Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A visító gyerekre nem kéne...

A visító gyerekre nem kéne rászólni?

Figyelt kérdés
Én is voltam gyerek, elég eleven is, de soha nem visítottam és rohangáltam ég felé hadonászó kezekkel. Ellenben azt látom mostanában, hogy egy csomó kisgyereknek az a legjobb szórakozásuk, hogy visítanak. És a szülők meg nem szólnak rájuk. Engemet pedig nagyon idegesít az ilyesmi. Nem balhéztam még össze senkivel, és igyekszem toleráns lenni, pedig a szomszédban is sokszor sikítoznak a gyerekek, de azért kérdezném a fiatal, gyakorló szülőket, hogy nem lehet néha arra a gyerekre rászólni?
2011. máj. 24. 14:03
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
85%
Én is alig várom, hogy anya legyek, tehát nem vagyok gyerekellenes, de ez engem is nagyon idegesít.
2011. máj. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos nem tudnaka játszani, mert a szülők szarnak rájuk,a gyerek meg igy akar figyelmet magára vonni,ekkor az okos szülő beb*ssza a gép, tévé elé és levan tudva a gyerek addig se zavarja őket.
2011. máj. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
86%
Természetesen rá lehet, sőt kell is de ez egyértelmű a normális szülőknek, a nem normális meg úgyse fogja fel tehát ez a kérdés gondolom csak azért íródott hogy jól kidühöngd magad, amit meg is értek :)
2011. máj. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos azért nem szólnak rájuk mert "liberális" szülők. Azért írtam idézőjelbe mert ők és a valódi liberális szülők nem egy kategória. A mindent megengedünk a gyereknek és a hagyjuk, hogy felfedezze a kis világát és a korlátait között van különbség. Ezek az anyukák azt hiszik mindent jobban tudnak, ezért se könyvre se másra nem hallgatnak. Amikor meg a gyermek kínossá válik félrenéznek mintha nem hozzájuk tartozna, még akkor is ha mellettük ül a vonaton.
2011. máj. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
87%
Mert semmiért nem szólnak rájuk.. olyan életképtelen gyerekeket nevelnek egyesek
2011. máj. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
81%

Inkább az a kérdés: miért visít? :)

Az én kislányom (10hós) is szokott visítani, amikor valami nagyon-nagyon vicces van, mert olyankor visítva nevet. És nem szólok rá, miért tenném?

Ha azért visít,mert hisztizik, akkor rászólok. Ha azért, mert nyűgös, akkor magamhoz ölelgetem. Mindkettőnél abbahagyja :)

Akkor lehet engem sem csíp a szomszéd :D

2011. máj. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
73%

Sokszor veszem ezt én is észre és frusztráló.Valóban ennyire nem törődnek a szülők a gyerekekkel?

Mi hárman vagyunk testvérek(18,16,1)és egyikőnk sem (volt) az a visítozós fajta.Az 1 éves húgom is felfogja hogy nem kell mindenért ordítani, sikítozni.Viszont a szomszédunkban ahogy 4 gyerek van teljesen mást veszek észre.A három kisebb gyerek állandóan visítozik, rohangál feltett kezekkel, ordibál, sikít, beül az autóba és nyomja a dudát, ez persze a szülőket nem érdekli..Ez engem rettenetesen zavar.Vajon az anyuka miért nem törődik velük?! Hiszen van egy felnőtt(18) éves fia, őt is felnevelte-egész normális, de a többi gyerekre nem jutott ideje vagy már nem volt türelme a többit megnevelni?Amúgy a másik három gyerek(11,3,2) éves.

Egy anyának tudnia kéne irányítani a gyereket.Legalábbis szerintem.

18L

2011. máj. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
78%

Az ilyentől nekem is égnek áll a hajam!

Gyerekkoromban eszembe sem jutott így viselkedni! Felneveltem a gyerekemet, ő sem tett ilyesmit soha. Még csak eszébe sem jutott! Mert mindig tisztán fel voltak rajzolva a határok, szabályok, a korlátok!

Egy nagyon közeli, jó ismerősöm gyerekei viszont ilyenek. Artikulálatlanul üvölt, rohangál, úgy ordít, mint egy kocsis, kövekkel dobálják egymást, de a normális játékot nem ismerik. De az anyjuk ezért egyáltalán nem is szól rájuk!!! Egyszer már kibukott belőlem, hogy "nem kellene ilyenkor rászólni a gyerekekre, mert ez szerintem nem normális viselkedés?". Erre a szülő reakciója az volt, hogy beduzzogott, kikérte magának, hogy ő hadd nevelje úgy a gyerekét, ahogy ő akarja. és ő nem akar nekik korlátokat, szabályokat állítani, mert így is van elég gondjuk a gyerekeknek. Kérdezném erre én: MI LESZ AZ ILYEN GYEREKEKBŐL???? Mert erre nem gondol az ilyen szülő, arra a nyakamat teszem! Csak arra gondol, hogy most, pillanatnyilag a kicsi kis tündér nyemenyuma gyerekének a lelki világát meg ne karcolja valaki azzal, hogy rászól!!!

35f

2011. máj. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
73%

A fő gond az,hogy egyre kevesebb figyelmet kapnak a gyerekek. Régen még az anyagi helyzet megengedte, hogy több gyereket vállaljanak a családok és ez esetben előfordult, hogy az anya több, mint 3 évig otthon volt a gyerekkel. Na most 3 évet manapság nem igen marad otthon senki, önhibán kívül legtöbb esetben, mert muszáj pénzt keresnie.

Persze ezzel senkit sem akarok védeni, mert ismerem azt a kategóriát, aki életében nem dolgozott, csak szült pár gyereket,akiknek életében nem olvasott mesét, nem játszott velük, csak berakta a tv és számítógép elé. Jóhogy hisztis egy ilyen gyerek.

Egyébként pedig illene rászólni a visító gyerekekre, szerintem nincs olyan ember, akinek nem sérti a fülét a visítás.

2011. máj. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
58%

Ha egy gyerek megmakacsolja magát, hiába szólnak rá.

Néha a szülők is úgy lehetnek ezzel, hogy mondtam már 100szor, 101-dikre nem tépem a számat, majd abbahagyja a gyerek.

Valahol ez is érthető.

2011. máj. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!