Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért hiszik sokan, hogy...

Miért hiszik sokan, hogy 30-35 felett gyereket vállalni nagy kockázat?

Figyelt kérdés
Én egy olyan ismerősről sem tudok, akinek amiatt lett volna komplikáció a terhességével, mert idősebb. Sőt, ponthogy a fiataloknál veszek észre több vetélést vagy ilyesmit. Pl egyik rokonomnak 4 fia van, 31-38 éves kora között szülte őket és mind makk egészséges nagyfiúk már. Az anyuka, akinél babysitterkedek, 36 évesen szülte az elsőt, majd 39 évesen a harmadikat, most 9-12 évesek és nagyon értelmes, érett, szintén egészséges gyerekek. Szóval miért van az a köztudatban, hogy ez kockázatos dolog? Szerintem ennek nem sok köze van az anya korához.

2018. júl. 15. 00:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%

Az, hogy mit látsz magad körül, nem egy reprezentatív minta. 35 fölött bizonyos genetikai rendellenességek kockázata megnő, ez tény. De ettől még persze rengeteg egészséges gyermek is születik idősebb anyáktól is. Az én édesanyám 42 évesen szült engem, most az orvosira járok. A barátnője ugyanakkor szülte a fiát, ő pedig sajnos autista és az intelligenciája is elmarad a normálistól.


De a mai fejlett szűrésekkel persze legtöbbször már korán megállapítják, ha valami baj van a babával, pl Down szűrést végeznek mindenkinél.

2018. júl. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

Érdekes a megfogalmazásod. Ez nem hit kérdése meg "szerintem". [link]

Rengeteg cikk van a témában. De ha csak a józan paraszti eszedet előveszed beláthatod, hogy a kockázat tényleg nő. A testünk öregszik, sokaknál megjelennek az első ősz hajszálak, a mimikai ráncok kezdenek kevésbé kisimulni, az emésztésünk megváltozik, minden egy kicsit máshogy működik, mint tíz évvel előtte. Pont a szaporító szervrendszered lenne a kivétel, amin valamiért mágikusan nem fog az idő vasfoga?

Mielőtt valaki elkezd csúnya dolgokat belemagyarázni a kommentembe: egy gyermek mindig öröm, akárhány évesen is jöjjön és én teljes mellszélességgel támogatom a harminc és akár negyven fölötti gyermekvállalást férfiak és nők esetében is, mert a család az érték és jobb későn, mint soha. Nem szeretem, ha valakiben bűntudatot keltenek és megszégyenítik, ha valamit nem pontosan a nagykönyv szerint csinál. Viszont azt sem tartom helyesnek, ha letagadjuk a tényeket és valami álomvilágot teremtünk, ahol nincsenek veszélyek és nincs a döntéseinknek következménye. Szóval a harmincas-negyvenes korosztályt ne vegzálják, ha gyereket terveznek, viszont a huszonévesek meg ne ringassák magukat hamis biztonságérzetbe, hogy még rengeteg idejük van. Nos az idő az, amiről pontosan soha nem tudhatod, hogy mennyid is van...

2018. júl. 15. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
72%

#2

Ennél jobban én se tudtam volna megfogalmazni, amit gondolok.

2018. júl. 15. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
52%

Saját példám: 23 és 27 évesen elsőre teherbe estem, gondtalan terhesség, kis émelygés, és ennyi. Gyors, könnyű szülés.

33 évesen kezdtünk el próbálkozni a 3. tesóval. Két missed ab, műtéti befejezés, hónapokig ingadozó ciklus hossz, (18-56 nap közt), 4-5 hónap után sikerült csak teherbe esni minden alkalommal. Harmadikra progeszteron pótlás, hányás a szülésig, terhességi cukor, szigorú diéta, a végén inzulin. A szülést indítani kellett, de nem indult több üveg oxitocin utàn sem, a vége császármetszés lett.

