Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki a huszas évei elején...

Aki a huszas évei elején megfelelő anyagi helyzettel rendelkezik a családalapításhoz-saját ingatlan, stabil kereset-leírná, hogy mindezt az ország melyik részén érte el? Köszönöm.

Figyelt kérdés
Meglepve olvasom itt,hogy sokan a huszas éveik elején családi segítség nélkül, a szakma megszerzése után egy-két évvel önerőből saját ingatlant vesznek, akár hitel nélkül és elegendő fedezettel rendelkeznek egy-két gyerek problémamentes felneveléséhez. Ez igazán tiszteletre méltó és gratulálok hozzá. Ugyanakkor őszintén érdekel, hogy az ország melyik régiójában lehetséges ez. Mi a férjemmel felsőfokú végzettséggel rendelkezünk (mérnöki diploma és doktori fokozat), szó szerint 0 anyagi és egyéb támogatással mindkét részről. Az ország egyik legdrágább településén élünk (megyeszékhely), és kb. 10 évvel több kellett nekünk a fenti szinthez. Az egyetemi éveinket is magunknak finanszíroztuk.
2018. aug. 25. 21:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
36%
Itt gyakorin sok mindent nem kell elhinni! ;)
2018. aug. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Valóban végig kell gondolni a körülményeket, nem mindegy, hol az ingatlan, kinek milyen a családi helyzete, milyen a pénzügyi környezet, a hitelkonstrukciók, stb. Pl.sokat számít, mikor vette valaki az ingatlant, pár éve valóban sokkal kevesebb önerő kellett, most szigorúbbak a feltételek, később is változni fognak. Tulajdonképpen nem is lehet összehasonlítani az itteni példákat, vagy a környezetem eseteit, annyira sok változóban különböznek. A saját helyzetemből indultam ki, azért döbbentem meg annyira. Pedig ez nem jellemző rám, ennél árnyaltabban gondolkozom. De ez a téma mindig betalál, annyit küzdöttünk, hogy végre saját otthonunk legyen, ott ahol szeretnénk. Ahogy mondani szokás, innen szép nyerni. :) Köszi
2018. aug. 25. 22:50
 13/25 anonim válasza:
25%
Amikor a panelok 5 6 milliók voltak, a bérek sem 200 körül voltak, ganem 90-100 körül. Akkorcsem lehetett pár év alatt, meg most sem. A hitelre vettek nem érnek, mert az még messze nem saját. Főleg ha 40 évre van a kölcsön.
2018. aug. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
22%
Szia! Ez a kérdés engem is nagyon foglalkoztat, kíváncsi lennék a titkos receptre. 3 éve végeztem az egyetemen. Egyéni vállalkozóként dolgozom, lassan, de biztosan azért látom az ügyfélkör bővülését, és talán egy picit több munkám van már, mint a kezdetekkor. Nincs barátom, a szüleimmel élek. Egyedül tervezek lakást vásárolni, a család támogatására nem számíthatok. Az ország nyugati részén élek, megyeszékhelyen. Itt lepusztult, 1 szobás udvari lakást 5,5-6 millióért lehet venni, ezekben olykor se víz, se villany nincs, a mérőórákat a tartozások miatt leszerelték. Ezért ezekre az olcsóbb lakásokra nem lehet hitelt felvenni, mivel nem összkomfortosak. Hitel nélkül pedig nem tudnék lakást venni. Emellett a vállalkozásnál a bevétel 60 százalékával számolnak csak, ami újabb hátrányt jelent a hitelfelvételkor. Így a városban esélytelennek látom a lakásvételt. A lakóhelyemtől 20 km-re viszont a kisebb falvakban 3 millió körül már lehet kicsit romos családi házat venni. Ezt az összeget nem látom önerőből elérhetetlennek...
2018. aug. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
74%

Budapest, 2009-ben vettünk a lakásunkat Budapesten 6. Kerben,földszint 30 nm

21 évesek voltunk,volt rajta hitel is akkor 2 éve gyakornokként dolgoztunk és levelezön csináltuk az egyetemet. Mérnökök lettünk, és egy 6nm-es szobát béreltünk Kispesten.


Ezzel egyidőben vettük az első 20 éves kocsinkat is.

2013-ban megszületett az első lányunk,agglomerácioban béreltünk házat a lakást kiadtuk.

Majd 2015-ben eladtuk és kisvárosban de pest megyében pesthez közel családi házat vettünk.

Most 32 évesen 3 lányunk van,családi házunk, 2 db tizenéves autonk.

Idén kifut az első hitelünk, ja és ami fontos ott vagyunk osztályvezetők,azoknál a multiknál ahol anno gyakornokok voltunk.

