Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lejár a gyes, segítene valaki,...

Lejár a gyes, segítene valaki, nagyon el vagyok keseredve?

Figyelt kérdés
Akinek lejár a gyes és nem tud elhelyezkedni hol intézi a TB, hogy biztosítva legyen, de ne keljen fizetni minden hónapban és milyen papírok kellenek hozzá?
2010. jún. 22. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:
apeh-hoz fordulj kapsz majd 12 csekket ajánlva kb egy hónap az átutás.
2010. jún. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De én pont ezt nem akarom hogy én fizessem. Mivel nem futja rá főleg a téli hónapokban.
2010. jún. 22. 12:07
 3/9 anonim ***** válasza:
Pl.: férjed jogán is biztosított lehetsz. Rászorultsági alapon azt hiszem. Én is voltam így 9 hónapig. Beszélj a jegyzővel!
2010. jún. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

férje jogán nem lehet, az régen volt, pont ezt törölték el. Az önkormányzatnál tudod elintézni szociális alapon (nem tudom milyen feltételei vannak pontosan)szoc osztályon

De kérheted hogy alacsonyabb összeget kelljen fizetned, azt hiszem az 2500 Ft/hó.

2010. jún. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bemész a munkaügyi központba,jelentkezel,hogy regisztráljanak.Aztán 3 hónap utáni együttműködés után, ha nem találnak munkát neked kapsz valamennyi pénzt nem tudom pontosan de azt hiszem annyit mint a gyes volt,és akkor ők fizetik neked a tb-t. 3 hónapig ki kell bírni :(
2010. jún. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a, ha van legalább 1 éve bejelentett állandó lakcímed, akkor havi kb 5 ezerért köthetsz egészségbiztosítási szerződést apehnél és oep-nél is

b, bemész a helyi önkormányzat szociális ügysztályára és rászorultsági alapon hatósági bizonyítványt igényelsz egészségügyi ellátásra (ingyen van)

c, munkaügyi kp-ban regisztrálsz mint gyesről viszatérő és három hónap elteltével ha még nincs munkád, folyamodhatsz az önkormányzatnál aktív korúak ellátásáért (egészség ügy + havi kb 28e ft)

2010. jún. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem most járt le a gyesem 2 hete. Bementem a munkaügyi központba, és regisztráltak, álláskeresésre. Így álláskeresési járadékot kapok, és tb ellátás is jár. A gyes előtti 4 évben volt munkaviszonyod?

Vagy: gyes lejárta után van még 45 napig tb. Utána havi 4950 ft oepnél adnak csekket.

2010. jún. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A gyermeknem sincsen,vagy neki lesz nagykorúságig???Esetleg ö utána is fizetni kell?

Bocsi,hogy belekérdeztem.....

2010. jún. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a gyerek biztosított lesz
2010. jún. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!