Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Majd ha gyereked lesz,...

"Majd ha gyereked lesz, megérted? "

Figyelt kérdés

Nektek a gyerekvállalás után miről, mivel kapcsolatban változott meg a véleményetek, gondolkodásotok?

Nekem nagyon sok ismerősöm mondogatja ezt néha, akár a külföldre költözéssel kapcsolatos tervekről, akár csak bevásárlási szokásokról van szó. Én személy szerint úgy gondolom, hogy régen rossz, ha a gyerek érkezésekor kezd el valaki a jövőre felelősséggel gondolni, de mintha azt implikálnák, hogy ez igazán csak akkor történik meg, amikor már van "kiért".

Nyilván más élete van az embernek gyerek mellett, de mégis, miért kell ezzel a rendkívül arrogáns, sértő és bántó kifejezéssel magyarázni, ha valamit nem úgy gondol az ember, mint az, akinek még nincs gyereke?

Én személy szerint úgy gondolom, hogy attól még ugyanaz az ember maradsz, ugyanazokkal körülvéve, ugyanazon a bolygón, csak most már eggyel többen vagytok, aki iránt felelősséggel tartozol és akiért áldozatokat hozol. Miért jár ez egyértelműen a véleményed drasztikus változásával is?

Nektek miben/miről változott meg a gondolkodásotok? Mit értettetek meg hirtelen, amit gyerek előtt már nem értetek?


2018. aug. 15. 13:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
69%
Ja, és amiről megváltozott a véleményem 2 kisgyerek mellett: azt hittem eddig nem tudtam mi az a kimerültség:)) kicsit más megvilágításba helyezni a dolgokat ha örül hogy él, és még kávézni sem tud nyugodtan beülni sehova. Nagy tervek, ugyan.. majd talán pár év múlva:)
2018. aug. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
65%
Nekem is rengeteget változtak a nézeteim, a gondolataim, az érzéseim. Van amiről most teljesen az ellenkezőjét gondolom. Habár még kicsi a gyermekem alig 2 éves, de nagyon sok mindenre ő tanított meg. Nekem semmi bajom azzal, ha egy gyermektelen tanácsot ad, de amikor megkérdőjelez olyanokban amire még nincs is rálátása vagy hülyeségeket beszél, akkor persze, hogy megkérdezem, hogy ezt mire is alapozza? Vagy pláne ha arrogánsan mondja "hogy ezt kéne csinálni". Egyik barátnőmnek még nincs gyereke, de ő máris kioktatott, hogy szerinte ennyi és ennyi órát kéne aludnia a gyerekemnek, szerinte hisztis, mert elkapattam őt (csak mert barátnőm elővett nekem üdítőt és a fiam sírt kezébe akarta venni a poharat, hogy mi az), szerinte már 4 hónaposan hozzá kéne táplálni, miért a drága Pampers pelenkát használom (mert mondjuk az vált be nekünk?!) stb. Majd kíváncsi leszek mi lesz a véleménye, ha neki is lesz babája.
2018. aug. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem a kijelentéssel van gond (mivel nagy részben igaz), hanem a stílussal. Ha valaki ezt úgy vágja a fejedhez, hogy közben "fogyatékosnak" érzed magad, akkor azzal az illetővel nem kell foglalkozni. Sokan elszállnak és hiszik magukról, hogy "letettek már valamit az asztalra", vagy épp bölcsek lettek, csak mert gyerekük született. Hagyd rájuk.


Egyébként, hogy a kérdésedre is válaszoljak, nekem is sokat változott a véleményem és hozzáállásom sok mindenről. De ez természetes. Gyerek nélkül is változunk, nem igaz? :)


Lássuk csak: piros lámpa. Én is át szoktam menni anno. Most már nem megyek át, mert ahogy egy előttem szóló is írta, példát kell mutatnom. Biztos eljön majd az az idő, hogy a gyerekeim is átmennek, de még nem elég idősek ahhoz, hogy el tudják dönteni, biztonságos-e. Illetve így is félek, hogy kajlaságból hibáznak, és baj lesz, nem tetézem ilyen húzással, ha nem muszáj.

Macskám nincs, de szerintem az nem is lenne baj, max elvinném egy alapos kivizsgálásra, amikor gyereket várok, ebben nem változna a véleményem.

Bio kaja. És sosem vettem magamnak, pedig figyeltem az egészséges táplálkozásra. Viszont a kisfiamnak nagyon megnézem mit veszek meg. Kiskertem is lett, saját zöldséggel, pedig anno kijelentettem, hogy én ilyennel nem fogok szórakozni :D Csak hát arról tudom biztosan, hogy bio... illetve teljesen más érzés a saját kezem munkája által megtermelt ennivalót elé tenni.