2018. aug. 26. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
74%
Budapest (Győrből jöttünk fel mindketten gimi után). Egyetemen szociális (árva vagyok) +tanulmányi ösztöndíj, hiányszakma. Suli mellett végig dolgoztam, utána sokáig két munkahely, közben egy olcsó kis lyukba laktunk a párommal, spóroltunk, magunkra főztünk. Sose buliztunk, neki is hasonlóan ösztöndíj (7-en testvérek, a szülei nem segítettek sose) + munka. Mikor összegyűlt az önerő (2M) vettünk külső kerületben egy 1.5 szobás felújítandó lakást vállalható (70k) hitelre. Rögtön átköltöztünk, magunk tettük lakhatóvá (glett, festés, laminált padló, szaniter csere - itt fizettünk ismerősnek egy kis segítségért, de mi csináltuk a nagyját). 23 voltam, mikor próbálkozni kezdtünk (akkor a teljes bevétel kettőnkre 350-380 k /hó volt) , rögtön jött is a baba. Jó csedet, gyedet kapok, a páromnak rendes fizuja van, mióta terhes lettem kétszer kapott emelést, de minden forint kiadást átgondolunk. A házon is van még mit alakítani, meg van 20+év hitelünk, de a gyereknek mindent meg tudunk adni. Egyelőre nem tervezünk 2. Babát.
2018. aug. 26. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
77%
A mi esetunk: 26 eves koromban ismerkedtem meg az akkor 32 eves ferjemmel. Ő a PhD alatt otthon lakott, nagyon jo osztondija volt (nem magyar egyetem, de Magyarorszagon) es kapott egyeb penzben is merheto dijakat, mert tehetseges fiatalnak tartottak akkoriban (persze most is az, csak mar nem a fiatal kutato kategoria:)). Ezekbol osszerakott egy icipici lakasra valot a kulvarosban Budapesten. Az utolso pillanatban kb., mikor lehetett venni még ingatlan Budapesten. Aztan mikor nekem lett jobb allasom es jobb keresetem, akkor vettunk fel hitelt es lett egy szep otthonunk a belvarosban. Autonk nincsen, soha nem is volt. A hetkoznapokban annyit segitunk a hitelunkon, hogy ugye nincs auto, nem dohanyzunk es nem iszunk alkoholt. Nem a sporolas miatt, csak szerencsesek vagyunk, hogy nem vagyunk ilyen draga szenvedelyekre.:) Teljesen magadtol a te helyzetedben lehetetlen lett volna (az en sztorimban is van szuloknel lakas meg tamogatas is). A PhD alatt eleve csak max 4 oraban (ha volt ra kapacitasa az embernek) lehetett dolgozni es emlekszem en arra, hogy az allami osztondij meghalni volt eleg...raadasul egy masik varosban egyedul finansziroztatok mindent. Szerintem ne zavarjon, hogy masnak mikor jott ossze, mert vegul ti is elertetek mindent!
2018. aug. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
62%

Két család ismerősöm is van így, az egyik 16 évesen kezdte a burkolast, a csaj felszolgalast. Mrha drágán burkolat évek óta havi 3-400 ezret megvan és tele van a naptára, a csaj most terhes, de ahol felszolgalt ott rengeteg külföldi is jattolt neki.

A másik esetben pedig ugyanez a sztori, csak ablakozik a srác, a csaj pedig külföldre ment, msogatni.

Ha nem cseszel el éveket a diplomával, okosan helyezkedve megoldhato.

És akkor a maga sztorija, elbasztam 6 évet az egyetemen, kemény 110 ezer forintot keresek, de 22 évesen szültem sajatba mert a férjem milliomos. Lehet utalni de mi nulláról indultunk, csak a páromnak jól ment mindig is a vállalkozása.

Szóval Igen vannak ilyenek, megoldhato, általában kemény munkával, nem egyetemen csucsolessel...

2018. aug. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Kérdező, phd a doktori fokozat? Mert úgy nehéz lesz.


Budapesten élve teremtettük meg magunknak a dolgokat, előbb kis albérletben, mellette 4 ltp-t fizetve, másodállással mindkettőnknek. Ebből meglett az önerő, röpke 4 év alatt, és onnan könnyű volt már minden.


Előbb kis ház, majd nagyobb ház. A szüleink nem támogattak minket, mert nem tudtak, minden a miénk. Az egyetemet és az esküvőt is magunknak fizettük.

2018. aug. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
30%

azért az sem mindegy, hogy mi az igényszinted?! Mert valóban egy elnéptelenedő falucskában pár milláért vesznek valami lepukkant szart és csinálgatják és a magukénak érzik, és büszkék rá és előadják, hogy önerőből hova jutottam... bla bla bla...


Egyetemen csesztem el én is a húszas éveim elejét, már egy ideje dolgozom és igen megtehetném hogy faluban vegyek valamit és legyen sajátom, de bocs nekem más az igényem! Inkább dolgozok még 10 évet hogy saját új építésű családi házban lakjak jó környéken...

2018. aug. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!