok a Vörös keresztnek. Ami tőlem telik, mint mindig, megteszem másokért. Később pedig olyan elnyomottakért is, mint az állatok, akik még kiszolgáltatottabbak.


Öcskös építészetet tanul, dolgozik, jelenleg is Amsterdamban van. Ott fognak letelepedni a feleségével!!!


Én is el vagyok jegyezve, de a lagzi még várat magára kicsit. Talán 2 évet még.


Persze ezek csak a saját tapasztalataink, nyilván nem mindegyik hetero szülő ilyen. Csak annyian mondják ezt az apa példakép.. Anya példakép.. Mindkettő kell a gyereknek.. Blabla..

Nem kell, ha nem szülőnek való! Akármilyen nemű is.



Nem mondom, hogy nem fordult meg a fejemben, mi van ha én is meleg vagyok/leszek? Persze ezt is elmondtam apáméknak. Idézem: "Kislányom. Csak amiben örömöd leled. Próbáld ki, 16 vagy. Max nem tetszik a dolog és ott hagyod. Ne bántsd meg, tisztázd vele, hogy te csak kipróbálnád, mert érdekel. Legyél őszinte és kedves. Szólj, és tiétek a ház, elmegyünk itthonról. Nagyon szeretünk!" ugyanez volt amikor a heteróságomról volt szó 18 évesen. Csak a védekezésről ne feledkezzek meg.


Szóval lehetséges, igen. Szeretettel és kitartással egymás mellett minden lehetséges.


És inkább 2 egynemű,szeretetben.. mint 2 különnemű, aki agyonver..


Most majd jön az, hogy kamu az egész.

Nem, sajna.. Ha hiszitek, ha nem.


Mindenkinek további szép napot!!! Találjátok meg ma is, amiért érdemes volt felkelni :)


Egy huszonéves lány, meleg szülőkkel

Puszii

2018. aug. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
52%
Bár elhihetném, hogy igaz történet...
2018. aug. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 lufi7 válasza:
34%
Propaganda szöveg.
2018. aug. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 Kőszegvári János válasza:
57%
Nyilván sok idevágó ELFOGULATLAN, tudományos igényű kutatás létezik. Szerintem nincs hatással.
2018. aug. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
37%
Lehet, hogy nem pont a nemi irányultságára lesz hatással, de mindenképpen személyiségzavaros lesz.
2018. aug. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!