Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adhatok 10 éves gyereknek...

Adhatok 10 éves gyereknek 3mg-os glicerin kúpot?

Figyelt kérdés

2018. szept. 10. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Azaz egy gyógyszert biztosan nyelő kiskamaszt bántalmaznék-e análisan? NEM.
2018. szept. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
50%
Bocsi első válaszoló, de a glicerin kúp az nincsen szájon át bevehető formában mivel az a lényege, hogy a végbélben fejti ki a hatását, és felnőttek is alkalmazzák.Úgy tudom a 3 mg os az felnőtteknek való, van gyerekeknek való, az a 2 mg os. De nem tudom hány éves korig kell a 2 mg ot adni és mikortól a 3mg ot, ezt olvasd a betegtájékoztatóban el. De amúgy a glicerin kúpnak nekem nem sok hatása szokott lenni, ingert azt csinál de általában csak a kúp jön ki. Viszont a pezsgőkúp az hatásos,próbáld ki azt, ha ez nem használ. Olcsóbb is.Viszon ez csak ilyen egyszeri megoldás, ha tartósan székrekedése van akkor az étrenden kell változtatni, sok rost, gyümölcs, zöldség és sok folyadék. A Laveolac szirup is nagyon jó,nem hashajtó, hanem csak puhítja a székletet.
2018. szept. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tudom, kettes válaszoló. De keresnék egyéb módot.
2018. szept. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kriszpo ***** válasza:
50%
2018. szept. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kriszpo ***** válasza:
50%

Alkalmazása gyermekeknél

Gyermekeknek 3-6 éves kor között 1/2 db (egy fél) 2 g-os, 6-14 éves kor között 1 db (egész) 2 g-os kúpot a végbélbe helyezni.

Felhelyezés után a farpofákat pár percig össze kell szorítani, nehogy a kúp kicsússzon.

FONTOS! A Teva-Glicerin végbélkúp összetevőinek tulajdonságaiból adódóan a kúp nem olvad meg a test hőmérsékletén, emiatt előfordulhat, hogy a végbélkúp egésze, vagy annak maradéka szilárd formában távozik a széklettel. Ez azonban nem befolyásolja a készítmény hatékonyságát, mivel a hatóanyagok az alkalmazás helyén kioldódnak.

A készítmény hatása gyorsítható a végbélkúp vízzel történő megnedvesítésével.

Alkalmazása csak szükség esetén, és alkalomszerűen javasolt. Tartós, és rendszeres használata csak orvosi javallatra, az orvos által előírt adagban és ideig megengedett.

2018. szept. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!