Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha anyukám lesz a gyerekem...

Ha anyukám lesz a gyerekem gyámja, mert én még nem vagyok 18 éves, kötelező vele egy háztartásban élniük/élnünk?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok 18 éves, de babát várok, így anyukám lesz a gyám. Nagyon jó kapcsolatom van vele és apuval is, támogatnak mindenben, viszont a nagyszüleimnél én és a kisfiam jobban elférnénk, mert ugyan itt is van elegendő hely, de ő egy kétgenerációs családi házban él egyedül és így nekünk is teljesen külön életterünk lenne. Törvényileg hogy van ez? Ha anyukám a gyám, kötelező egy háztartásban élnie az unokájával?
2018. szept. 12. 13:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%
Mikor leszel 18? Akkor legfeljebb maradjatok a szüleiddel addig, ha még több idő akkor legyen a nagyszülő a gyám.
2018. szept. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
maradjál csak anyudék mellett kell majd a felnőtt segitség .
2018. szept. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

2 év múlva leszek 18 éves.

Egyébként a mamám nagyobb segítséget tudna nyújtani, ő még nagyon fiatal, energikus és folyton otthon van ellentétben anyuékkal, akik rengeteget dolgoznak, ami utazással (néha elmennek 1-2 hétre) jár.

2018. szept. 13. 11:25
 14/14 anonim ***** válasza:
És a mamád vállalná a gyámságot? Mert akkor lehet, hogy érdemesebb lenne őt felkérni erre a feladatra.
2018. szept. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!