Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy bizonyítsam be a férjemne...

Hogy bizonyítsam be a férjemnek, hogy attól még, hogy itthon vagyok, én sem lopom a napot?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok a 2 hónapos kislányommal, aki egy nagyon problémás terhességből, császárral született, és kizárólag anyatejet kap.

Mivel az egész terhességet végig kellett feküdnöm (ami szerinte henyélés volt, és milyen jó volt nekem...), ma hozzám vágta, hogy miért nem megyek át neki segíteni a családi vállalkozásba, sugallva, hogy úgy is belefér az időmbe, és számonkérte, hogy mit is csinálok itthon egész nap...

Mindeközben a kislányom 2 óránként szopizik, időnként hasfájós, így csak sétálgatok fel- alá a lakásban vele, rendben tartom a házat, és azon vagyok folyamatosan, hogy ne apadjon el a tejem, és a babámnak minőségi időtöltései legyenek, amitől fejlődhet, nem csak becseszem a kiságyba és kész... De a férjem szerint itt az idő, hogy besegítsek neki a munkába (fizikai), mert neki heróltja van már tőle...


2018. szept. 17. 20:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
97%

En nagyon egyszeruen megoldottam. Elmentem 6hetesen cukorterhelesre. (szules utani kontroll, mert en terhescukros voltam)

Lefejt tej, es megkertem hogy rendezze a dolgokat reggeli rutin szetint. Reszketve hivott, h hazamegyek-e a ket vervetel kozott ugy fel9 fele.


Amugy nalunk fel sem merult, h nem csinalok semmit mert nem ennyire beszukult a parom es latta, de ezek utan soha nem is vt szerintem ketsege.

2018. szept. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem meg simán betehetnéd a gyereket a hordozóba és napi két órát besegíthetnél a vállalkozásba, gondolom neked is jut abból a pénzből amit keres.


Meg ha otthon van hétvégén, sejtem hogy nem egész nap a kanapén fekszik, hanem rendezi a kertet, kisebb munkákat csinál. Az természetes?


2 hónapos baba még eszik-alszik, mit kell fejleszteni rajta? Ébren van, beszélsz hozzá, ott van melletted, neki ez elég. Simán lehet mellette kis papírmunkát csinálni.


Nem azt mondom hogy bele kell szakadnod de heti 2-3 alkalommal alkalmanként 1-2 órának bele kellene férnie.

2018. szept. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
9%

Azert ez nem akkora dolog hogy ne tudj egy orat segiteni a ferjednek meg jolesne.

Egy kicsit idegesit,hogy a tobbiek fodrászt irtak a segitseg helyett,az lehet boldogga tenne mast

2018. szept. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
78%
Ne bizonygass semmit. Válj el a fenébe.
2018. szept. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem azzal van gond van-e ideje, ereje a baba mellett segíteni a munkában.

A férj beszólásai a bicskanyitogatóak. Henyélés szerinte a veszélyeztetett terhesség, számonkér mit csinál stb. Nem úgy jön le, mint aki szeret, tisztel. Ő vajon mennyit foglalkozik a babával? Ő járkál-e vele, ha fáj a hasa? Besegít a háztartásban? Ő is szülő és ő is ott lakik. Elvár, számonkér, bunkó. Én biztos nem bírnám.

2018. szept. 18. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Azert ha normalisan megkerte volna a kedves ferj, hogy segitsen be, az egy dolog, de mindezt gusztustalan megjegyzesek kozepette. O nem segitseget var, hanem zavarja, hogy szerinte az asszony nem csinal otthon semmit. Sot, szerinte veszelyeztetett terhesnek lenni is csal egy sz@r kifogas :D na, aztan jonnek az ilyen kommentek, hogy anyuka ugyan ne legyen mar ilyen lusta diszno, igazan megteheti, hogy segitsen szegeny ferjnek, nehogy mar beleszakadjon a munkaba, anya meg ugyan megis mi a fenet foglalkozik azzal a budoskolyokkel, tegye felre szepen azt a babat idonkent 1-2 orara, kulonben is o szuletett le egy csaladba, alkalmazkodjon o, nem? :D borzaszto, milyen egysejtu emberek vannak...
2018. szept. 18. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, mintha az előző ferjemről olvastam volna... Veszélyeztetett terheseket otthon feküdtem a 11 héttől (vereztem a 29.hetig) szerinte nem volt kedvem dolgozni...


Megszuletett a baba, semmit, de semmit nem segített, elment dolgozni, haza jött, elvárt mindent, de keresztbe szalmát nem tett, fel éves korig szinte rá sem nézett a gyerekre.


Elvaltunk, én újra férjhez mentem, most ismét várandós vagyok, a párom előre kikötötte, hogy nem szeretné, hogy dolgozzak, vigyázzak a kisbabánkra, most sem probléma mentes a dolog...

Soha eszébe nem jutna, hogy én nem csinálok semmit, ha rosszabb napom van és haza ér, simán rak be mosást, összedob egy egyszerűbb vacsit is,elmegy a nagyobb gyerekemért az iskolába, nagyon nagyon sokat tesz azért, hogy a babánk egészségesen szülessen meg. És tudom hogy fantasztikus apuka lesz, nem ajnároz körül(nem puszilgatja, simogatja egész nap a hasam) de nagyon várja a picit :)


És kb ez lenne a normális, jó, nem 12-14 óra fizikai munka után, de legalább hétvégén, vagy ha csak pici ideje van egy teregetés vagy mosogatógépbe bepakolás simán beleférhetne neki is míg esetleg egy kávét megisztok és megbeszélitek milyen napotok volt...

2018. szept. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de elèg bunkó. Régen rossz, ha ennyi megértés nincs benne, hogy egy 2 hónapos baba mellett nem "vakargatod" egész nap. Az én férjem mondana ilyet csak egyszer, adnék is neki azt hiszem.
2018. szept. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok a párválasztáshoz.

Amúgy meg, péntek este mikor hazajön, odaadnám a gyereket, listát arról amiket meg szoktál csinálni, és elmennék szépen pihenni és vasárnap este mennék haza.

2018. szept. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
50%
Az a nő se normális, aki hozzámegy egy tahóhoz.
2018. szept. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!