Akárki akármit mond, ez bizony mind azért volt, mert nem vagyok már huszonéves. Persze, egészséges a baba, én is, nem lett gond, de ez csak az orvosoknak köszönhető, 100 évvel ezelőtt vagy meg se fogan, vagy ott halunk meg mindketten. És biztos, hogy nem élünk egészségesebben, mint amikor nem volt gmo meg permetszerek, és a mezőn dolgoztak egész nap.

2018. júl. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
49%

#4 Az utolsó mondatot nem tudom szó nélkül hagyni. De, egészségesebben élünk, mert van tiszta ivóvizünk, nem kell félnünk a kolera járványtól. [link]

A huszadik században sikerült felszámolni a nyugati világban a vitaminhiányból eredő betegségeket. [link]

Soha nem látott táplálékbőség van, csak az nem él egészségesen, aki nem akar. A huszadik században minden generáció elámult azon, hogy az őt követőben milyen nagyra nőttek a gyerekek, ez is a táplálkozásunknak köszönhető.

A gmo-tól nem kell rettegni, Magyarország korlátozza. [link]

A mezőn dolgozás nem tudom miért jelenik meg ilyen romantikus színben. Nekem arról a tűző napsugárzás, a fertőtlenítés hiánya, és az évtizedeken keresztül tartó ismétlődő mozdulatok (pl. kapálás) miatt kialakuló hát és derékfájás jut eszembe. Nem, az egész napos gép előtt ücsörgést sem támogatom, mielőtt megkapnám.

2018. júl. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%

4es, ne általánosíts.


Első gyerekemnél 34 éves voltam, 3 hónap alatt összejött.


Második terhességem 3,5 év múlva (38.-ban voltam) szeptemberben eldöntöttük, hogy egye fene, legyen még egy, novemberben terhes voltam.


Szóval ilyen is van.

Mindkét terhességem rendben volt, nem igazán voltak panaszaim, nem tudom pl milyen a terhességi rosszullét.


Ettől függetlenül természetesen a test öregszik, a genetikai állomány is. Tehát statisztikailag nyilván kockázatosabb később vállalni. Egyénileg viszont van ilyen is, olyan is.


Nagy mértékben függ az anya életmódjától is, például az sem mindegy, hogy van egy 24 éves kismama, aki cigarettázik (esetleg stb.), meki, egészségtelen ételek -na, azt nem hiszem, hogy neki jobbak a kilátásai, mint egy egészségtudatosan élő harmincasnak.

2018. júl. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%

4,Az, hogy szerinted "akárki akármit mond, ez azért volt, mert elmúltál 30", az nem jelenti azt, hogy úgy is volt. Ez tény.


Én 41, 42 és 44 évesen szültem a gyerekeinket, azonnal terhes lettem mindhárommal, makkegészségesek és mi is azok vagyunk, eg yhuszonéves ember biológiai korával. Ez utóbbi orvosi tényadat, pecsétes papírunk van róla.

2018. júl. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
55%

44 évesen szültél. tök jó, hogy belül huszonX éves vagy, de a tested öregszik, a diplomaosztóját meg az esküvőjét ha meg is éred, nem fogod tudni úgy támogatni, ahogy egy 15-20 évvel fiatalabb anyatársad. Az meg pluszban jó lesz, hogy az egyik a örömanya majd a másik gyereke lehetne...


Néha a gyerek szempontjából is néz kellene a dolgokat...

2018. júl. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Szerintem akárki akármit mond, 99%-ban nem ezen múlik. Erre az “30 felett szült és autista lett a gyereke” - ismerek olyat is, akinek fiatalon lett autista gyereke. Vagy akármilyen fogyatékkal is születhet a kicsi fiatal anyától is. Mindenre van példa és ellenpélda is. Épp ezért szerintem nagyon kicsi részben befolyásoló tényező a kor, de ez is egyénenként eltérő.
2018. júl. 15. 22:31
 10/21 anonim ***** válasza:
61%
Jo hat azzal nem lehet mit kezdeni, ha nem erted, hogy ez nem reprezentativ amit magad korul latsz es nem hiszel a tudomanyos alatamasztott kutatasoknak.
2018. júl. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!