Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Majd ha gyereked lesz,...

"Majd ha gyereked lesz, megérted? "

Figyelt kérdés

Nektek a gyerekvállalás után miről, mivel kapcsolatban változott meg a véleményetek, gondolkodásotok?

Nekem nagyon sok ismerősöm mondogatja ezt néha, akár a külföldre költözéssel kapcsolatos tervekről, akár csak bevásárlási szokásokról van szó. Én személy szerint úgy gondolom, hogy régen rossz, ha a gyerek érkezésekor kezd el valaki a jövőre felelősséggel gondolni, de mintha azt implikálnák, hogy ez igazán csak akkor történik meg, amikor már van "kiért".

Nyilván más élete van az embernek gyerek mellett, de mégis, miért kell ezzel a rendkívül arrogáns, sértő és bántó kifejezéssel magyarázni, ha valamit nem úgy gondol az ember, mint az, akinek még nincs gyereke?

Én személy szerint úgy gondolom, hogy attól még ugyanaz az ember maradsz, ugyanazokkal körülvéve, ugyanazon a bolygón, csak most már eggyel többen vagytok, aki iránt felelősséggel tartozol és akiért áldozatokat hozol. Miért jár ez egyértelműen a véleményed drasztikus változásával is?

Nektek miben/miről változott meg a gondolkodásotok? Mit értettetek meg hirtelen, amit gyerek előtt már nem értetek?


2018. aug. 15. 13:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

A gyerekekről változott meg a véleményem.

Régen én is csóváltam a fejem, ha hisztinek voltam szemtanúja és nem értettem, hogy az anyuka miért nem "oldja meg" a problémát.

Ma már tudom, hogy a fű zöld és ha a gyerek fél órát hisztizik miatta, akkor se tudom kékre varázsolni. 😄

A "nagy" változás még annyi, hogy most már nem csak az én jövőmért vagyok felelős, hanem a gyerekeimet is el kell indítani a nagybetűs életbe.

2018. aug. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

Kezdhetném a válaszomat: majd megtudod ha gyereked lesz.


A minap okított ki a gyermektelen 40 éves barátöm minket (két több gyerekes anyuka), hogy a mai gyerekeket egytöl egyik elpics@zna, mert mind neveletlen és hisztis.


A gyerek születése ráébreszt, hogy nem fekete fehér a világ, hanem bizony iszonyatosan színes és vannak olyan színek amiket nem is látunk, pedig ott vannak.

2018. aug. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Hát úgy nagyjából mindenről :)) Az elsővel nagyon egyetértek :) Kiindultam az én szüleimből (megszépítő messzeség) úgy éreztem, engem mindig nagyon jól tudtak kezelni. Nagyon jó szülők voltak.

A hiszti korszakomra nyilván nem emlékszem, kevés szó is esett róla később is.

Aztán megszülettek a gyerekeim ( a szüleim pedig sajnos már nem élnek, hogy elmondhassák, ha én esetleg ugyanolyan voltam) és rájöttem, hogy bizony sokszor akármennyire is küzd és akarja a szülő, az a gyerek akkor is földhöz veri magát néhányszor , vagy nem akar enni akármit próbálsz, vagy megharapja a bölcsibe a többieket (holott utoljára 8 hónaposan harapott) vagy ne adj isten még beteg is.

A másik része hogy én is úgy gondoltam, persze marad minden a régiben majd szépen rugalmasan beillesztjük a gyereket az életünkbe...Hát ez nem megy /ment, mert a saját életemben örökre második (harmadik stb ahány gyerek van)helyre kerülök és ez nagyon nem ugyanaz a kategória, mint hogy persze minden ugyanolyan csak mellékesen plusz egy fő van a családban.

Én akkor szoktam ezt a " majd ha lesz gyereked, megtudod" kártyát előhúzni, amikor valakiben szikrája sincs a józan észnek, pl. öcsémnek szoktak hagymázas gondolatai lenni, a javak megosztásáról meg hogy a gyerekeket hogyan kéne nevelni és annyira elborult az elmélete hogy ilyenkor néha nekem is kiszalad a számon, ha sajátja lesz és így fog viselkedni, kiváncsi leszek, mit csinál majd....

2018. aug. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%
A gyerekekhez való hozzáállásom változott meg egyedül. Azt a részét el se tudtam képzelni milyen lesz, pedig sok kicsi volt a környezetemben. Hogy a szeretet amit a gyermekem felé érzek, mennyire megváltoztatása, hogy mit viselek el, vagy mit érzek jónak - kényelmesnek.
2018. aug. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

"és vannak olyan színek amiket nem is látunk, pedig ott vannak."

