Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a ti véleményetek a Borka...

Mi a ti véleményetek a Borka névről?

Figyelt kérdés
Tudom nem az számít, hogy másnak mi a véleménye a születendő babánk nevéről, az a lényeg, hogy nekünk tetsszen, de én mégis kíváncsi vagyok. Nagyszülők kicsit idegenkednek ettől a névtől, de nekünk a vezetéknévvel együtt különösen tetszik. Szarka Borka. :)

2018. aug. 23. 16:09
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Viccelsz, ugye? Borzalom.
2018. aug. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm kislányát hívják így, méghozzá hasonló vezetéknévvel.

Nekem nem igazán tetszik, inkább becézésnek tartom. (Bíborka vagy Borbála sokkal jobb)

A vezetéknévvel együtt meg túl játékos, felnőttnek nem elég komoly.

2018. aug. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
92%

Inkább Borbála, Borkaként becézve. Nem adnék becenevet a gyerekmnek, felnőtt korában komolytalanná tennék.

Ezzel a vezetéknévvel meg tényleg mint valami mesehős, mondjuk a Bogyó és Babócából.


Szarka Borbála sokkal szebb és egyedibb.

2018. aug. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Becenévként tetszik, teljes névként nem annyira. Ezzel a vezetéknévvel röhejes, olyan, mint a Lolka Bolka, vagy a Mikka Makka. Elképzelem, ahogy egy felnőtt nő így mutatkozik be telefonon, nem tudom, komolyan tudnám-e venni. Volt hasonló nevű ovistársam, csak Dorkával, már akkor is úgy hangzott, mint valami meseszereplő.
2018. aug. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy ez komoly kérdés.

Normális ember nem ad olyan nevet a gyerekének, ami egy meseszereplőnek való

2018. aug. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

A Borka alapvetően nem rossz, de ezzel a vezetéknévvel nevetséges.

Ha ragaszkodtok ehhez a formához, én úgy csinálnám, hogy két nevet adnék, Szarka Valami Borka (a középső véletlenül se kicsinyítőképzős név legyen!), és használná a Borkát.

2018. aug. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartozik a kedvenceim közé, de annyi fura nevet hallani manapság, hogy erre még fel sem kapom a fejem. A Boróka amúgy szerintem szebb, de egy Borka még mindig jobb a Zoénál. De ne haragudj, ezzel a vezetéknévvel pedig kész vicc, akár egy meseszereplő!
2018. aug. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudom mondani amit már elmondtak sajnos... Meseszereplőt képzelek én is ehhez a névhez.
2018. aug. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Lolka és Borka:-D
2018. aug. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

A Borka önmagában tetszene de inkább úgy beceznenk és az eredeti verzió Borbála Bora vagy Boróka lenne.

A Szarkaval viszont borzasztó. :( még óvodában cuki de aztán halálra szekaljak majd.

2018. aug. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!