Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor válik egy felnőtt elég...

Mikor válik egy felnőtt elég éretté ahhoz, hogy gyereket vállaljon?

Figyelt kérdés
Nem biológiai vonatkozásban kérdezem, inkább szellemileg és mentálisan.

2018. szept. 23. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
A kérdés nagyon fura....hisz egyértelmű a válasz. Valaki 20, valaki 35 évesen, valaki meg soha. Tudod mivel jár egy gyerek hisz ha máshol nem, filmen már láttál gyereknevelést. Na aki arra kész, az érett rá. Mindenkinél máskor jön el. De ez világos, mint a Nap.
2018. szept. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Régen 18-20 évesen szültek, nem gondolkodtak rajta, hogy érett vagyok-e vagy sem, hanem ez volt az élet rendje. Most mindenki túlgondolja, és a 30-35 évesek is kételkednek magukban. Nem tudom melyik a jobb egyébként, nyilván mindegyik generációban voltak jó és rossz szülők.. De szerintem akkor válik éretté, amikor már nem a bulizáson jár az esze, agyilag képes felfogni, hogy egy gyerek lemondással jár, és ez sem tántorítja el. Emellett ugye jó, ha az anyagi és a párkapcsolati feltételek is megfelelőek. De az, hogy évekig azon gondolkodjunk, hogy kész vagyok-e rá..az szerintem felesleges, úgysem lehet rá felkészülni teljesen.
2018. szept. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kor, hanem személyiség kérdése.

Pl az egyik baràtnőm 17 évesen szülte az első gyerekét, nagyon jó anya, apám 56 éves, a mai napig nem elég érett a dologhoz

2018. szept. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem a legtöbb embernél nem úgy történik a dolog, hogy "Na, most már elég érettnek érzem magam hozzá, jöhet a baba" Kétely mindenkiben van, még ha borzasztóan akarja is. A kérdés ott van... Képes leszek rá? Kész vagyok én erre? Tudok majd elég jó anya lenni?

Szerintem úgy igazán csak a terhesség 9 hónapja alatt érünk bele az anyaságba.

2018. szept. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Van aki korán; van aki soha...
2018. szept. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amikor segítség nélkül el tudja tartani, fel tudja nevelni.
2018. szept. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amikor felelosseget tud vallalni valakj masert es gondoskodni/tamogatni mast. Ugy gondolom ezert igenis fontos a biztos kapcsolat, az egyutteles az apaval persze apa nelkul eeos fuggetlen noket is felnevelheto volna egy gyerek de ha valaki nem mer elkotelezodni valaki mellett/valakiert akkor az kesobb a gyereknevelesnel is kiutkozik majd. Ez az alapja szerintem...felelosseget vallalni es lemondasokat vallalni. Minden mas csak plusz szukseges mint mondjuk sajat lakas jo allas stb ezekkel lenyegesen egyszerubb, de ha egy embernek semmije sincs csak a parja es a gyermeke akkor is meglehet a jeghatan is elni Egyuttesen (csak hát minek...)
2018. szept. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem soha..

Az első gyerekre lehetetlen felkészülni lelkileg.

Ha sok évet vár rá akkor sem.

Közben érik meg rá az ember


Persze van aki a gyerek születésekor is éretlen marad a dologra

Nem életkorhoz között

2018. szept. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez nem életkor, sokkal inkább személyiség kérdése.


Van az az időpillanat, amikor az ember azt mondja: MOST készen állok rá, minden rendben, menni fog! Van, aki ezt soha nem várja meg. És van, akinél nem jön el soha.


Én örülök, hogy mi megvártuk.

2018. szept. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!