Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik mintára...

Szerintetek melyik mintára nevezzem el a gyerekeimet?

Figyelt kérdés
Kismama vagyok, és úgy néz ki, kislányunk lesz. Nekem már nagyon régóta kedvenc név a Bella.. A férjemmel viszont arra gondoltunk, hogy majd szeretnénk egy kis rendszert a gyerkőcök neveiben (3-4 gyereket tervezünk), és mivel a kisfiúnk már Vince, a kicsinek is egy V betűs név dukálna. A Vilja vagy a Villő ami nálam szóbajöhet, de a Bella tényleg nagy kedvenc nálam, kislány korom óta így akarom hívni a lányomat. Szerintetek beszéljem rá a féjem, hogy hagyjuk ezt a “rendszerezést”? Vagy találjunk ki egy másik mintát, amibe beilleszthető a Vince és a Bella is? Tudom, sokatoknak furcsa lehet, de nekem is tetszenek azok a családok, ahol pl.egyforma a gyerekek nevének a kezdőbetűje, a jelentésük kőzt van valami rendszer, vagy csak virág neve van a gyerekeknek. Megbántani sem szeretném, a férjem, mert a fiúnkat is én neveztem el.
2018. aug. 31. 11:09
1 2
 1/14 anonim válasza:
91%

Ez a rendszerezés nekem vakahogy nem fekszik,de itt nagyon akartok rendszerezni

Akkor pl lehet úgy csinálni hogy a fiúk V betűsek a lányok B ,így a Bella név is beleillik.

2018. aug. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Ez a rendszerezés egy baromság, már bocs, azt a nevet adjátok, ami tetszik nektek.
2018. aug. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Én is szeretem, ha összeillik a tesók neve, de ha van ami alapból nagyon tetszik, akkor nem foglalkoznék ezzel.

A helyedben a Bellát adnám (persze ha a férjnek is tetszik), aztán ha lesz még gyerek akkor lehet a meglévőekre kitalálni egy rendszert. Pl. amit az első is írt hogy fiúknak V betűs, lányoknak B.

2018. aug. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az is rendszer, ha csak kétszótagos nevet adtok. Vagy nem adtok mély hangrendű nevet. Vagy mássalhangzóval kezdődik mindegyik... vagy... vagy... mindegy, ha ragaszkodsz a Bellához és férjednek is tetszik, akkor húzzatok rá egy akármilyen szabályt erre a két névre.
2018. aug. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Spanyol nyelvterületen a “v” betűt “b”-nek ejtik vagyis pl Spanyolországban vagy Latin-Amerikában a kisfiatok is “Binszé” lenne. Ha innen indulok el akkor meg is van a rendszer a neveik között.

Egyébként mi is az egyforma kezdőbetűn indultunk el a (spanyol) férjemmel, nálunk az N betű volt de a második gyerek végül s betűvel kezdődőt kapott mert abban tudtunk megegyezni. :)

2018. aug. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Totál hülyeség. Mondom ezt úgy, hogy 3-an vagyunk édestestvérek (1 fiú 2 lány), mindhárman T betűsek vagyunk. Húgunk, aki féltestvér, ő B betűs.


Én az alapján adtam nevet, hogy mi tettszett már rég óta. 2 favorit volt, egyik illett a vezetéknévhez. És már meg is voltam... Szóval nem kell ezt túl bonyolítani.

Nem fogod őket együtt nevén nevezni őket sokat, de külön külön biztos. Szóval inkább nektek tetsszen, minthogy egymáshoz passzoljanak valamilyen sémán a nevek.

2018. aug. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a Villő (magyar, újkeletű) vagy Vilja (finn) sem passzol stílusban a Vincéhez (régi latin) a V betűn túl, nekem ezért a Bella talán még jobban illik hozzá, mert az is egy rövidülés és mindkettő gyakori, ismert név. V betűs lánynevekből szerintem a Vincéhez a Valéria, Veronika, Viktória, Viola mennének még, vagy lehet még áthallásosan játszani azzal is, hogy legyen benne "c", pl. Luca, ami szintén latinból rövidült/magyarosodott és szerintem kb. ugyanannyira gyakori, mint a Vince.
2018. aug. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

Az azonos kezdőbetű még nem olyan meredek, ha nem hasonlítanak annyira a nevek egymáshoz. Vince és Villő pl jól hangzik. A Vilja nekem az Ilja férfinevet juttatja eszembe, bocsánat.

De pl ismerősöm gyerekei Ádám, Ákos, Áron. Ezt már soknak érzem.

Mondjuk én a magam részéről a Bellát választanám, ha az tetszene legjobban.

2018. aug. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 babyboom567 ***** válasza:
73%

Ha neked az "álom" neved a Bella,és nem fogod a gyerekednek adni, mindig bánni fogod.

Különben nekem tetszik a Viktória.(Viktória Bella)

2018. aug. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én lebeszélném a férjedet az azonos kezdőbetűkről. Az egyik első dolog, amit felismertek a gyerekeim, az a saját keresztnevük kezdőbetűje volt, és egészen pici koruk óta tudom jelölni így a holmijukat. Direkt úgy választottuk a nevüket, hogy mindenkinek legyen saját monogramja. :)
2018. aug. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!