Ezen kívül, ami az eszembe jut: mindig nagyobb városba akartam költözni, lehetőleg külföldre. Ehelyett kisvároshoz közeli faluban vettünk házat, nagy udvarral, tiszta levegővel :D

Úgy gondoltam, majd legalább annyit adok magamra gyerek után is, mint előtte. Ehelyett fél éve nem voltam fodrásznál, nincs műkörmöm. Egyszerűen nem tudom kire bízni a gyerkőcöt, nagymama is dolgozik még, és így, hogy várom a kistesót, annyi kötelező vizsgálatra kell mennem, hogy bőven kimerítem a bébiszitter lehetőségeket.

Párom munka miatt sokat utazik, anno úgy gondoltam, hogy majd megyünk vele mindenhová, amíg nem dolgozom, hiszen utazni szeretek, és többet látjuk akkor. De alig megyünk. Sokszor túl nagy nyűg felpakolni a gyereket, és megindulni. Inkább itthon keresek programot.


Hú, hosszú a lista, egyre több minden jut eszembe :D Ide sorolhatnám a gyereknevelési kérdéseket, hogy mit jelent fáradtnak lenni, és úgy döntéseket hozni, fontossági sorrend változásokat, érték ítélet változást, a saját személyiségem változását...

Képtelenség, hogy ugyanúgy gondolkozzak továbbra is. De én ezt jónak élem meg. Ne foglalkozz túl sokat ezzel a kérdéssel így előre. Ha eljön az idő, és változik valamiben a véleményed, már cseppet sem fogod bánni :)

2018. aug. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
95%
Nekem is van néhány gyermektelen rokonom, és mindig ők azok akik a legjobban tudják a tutit!😊 Kérdésedre válaszolva, mikor még nem volt gyerekem, én is furcsán néztem a hisztiző gyerekekre, és azt gondoltam, az én gyerekem ilyet tuti nem fog csinálni, ha igen, akkor majd tudom jól kezelni. És de nagyon is!!! És legtöbbször nem tudok vele mit kezdeni. Voltak elveim, altatással,hogy a saját ágyában kell aludnia,végül a mi ágyunkban kötött ki sokszor. Szoptatással, hogy nem is olyan fontos, engem sem tudtak szoptatni, nem is lessz tejem. Aztán annyi volt, hogy rengeteg, és imádtam szoptatni. Általánosságban persze nem lettem más ember, de megértettem, hogy a babám egy külön kis személyiség, nem pedig egy kiskutya akit majd idomítok, hogy jól viselkedjen. És persze a szeretet,a kötődés. Ez előtt el sem tudtam képzelni, hogy lehet valakit ennyire szeretni ilyen földöntúli szeretettel.
2018. aug. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
95%
A kérdésedről az a példa jut eszembe, hogy mennyit hallgattuk gyermektelen rokonoktól, mikor a családi banzájokon felváltva tologattuk az alvó kicsit és kergettük a nagyobbikat, hogy az alkalmazkodás csak nevelés kérdése... Aztán megszületett az övék is és onnantól olyan napirendjük volt, mint egy laktanyában, és pl. mindig rohantak haza, mert a babájuk csak a saját ágyában volt hajlandó aludni és csak teljes csend lehetett olyankor az egész házban. Nem dörgöltem az orruk alá, de nekem ez a két-három év "miért nem vagyunk rugalmasabbak" után - , mert néha késtünk fél órát vagy mertem nyafogni arról, hogy csak átszállással tudnánk csatlakozni a jó messzire tervezett csodálatos kiránduláshoz - felért egy dicsérettel arról, hogy nahát mi milyen rugalmasak vagyunk :D
2018. aug. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én még csak kismama vagyok, de ezekről:


1. Pénz-bár jól keresünk, szerettem kicsit spórolni is, néha túlságosan is.. Mióta kismama vagyok, semmire nem sajnálom. Se a babával kapcsolatban, se magamra, se semmire. Máshogy állok hozzá. Rájöttem, hogy ha van, ne sajnáljam arra, akit szeretek (többek közt magam)


2. Mindig csak a fiút tartottam gyereknek, mióta bennem van a pici olyannyira nem érdekel, hogy eszembe se jut, hogy fiú e vagy lány.. Csak egészséges legyen.


3. Eddig a belvárosban képzeltem el az életet, mostmár inkább bárhol, csak itt nem..

2018. aug. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!