Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki a huszas évei elején...

Aki a huszas évei elején megfelelő anyagi helyzettel rendelkezik a családalapításhoz-saját ingatlan, stabil kereset-leírná, hogy mindezt az ország melyik részén érte el? Köszönöm.

Figyelt kérdés
Meglepve olvasom itt,hogy sokan a huszas éveik elején családi segítség nélkül, a szakma megszerzése után egy-két évvel önerőből saját ingatlant vesznek, akár hitel nélkül és elegendő fedezettel rendelkeznek egy-két gyerek problémamentes felneveléséhez. Ez igazán tiszteletre méltó és gratulálok hozzá. Ugyanakkor őszintén érdekel, hogy az ország melyik régiójában lehetséges ez. Mi a férjemmel felsőfokú végzettséggel rendelkezünk (mérnöki diploma és doktori fokozat), szó szerint 0 anyagi és egyéb támogatással mindkét részről. Az ország egyik legdrágább településén élünk (megyeszékhely), és kb. 10 évvel több kellett nekünk a fenti szinthez. Az egyetemi éveinket is magunknak finanszíroztuk.
2018. aug. 25. 21:18
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Aki a kérdésre válaszolt, annak köszönöm szépen a válaszát. Aki offolta a kérdést a diploma haszontalanságáról alkotott véleményéhez (amihez természetesen joga van - jobb híján), annak a kedvéért szeretném leszögezni, hogy egyrészt a kérdés nem ez volt, másrészt a mérnöki diplomát és természettudományos doktori fokozatot (aki kérdezte, igen, a PhD fokozat a doktori) egyetemen "csücsüléssel" (nem sikerült helyesen leírni) nem lehet megszerezni, csakis kemény munkával. Lehet, hogy valamelyiket igen, de ezt pont nem. Lehet, hogy nehéz feldolgozni, de a cél nem az volt, hogy ne kelljen dolgozni, elmegyünk addig valahova. Azért mentünk erre a szakra, mert a választott szakmánkhoz egyetemi oklevélre van szükség. (Nem a papírért, bármennyire furcsa ez annak, akinek nincs. Bizonyos szakmák művelése nem megy máshogy.) A különbség a burkoló és a diplomás mérnök között (többek közt): lehet, hogy ő húsz évesen keres 300.000 nettót, mi pedig kb. 10 évvel később, viszont mi azt csináljuk, amit szeretünk. A plafon pedig nem itt van számunkra, ez évtizedekig előrelépést, kihívást, örömöt jelent, hivatást. Mi választottuk, azt csináljuk, amit szeretnénk. Igaz, hogy a nehéz fizikai munkával ellentétben nehéz szellemi munkát végzünk (és mivel jócskán dolgozunk laboratóriumban, műszerekkel, nem is a seggünkön ülünk amúgy) napi min. 10-12 órát, random hétvégén, ünnepnap. Viszont a szerszámok letétele után nem pihenjük ki magunkat egy pofa sörrel, mert a szellemi fáradtságot nem lehet így kipihenni - másnapra. Nincs olyan, hogy vége van, nincs olyan, hogy letettem a munkát. Elnézést kérek, hogy elkanyarodtam a tárgytól, de valakinek gondot okozott a kérdés értelmezése: Hol laksz? Kissé fárasztó, hogy annak ellenére, hogy engem a legkevésbé sem érdekel, ki mivel keresi a kenyerét és azt gondolom, minden munkának megvan a létjogosultsága, a nehézsége és más-más habitusú embereknek más-más tevékenység jelent értelmes, tartalmas életet, sajnos nem mindenki gondolja így. Nem tudom megállni (alapesetben igen, de ma pont nem) az értelmiségi munka elleni kirohanásokat. A hozzászólók között voltak jó páran, akik tudják, mivel jár elvégezni egy normális egyetemet (amikor egyetemet mondok, akkor nem valami humbuk szakra gondolok, hanem normális értelmiségi szakmára). Nem fogok elnézést kérni, hogy -ahogy itt valaki találóan fogalmazott - más az igényszintem. Bocs, hogy nem egy nevesincs Isten háta mögötti putriban pultozok. Igen, ez a nehezebb út - de ha valaki tud olvasni- gondolom kiderült, hogy mi is elértük, amit szerettünk volna. Minden jót és értő olvasást.

