Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 32+3 hetes km vagyok, es...

32+3 hetes km vagyok, es kiujult a panikbetegsegem, panikrohamokkal egybekotve. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
6 evvel ezelott diagnosztizalta egy pszihologus a panikbetegseget, kozepfoku depresszioval. 1 evig intenziv kontroll nala, kedelyjavito tabi. 1 ev utan abba hagytam a gyogyszert. Utana hol jol voltam, hol kiujult enyhen. Az utobbi 2 evben semmi panaszom nemvolt. Most 2 hete kb hogy kiujult ez az egesz, kozeleg a szules. Minden nap panikroham, retteges a szulestol, ezaltal sokat kemenyedik a hasam alja. Mit tudok tenni igy az utolso hetekre? Babara ugye nem lesz hatassal, hogy sokat stresszelek?

#szorongás #pánikbetegség #Varandossag alatti panikbetegseg
2017. dec. 1. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
A babára nem lesz hatással, ne aggódj, igyekezz megnyugodni, ha kell keress egy pszichiátert, mert szülés után nagyon bedurvulnak ezek a dolgok.
2017. dec. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

SZerintem egyszerüen rosszul kezelték a pánikbetegségedet.

Az ok, hogy mikor a nehezében voltál akkor gyógyszert kaptál, de a pánikbetegségnél meg kell találni a pánik okát.

Most pont ugyan ez a helyzet. Fel kell mérned a pánikod okát, és egy emberröl föleg olyannal aki ehhez ért beszélni.

Èrdemes egy szülésznövel beszélgetned, hogy elmondja, hogy mennyire kevés az esély egy problémához.


Nekem pánikrohamjaim akkor volt mikor iszonyat erös mellkasi fájdalmaim voltak. Mellkasi idegbecsipödés miatt volt, de mindig egy hirtelen mellkasi fájdalom volt.

Egy kardiologus aztán megértette a problémámat, és elmagyarázta mi a szívbetegség és egy ilyen idegbecsipödé között a külömbség, hogy tudom meg külömböztetni magam is a bajomat.

2017. dec. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is pánikbeteg voltam, nekem pont a terhesség alatt jött ki. Soha egy szem gyógyszert nem szedtem, pszichológushoz jártam, terápiára, illetve jógáztam. Magát az okot derítették fel, és azt kezelték, így a betegséget, nem csak gyógyszeresen a tüneteket enyhítették. Amúgy 5 éve vagyok teljesen gyógyult. Amit javasolni tudok, hogy fordulj pszichológushoz ismét.
2017. dec. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szülés után jött ki.. Először nem is tudtam, hogy ez az.. Egyszercsak hirtelen a semmiből elkeztem hányni, közbe hasmenésem is volt.. Szédültem, zúgott a fülem, ájulás érzetem volt,borzasztóan dobogott a szívem, gyenge voltam és azt éreztem, hogy megfogok halni! Rengeteget olvastam a neten ezzel kapcsolatba, és saját magam túl tudtam lépni! Azt mondják minden a fejben dől el.. Először nevettem mikor ezt olvastam.. De igazuk lett! Én tudtam az okot ami kiváltotta, és azt mondtam, hogy: " Lesz@rom, nincs, nem létezik!" Szóval kizártam konkrétan a problémát a fejemből!! Nyáron volt egy éve, hogy történt az egész.. Próbáld meg elterelni a figyelmedet! Varj, köss, horgolj vagy alkoss valami kreatívat! Ha érzed, hogy jönne(!) a roham, azonnal kezdj el valamit csinálni! Pl.: hívj föl valakit "csak úgy" ) Legyen az anyukád, párod, tesó, barátnő. Nem muszály tudniuk, hogy mért hívod őket, megkérdezed tőlük, hogy miújság stb. Vagy dobj be gyorsan egy mosást/olvass/főzz/ vagy mosogass el!


Kicsit hosszú lett, de remélem tudok segíteni! :)

2017. dec. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom valaszaitok, igazabol hozza tartozik a tortenethez, hogy kezdem nehezen viselni ezt az allapotot, es ez is biztos kozrejatszik a felelemhez. A masik fele hogy kicsit hipohonder is vagyok. ferjem rengeteget dolgozik, szinte mindig egyedul vagyok kivetel a vasarnap. Probalom magam lekotni valamivel, de az a baj, hogy szulok baratok tavolabb laknak, nem tudok veluk lenni sokat, illetve ok velem. Tippetek van valami elfoglaltsagokhoz, foleg ezekbe az idokbe?
2017. dec. 1. 22:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha segít rajtad, hogy elfoglalod magad valamivel, az nagyon jó, de akkor neked nem pánikbetegséged volt, mert ez annál sokkal súlyosabb, pszichoterápiával, vagy gyógyszerrel lehet kezelni.
2017. dec. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6, a pánikbetegségnek is vannak fokozatai. Nekem is van, de nálam is a figyelemelterelés jött be.

Tudatosan, agyban győzöm le, van amikor sikerül 10-15 alatt, van amikor nem. Amikor érzem hogy lever a víz, úgy érzem hasmenésem lesz, szédülni kezdek, azonnal arra gondolok hogy nincs rá okom, és belekezdek valamibe, vagy a legjobb dolgokra gondolok amik mostanában történtek velem és mivel elég agyalós ember vagyok, elviszik a gondolataim magukat és egyszercsak azt veszem észre, jól vagyok.

De sok idő volt, mire idáig eljutottam! Pár éve nem voltam erre képes, sírtam, nem tudtam abbahagyni, azt hittem meghalok.


Aztán amikor először sikerült agyban leküzdenem a feltörő rohamot, az lökést adott hogy ha egyszer megcsináltam, ezek szerint képes vagyok rá! Azóta rögtön erre gondolok ha érzem hogy rámtör, hogy képes vagyok rá, hisz már megcsináltam máskor is.


Egyre ritkábban jön vissza és egyre rövidebb ideig tart.

Kérdező, a lányom nyáron született, azóta 2-szer volt pánikrohamom, mindkétszer a szülés napját pörgettem végig a fejemben és mire odaértem hogy kibújt, elmúlt :) Hiszen az a nap volt ami az elmúlt időben legjobb élményem.

2017. dec. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!