Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nagyobb családot szeretnék...

Ha nagyobb családot szeretnék akkor érdemes négy gyereket két 'turnusban' vállalni 10 év kihagyással? 22N

Figyelt kérdés
Szerintem egyszerre négy kisgyerek túl nagy feladat lenne, viszont mindig is nagy családról álmodtam és a párom is sok gyereket szeretne. Ezért gondoltam hogy esetleg kettőt szülhetnék 25-26 évesen, kettőt pedig 35-36 éves korom körül (az még talán nem túl késő).
2018. aug. 2. 01:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
48%
Semmivel sem könnyebb 2 kamasszal és 2 kicsivel, mint 4 kicsivel egyszerre. Mi is 4-et szeretnénk, az első 2 között 13 hónap lesz, a többivel is max 2 évet várunk. 😊
2018. aug. 2. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
38%

1: Anyagilag könnyebb, ha nem egyszerre felsősök, középiskolások.

Mindnek külön lakrészt, külön fürdőszobát építeni, fizetni egymás után a nyelvtanfolyamokat, különórákat, nyelvvizsgát, felvételi előkészítőt, táborokat, nyaralásokat, hangszereket, egyetemi könyveket, tandíjakat, vizsgadíjakat, kollégiumi díjat, albérleti díjat, utazásokat, saját lakást... egyszerre 4 gyereknek... hááát.:)

2018. aug. 2. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Igen én is ezt gondolom. Lehet hogy egy kisgyerek több figyelmet igényel de sokkal többe kerül egy kamasz. Szomorú egyébként, hogy így kell spekulálni és a pénz az akadálya a nagy családnak.
2018. aug. 2. 03:09
 4/24 anonim ***** válasza:
71%

Szép gondolat, de azzal is kell számolnod, hogy mi van, ha nem jön össze pikk-pakk?! Vagy elsőre sikerül, aztán a tesó várat magára.

Mi 2 éve próbálkozunk, egyelőre semmi, volt kivizsgáláson a párom is és én is, mindkettőnknél minden rendben, így úgy döntöttünk, hogy a természetre bízzuk..

Anyukámék pl. hárman vannak tesók, 2-2 év van közöttük.

2018. aug. 2. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%

Először is: mostanában mindenki tervezi a 3-4-5 gyereket nyakra-főre úgy, hogy halvány fogalma sincs

1. egyáltalán 1-2 gyerekkel hogy bírja időben, pénzben és energiában

2. mikor "sikerülnek".


Mi úgy voltunk, legyen egy gyerekünk aki egészséges, adjunk meg neki az első pár évben mindent magunkból amit csak tudunk.

Ha bírjuk, jöhet a 2. 7 év lett köztük.

Most ugyanígy vagyunk. Ha bírjuk, látjuk hogy ők ketten mennyi időt igényelnek együtt, jöhet a 3.


Felesleges ész nélkül "betervezni" sok gyereket mert az is lehet hogy szülsz egyet és azt mondod uhh soha többet. Ez olyan dolog amit meg kell tapasztalni és amit nem is kell 22 éves fejjel lefixálnod. Ráérsz szépen okosan.


Amúgy a nagyobb korkül egyértelműen könnyebb. Nem mindegy hogy terhesen egy másfél évest kell emelgetned, szoptatnod netán, altatnod, sokszor kelned hozzá éjjel és hányingerrel küszködve is mellettte lenni egész nap, vagy egy kisiskolásnak leckében segíteni délután, aki már - ha nagyon rosszul vagy vagy veszélyeztetett lennél - meg tud csinálni mgának egy szendvicset reggel, nem kell emelgetni, illetve értelmes okos akinek el lehet magyarázni hogy ha épp nem tudsz azonnal rohanni hozza.

2018. aug. 2. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%

Mi ugyanígy terveztük ahogy te hogy kettő. Majd később 8-10ev múlva még kettő.

De nem így sikerült mivel a harmadik gyerek gyógyszer mellett egy alkalombol sikerült.

Utána pedig már úgy voltunk vele hogy akkor jöjjön a negyedik.

Életkorban elég közel vannak egymáshoz aminek nagy előnye hogy iszonyú jól eljatszanak együtt, minden szerejatekhoz társashoz elegen vannak :D de viccet felreteve programokat könnyű nekik csinálni hiszen a kisebbeket szinte felhuztak fejlettségben a nagyok, érdeklődésuk is hasonló. Nincs kikozositve sose a harmadik (ahogy az néha előfordul 3gyerek esetében).

Viszont tény hogy húzós volt az eleje egyik pici másik kicsi, ejszakazas stb. Nem volt könnyű.

A másik hogy most látom hogy közeledunk a 40hez a férjemmel hogy nem biztos hogy ha vártunk volna anno akkor most is újra belevagnank két pelenkazas szoptatás dackorszak, pakolaszos korba. Nekünk így jó hogy már mindenki 6ev vagy afeletti.

Igazi durva kamaszkor még nem jött el, arról kérdezzetek pár év múlva 😁

2018. aug. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
77%
6os vagyok, úgy gondolom ahogy az előttem szóló, a szülőnek könnyebb ha nagyobb a korkulonbseg. A testverfeltekenyseg is nagyon meg tudja keseríteni a mindennapokat, egy 2 évesnek hiába magyarázod észervekkel hogy ne haragudjon a picire. Szoval a szülőnek nem egyszerű
2018. aug. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon jó dolog tervezni, átbeszélni, de szerintem is jobb taktika, ha hagytok magatoknak kiskaput és a tapasztalatok, körülmények függvényében folytatjátok a soron következővel a "sorozatgyártást" :). (Mert mi van ha anyagilag, érzelmileg, egészségileg egy lépcső nem a vártak szerint sikerül, pl. valahányadikra ikrek leszek :) ... stb. szóval annyi minden szóba jöhet, egyikőtök se élje meg saját kudarcként vagy neadjisten hibáztassa a másikat, hogy mégse tartja be a tervet, ahelyett, hogy annak örülne, ameddig eljutottatok.)

Egyébként persze hajrá :) És a nagy is a kis korkülönbségnek is vannak előnyei és hátrányai, ezekről sok tapasztalatot olvashatsz itt a gyakorin is.

2018. aug. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
5%
érdekes nézni, hogyan tervezgetik emberek a saját életük maradéktalan tönkretételét
2018. aug. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
75%

5os, azert lehet almodozni meg tervezgetni.

De teny hogy egy teherbeeses nem megtervezheto dolog, plane a mai vilagba ugy latom, ahol sokan szorulnak segitsegre. Ilyen teren mi mazlistak vagyunk. Lett az elso, aztan szules utan 1 even belul lett a masodik megszakitassal. Oke ugyis akartunk tesot bar nem most.. aztan harmadjara meg szules utan 1 evvel lett a kovetkezo spiral mellett. Ferjem reszerol mar eleg lett volna ketto, en meg bevallaltam volna a 3.-at de picit kesobb. Viszont igy mar ugy voltam hogy ha ennyire jonni akar el nem vetetem. Szoval ezek a dolgok ritkan alakulnak terv szerint.

Es igen lehet hogy az elso utan azt mondod soha tobbet de az is lehet hogy pont megerosit ebben az elgondolasodban. Majd ez is kiderul.

Sok sikert hozza!

2018. aug. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!