Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 év alatti kisgyermeketek kB...

Piroska és a farkas kérdése:

2 év alatti kisgyermeketek kB hány szót mond?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam 22 hónapos, 25-30 szót mond. Gondolom, ez kb átlagos. A nővérkéje ilyenkor már mondatokat is használt, igaz, a lányok állítólag jobbak ebben, a kisfiamnak pedig a mozgása ügyesebb. Nem szeretnék versenyt gerjeszteni itt, tényleg csak kiváncsi vagyok.
2018. aug. 26. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Az unokaöcsém 2 szót tudott. 3 éves után kezdett beszélni. 3 éves korig bőven belefér.
2018. aug. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
4 szava volt 2 évesen a fiamnak.
2018. aug. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
22 hónapos, 50ig számoltam.
2018. aug. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom megmondani, mert már nagyon sok mindent mond. Kb. két hete kezdett el ragozni (autóval, mamához)és birtokviszonyt( apáé, anyáé, dédié) használni. Nagyon sok állat nevét tudja, számokat 10ig, autómárkákat, színeket, gyümölcsök neveit, testrészeket. A leggyakrabban használt szavai: apa, anya, papa, mama, dédi, fű, fa, kő, víz, autó, busz, vonat, traktor, motor, virág, pisi, kaka, dobogó, bili, párna, lapát, baba. Kétszavas mondatokat is alkot: Nyisd ki! Zárd be! Ülj le! Állj fel! Esik eső. A nagybácsikat, szomszédokat, közeli ismerősöket nevükön nevezi: Dia, Bori, Rozi, Ádi, Árpi, Levi...
2018. aug. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

19 hónaposak az ikreim, fiú-lány. A fiam kb. tíz szót használ :apa, anya, mama, nem, addide, öcsi, Viki, Niké (így hívják a tesóit) - szia, hoppá.

A lányom az anyán és a nem-en kívül még nem mond semmit.

2018. aug. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

22 hónapos a lányom, már mindent mond, mondatokat is használ. A “hinta-palintát” és a “pont, pont, vesszőcskét” már el tudja mondani végig.

Nagyon korán kezdett beszélni.

2018. aug. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Látom, akinek sok szót mond a gyereke az dögöljön meg és nem hasznos a válasza :D Nagyon királyok vagytok.
2018. aug. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 19 hónapos és már 2-3 szavas mondatokat is mond és teljesen tisztán beszél. Olyan szavakat mond, mint kukorica, anyajegy, pillangó, markoló, kombájn (persze az r hang helyett még l hangot mond). Ha tüsszent és mondom, hogy egészségedre, rámondja, hogy köszönöm. Pár szót már ragozva mond. Hihetetlen ügyes. Mindenhol rácsodálkoznak. Amúgy harmadik gyerek, a többiek is korán kezdtek beszélni, de rá egyszerűen ragadnak a szavak és érdekes módon nem a szavak első szótagját kezdte el mondani, mint a tesói, hanem egyből az egész szót megpróbálta kimondani és mostanra teljesen tisztán visszamond bármit.
2018. aug. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

22 hónaposan a fiam simán összetett mondatokban beszélt, mama szülinapjára elénekelte a boldog születésnapot-ot.

Tudom, hogy nem ez az átlag, jóval a többiek előtt volt.

Viszont más téren voltak elmaradásaink.

2018. aug. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!