Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek kell a gyerekre rászólni?

Kinek kell a gyerekre rászólni?

Figyelt kérdés
Ismerősöm gyereke folyamatosan piszkálja az enyémet, az anyja nem szól rá, esetleg el van intézve egy "Naaa"-val. Legutóbb már rámszólt az anyuka, hogy "De miért hagyod, hogy ezt csinálja?", mármint az ő gyerek lökdöste az enyémet, miért hagyom :-SS Miért nem védem meg az enyémet vagy miért nem szólok az övére, nem tudom, de még kezdő anyuka vagyok, most akkor nem neki kéne megnevelni a gyerekét? 2 évesekről van szó, elveszik egymás játékát, mindig az kell, ami a másiknál van, de nem mindenki a saját gyerekére szól rá és tanítja, hogyan kell társaságban viselkedni? Vagy az erősebb győz? Ez egy parkban történik folyton, nem akarok onnan máshova menni, de ők is oda járnak. Szóljak rá én? Mennyire gyakori, hogy rá kell szólni a másik gyerekére, mert nincs aki megtegye?
2010. jún. 21. 14:35
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem mindenkinek a saját gyerekét kéne nevelni, megszólítani ha rosszat csinál. Ha esetleg a másik anyuka nem figyel éppen oda, akkor be lehet avatkozni.

A határok pedig mindenkinél máshol vannak. Ha nekem nem tetszik egy gyerek viselkedése (mert durva, veszélyes stb.) akkor szólok erről az anyukájának. Ha az anya nem reagál, vagy megsértődik, vagy veszekedni akar, akkor igyekszem távol tartani magam tőle. Úgy gondolom, más gyerekét nem nekem kell nevelni, én csak a sajátomat védhetem meg.

2010. jún. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!