Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti milyen esetben...

Anyukák, ti milyen esetben nem vinnétek huzamosabb ideig a gyereket a nagyszülőkhöz? Konkrét példa is jöhet!

Figyelt kérdés
2018. aug. 21. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Mi a huzamosabb idő? 3 nap? 1 hét? 2 hét?
2018. aug. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
8 hónapja nem voltunk, a lányom 2 hetes kora óta. Harmincszor elmondtam, mit csinálhat és mit nem (pl a combnyaktöréses bicegésével ne emelgesse a 6 kilós hordozóban a 3 kilós babát. Csak odébbrakta. Direkt kértük, hogy szóljon, ha beteg, nem, ő egészséges... folyamatosan köhögött. Másfél óra alatt 50x elmondta, hogy szarul fogom, szarul csinálom, elkényeztetem ( a 2 hetest), meg amúgy is, de kár, hogy lány. Innen úgy álltam fel, hogy befejeztem, én többet nem megyek, a gyereket meg nem engedem, mert minden szart bele fog tömni, a férjem meg papucs, ha az anyjáról van szó. 3 hónappal később volt a névnapja, egészen legiggadtam addigra, gndoltam, benézhetünk, próbáljuk meg még egyszer. Előtte a férjem felhívta, annyit nem mondott, h boldog névnapot, bameg, de azért engem szidott egy sort... Aztán terhes lettem, nagyon vártuk, akartuk, kis korkülönbséggel. A férjem felhívta, elmondta, annyit bírt mondani, h így még egy gonddal több lesz, és inkább most hagyjon el gyorsan minket. Itt már a férjem is azt mondta, h vége van.
2018. aug. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Bocsi, nem vagyok anyuka. Én egy konkrét példát írnék. Anyagi problémák.

4 évig voltam a nagyszüleimnél. A nővérem 10 évig, bár őt sikerült a másik nagyszüleimnek a szüleim ellen nevelni, és azért maradt tovább náluk mert azt akarta. Gyakorlatilag külön nőttünk fel.

2018. aug. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Párom előző házasságából született, akkor 2 éves gyerekét megpofozta a nagypapa, mert ficánkolt a széken. Nekem ennyi elég volt, hogy a mi gyerekünknél ilyenre esélyt se adjunk.
2018. aug. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%
Apósom azt mondta a fiunk születése után, hogy sosem akarja őt látni. Megkapta, a fiunk 6 éves és sohasem látta (azóta már a gyámhivatalt is megjártuk miatta, de ott sem kapott láthatást).
2018. aug. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ti vinnétek a gyereket a helyemben a nagymamához?

Elvittük a lányunkat hosszú útra. Én nem akartam, de megsértődtek volna. Félúton lerobbantunk mert már öreg autóban ültünk. Második alkalommal is felfőzte a vizet. 20 percre voltunk nagyanyámtól, mondtam, hogy haza kéne menni. Nagybátyámhoz is bementünk, apa a ház előtt akarta hagyni a gyerekemet gyakran ránézünk kijelentésse (aludt). Az autó egyébként a miénk ideadták, hogy hasznaljuk. Anya megjegyezte, hogy mi tettük tönkre a több mint 18 éves járgányt. Mondtam neki szerinted Cs volt a hibás? Mivel tette tönkre azzal, hogy tankolta, vezette...?De ezt mondd légyszíves Csnek is de - fordultam apa felé - úgysem meri mert egyszer ült le vele beszélni és elsírta magát (anya nagy munkakerülő). Megsértődött. Este elaltatta a lányomat, gondoltam, ha kijön bemegyek mellé aludni. Nem jött ki. Elaludtam. Ma 5.15kor lerakja mellém a sikítva síró gyereket, hogy ő álmos. Néztünk mesét a lányommal a konyhában. Csak azért sem aludt és kivette a kezemből a lányomat. Mondom add vissza és menj aludni. Én vele így nem beszélek És rázárta az ajtót a gyerekemre. Hívnám Cst (férjem) apa ki akarja kapni a kezemből a telefont. Jön utánam: ne szórakozzak már Csvel meg addig örüljek míg ott nem hagy. Meg nézzek magamra pszichológiai eset vagyok. Jött Cs értünk műszakja után. Én nagyon ideges voltam.


De mem ez az első eset. Múltkor este 10kor a kezünkbe nyomja a lányunkat - ez 2 hónapja volt, havonta 1x megyünk le - , hogy ő megy dolgozni. Sírt a lányunk, ringattuk.


Adjuk neki oda a gyereket mert nálunk csak ordít te mindig ríkatod és nem tud a szomszéd kisfiú aludni. Menjél te is aludni egyenlőre az én gyerekem majd én elaltatom, ha sír hát sír majd elringatom!

Én ide többet nem jövök én így nem beszélek vele.


Tegnapelőtt még azt írta, tisztelhetném. Hogy tiszteljem, ha úgy beszél velem, mint a kutyájával? 25 éves férjnél lévő nő vagyok saját közös házban élünk férjemmel nem a csicskája lennék vagy a kutyája ő miért nem adja meg a tiszteletet?

1 napot vagyunk náluk havonta vagy kéthavonta..nem bírja ki?

Erősen gondolkozom, nem megyünk oda többet. Azért költöztem el mert egyszer megütött másnap eljöttem (volt munkahelyem). Mindenkinek azt híresztelte én ütöttem meg. Nagymamámnak azt mondta, lekváz*tam. Az adjátok ide a gyereket eset után ráírt páromra, hogy ide ne hozzon mert hogy beszélek vele. Minden ismerősöm hüledezik, de hát ez hogy..barátnőm ezt írta a múltkor:

Én màr anyudat fel raktam volna valahova szikkadni a helyetekbe nem is tartanàm vele egy jó darabig a kapcsolatot hàtha elgondolkozna 😌 És itt el is gondolkoztam rajta a két napban..

2018. aug. 21. 20:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Már rég beszüntettem volna a látogatásokat, gyerektől függetlenül is.
2018. aug. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi :)
2018. aug. 22. 06:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!