2018. aug. 26. 20:17
 22/25 anonim ***** válasza:

27 éves vagyok,fiam 6 éves lesz.

2 éves korától egyedül neveltem.

Nincs diplomám,budapesten két irodaház recepció vezetője vagyok.

Két éve vettem egy fiat puntot.

Tavaly szeptemberben vettem egy felújítandó házat teljes önköltségből! Most apránként csinàltatom rajta amit tudok.

Pest és heves megye határán egy kis faluban élünk.

2018. aug. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Kérdező kicsit sokra tartod magad, ki nem tojja le a phded és társait, kitorolheted vele sok esetben. Tudod hány szaki ismerősöm van, aki 100x jobb anyagi helyzetű mint a nagy tanultak. Telefonról írok ezért a hiba. Ezer bocs. A gyerekezesben ne legyél ennyire pedans mert hülyét fogsz kapni. Tudod hány ember van, aki 35-40 évesen jut oda hogy gyerek. Mert a tanulás, az egyetem, sokáig eltartott gyerekek 25-30 éves korukban is. Én rohadtul megbantam az egyetemet, és te se vedd örök garancianak hogy neked a papirokkal bejott au élet. Amúgy a diplomával rendelkezők gyerekvallalasa nagyon kitolodott , pontosan ezért amiket írtál. Rengeteg a meddő pár, a lombikos, azok akiknek sosem lesz.. Semmi nem potolhatja, hogy fiatal szültem sem pénz sem papír sem lakás. A gyermekeimmel így a legtöbb esély , hogy láthassam, szerethessem, nagymama lehessek. Nem akarlak bántani csak érzékeltetni veled, hogy sok fele verzió van, mindegyikben van negatívumés pozitívum is. De az, hogy te így csináltad, még ne hidd azt , hogy eletvezetes jeles.. És tudod mit , az a legboldogabb ember aki tud örülni az életben. Hogy minek, az rajtad áll...
2018. aug. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Kedves legutóbbi hozzászóló! Fusd át újra, amit írtam, koncentrálj a leírtak értelmére (ne arra, amit te gondolsz róla), kizárólag arra, amit leírtam. Javaslom a sokra tartom magam és a szakik kontra "tanultak" munkavállalása, előmenetele és kilátásai közötti különbségekről leírtak értelmezését. Plusz egy gondolkodni való (csak ha megy, ill. nem érzed derogálónak): nem akarunk gyereket,a kérdést azért így írtam ki, mert az az anyagi helyzet stabil szerintem, ami akár gyerekvállaláshoz is elegendő. Ez érdekelt, milyen különbségek vannak ennek előteremtési lehetőségeiben régiónként-gyanítom nagyok. Egyébként én is telefonról írok. Olvass sokat, segíteni fog.
2018. aug. 26. 23:44
 25/25 anonim ***** válasza:

Nem kell túlkomplikálni, az én esetemben örököltem. Párom szintén örökölt, mindketten Pest mellett lakunk, ahol jelenleg az ingatlanárak valahogy úgy néznek ki, hogy 20-25 millióért vehetsz egy két szobás lakást. Nekünk most van két kertes házunk, az egyik 3 szintes, a másik földszintes 3 szoba+konyha+fürdő egy saroktelken.

Szerencsés helyzetben vagyunk, nekem nincs testvérem, neki van, de már van házuk és nem itt élnek.

Önerőből nem tudnánk lakást venni, felsőfokú végzettségünk van, de nem keresünk annyit.

Igaz már egyikünk sincs a 20-as éveink elején, én 28 vagyok, ő 36.

2018. aug. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!