és olyan színek is vannak, amiket nem látunk, mert nincsenek ott, de a gyerek látja, mert az ő fejében létezik.


Majd ha gyereked lesz, megérted ;)

Minden megváltozik. Más a fontossági sorrend, mást jelent a rend, a csend, a tisztaság, az étel, a mozgás, a játék, más lesz a kikapcsolódás és teljesen más dimenzióba kerül a szeretet fogalma is.


"Miért jár ez egyértelműen a véleményed drasztikus változásával is?"

attól függ, miről szól a vélemény?

Ha arról, hogy a mennyi csokoládét ehet egy ember meg büntetlenül, akkor az bizony drasztikusan meg tud változni ahogy a nagymama először a gyerek kezébe adja...

Ha arról, hogy nem állunk le idegenekkel cseverészni az utcán, az is csak addig igaz, amíg kiskutya vagy másik kisgyerek nincs vele.

Nyilván pl a klímaváltozásról nem változott a véleményem a szülés óta sem...

2018. aug. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, az nekem is egyértelmű, hogy a gyerekekről vagy általában a gyereknevelésről most gyermektelenül teljesen másképp gondolkodom, mint fogok majd mikor már lesz gyerekem. Álmomban sem szólnék bele soha senki gyereknevelési módszereibe, mert ez tényleg olyan dolog, hogy akkor tudja meg az ember, amikor már ott van.

Ez a kifejezés akkor bosszant, amikor gyerektől független témáról van szó. Pl hogy hogy merészelek gyalogosan átmenni a piros lámpán, mikor nem jön semmi. Vagy hogy macska van a lakásban. Majd megértem, ez miért probléma, ha lesz gyerekem. Hogy probléma, ha nem full bio dolgokat vásárolok piacon, mert majd ha gyerek lesz. Ilyen mindennapi apróságok (vagy amúgy akár a politika is, de azért ott meg tudom érteni, miért a gyerek témával jönnek), amikben nem értek egyet valakivel, és ezért előhúzzák ezeket a "majd ha gyereked lesz" dolgokat. Rendkívül bosszantó, mintha most értelmi fogyatékos lennék, és majd a gyerek születésétől hirtelen 180 fokot fordul a világ és megvilágosodok.


Köszönöm az eddigi válaszokat, örülök, hogy ilyen részletesen írtok! :)

2018. aug. 15. 14:04
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

Természetesen nem vagy fogyatékos, de való igaz, hogy képes akár 180 fokot venni a nő élete szülés után.

Piros lámpánál pl azt a példát mutatnád a saját szülöttednek, hogy nyugodtan étsétálhat? És ha legközelebb akkor is átmenne, ha forgalom is van? Mert anya bizony átengedett tegnap, akkor most is lehet. Bizonyára lesz olyan alkalom is 1,5 év körül, hogy karját kitépve rohan ki a világból, de majd meglátod. :)

2018. aug. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%
A hisztis kicsikrol, a faradt anyukakrol, a kozlekedesrol, a kornyezetvedelemrol, a szakpolitikakrol, a kulfoldre koltozesrol, a lakhatasi korulmenyekrol, a munkarol, a munkaidorol, az egesz eletunkrol, jovonkrol. Miota gyerekem van, jobban odafigyelek ezekre es jobban megerintenek, mint valaha.
2018. aug. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
65%
Bocs, de igazuk van, más kérdés, hogy felesleges ezeket mondogatni, én terhesen is a macskámmal aludtam, most, hogy baba is van, kint lakik a kertben, mindig szerettem a bio dolgokat, de ha a babának főzök akkor sokkal jobban érdekel, hogy mit rakok elé, mert pici, fejlődő szervezet, sokkal több baja lehet egy romlott ételtől pl., mint nekem, akinek nincs gyereke az ilyeneken nem is gondolkodik és ez így természetes.
2018. aug. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%
Nekem is a piros lámpára jutott eszembe először reagálni, látom másnak is. A gyereknek bizony bizony példát kell mutatni. Tényleg minden megváltozik ha az embernek gyereke van, nagyon sok apróság ami eszedbe sem jutna. Én például gyerekek mellett nem tudok telefonon trécselni, gyerektelen barátnőm ezt nem érti és hív, a gyerekesekkel pár sort üzengetünk egymásnak amikor tudunk. Ez csak egy példa. Ettől függetlenül nem szólnék bele gyerektelen ember életébe irigységből, hogy ő még meg tehet valami amit én már nem, és tőlem se kérdezzék viszont hogy ugyan miért kell a gyerek miatt ezt csinálni, és akkor szent a béke:)
2018. aug. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!