Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 10 hónapos fiam nem hajlandó...

10 hónapos fiam nem hajlandó megenni a pürésített ételeket. Mit adhatok neki amit maga is meg tud enni?

Figyelt kérdés

Nos, az a helyzet állt elő, hogy a 10 hónapos fiam kb 3 hete beteg volt. (Vírusos torokgyulladás )

Azóta nem hajlandó megenni a bébiételt,pürésített dolgokat, illetve nem hagyja hogy etessem. Ha közelítek a kanállal, azonnal megy a “hiszti” nem nyitja a száját, dobálja magát.

Nyílván erőltetni nem fogom neki “márpedigmegeszedmerténaztmondtam” alapon.

Viszont magától gyönyörűen eszik mindent amit elé teszek, darabokat. Pl banán, babakeksz, olyan dolgok amik puhák, de mégis megfoghatóak. Csinálok neki “szendvicset” kenyér sajtkrémmel paradicsommal, az ilyesmit is gond nèlkül megeszi. Viszont kezdek kifogyni az ötetlekből hogy mit adhatok neki. Nem szeretnèm szeméttel tömni, de valamit adnom kell neki hogy egyen. Volt már párizsi, virsli, sajtok, húslevesbe főtt répa, krumpli, ma például rakott krumplit evett.

Kipróbáltam már minden trükköt hogy elfogadja a pürésebb ételt, semmi sem használ. 4 foga van, szóval egy csirkecombot azért mégsem tudok a kezébe adni, ahhoz azért kéne legalább 1-2 örlőfog is. Próbálkozunk a kanállal evéssel, de egy 10 hónapos gyerektől nem igazán lehet elvárni hogy egyedül egyen kanállal, ha meg segíteni akarok, ismét megy a műsor! Inkább nem eszik!

Szóval ötleteket várok, mit adhatok a gyereknek amit ő maga meg tud enni egyedül, és azért mégsem “sült krumpli és egészséges társai” 😄 Köszönöm ha adtok tippeket!!



2018. okt. 1. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sült alma, puha gyümölcsök nyersen kockázva ( most pl szilva), szőlő felezve.

Édesburgonya hasábok sütve, párolt brokkoli, karfiol, zöldbab.

Fasírtot tudsz bababarát módon is készíteni. Bolognai spagetti, sajtos-husis penne.


Nálunk ezek mennek a 10 hónaposomnál.

2018. okt. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Mindent meg tudnak “rágni” az inyukkel. Nyugodtan add amit magatoknak is főzöl, fűszerezése figyelve.


Olvass utána a blw-nek, az alapján próbálnám etetni a helyedben.


Az én fiam sem szereti a puret. Ami esetleg meg jó lehet, hogy ő is kap egy kanalat és engedés is neki, hogy belenyuljon a tányérba de te us segítesz neki.

2018. okt. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

A gyümölcsök mennek minden mennyiségben, az almát nyersen is megeszi, de csak ha ő haraphatja.

Inkább a főétkezésekkel vagyok meglőve.

Adom neki azt amit mi eszünk, nem használok sok sót, borsot egyáltalán.

Ismerem a BLW-t , mint írtam adok neki komplett szendvicset is.

De egy bolognait hogy adjak neki oda??? Nem engedi hogy segítsek! Próbáltam már trükközni, de semmi.

Levest pl úgy adtam neki hogy szívószállal. Az megoldva, de egy krumplis tésztát nem tudok adni neki, mert több kerül a 10 méteres körzetbe, mint a szájába. Van hogy 20 percet takarítok egy evés után. 🙈

Ez mellett ugye este többször ébred, mert éhes, és akkor ugye tápszert csinálok neki.

2018. okt. 1. 15:06
 4/10 anonim ***** válasza:
8hónapos kortól a bébiételek is darabosak, minek akarsz már pürét adni neki? Főleg hogy foga is van.
2018. okt. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Nem akarok neki “pürét” adni. Hanem korának megfelelő bébiételt, esetleg egy húslevest, amiben van hús apróbb darabokban!

Elolvastad a kérdésem, vagy csak kiragadtál egy részt a kontextusból, és azzal vagdalózol?

Mint írtam a fiam mindent eszik korának megfelelően, de nem hajlandó hagyni hogy etessem. Gondolok itt egy joghurtra például, vagy egy paradicsomlevesre.

De ezeket megoldom trükkökkel, viszont mint írtam fentebb egy bolognait, vagy egy krumplis tésztát hogy adjak a gyerek kezébe????

Ötleteket kértem mit adhatok egy 10 hónaposnak amit ő maga meg tud fogni és el tud fogyasztani, mivel én kezdek kifogyni az ötletekből.! Kaptam is egy jó tippet, a fasírozottat például. Nekem ez nem jutott eszembe, köszönöm is a válaszolónak!!

2018. okt. 1. 15:25
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tányérban eléteszem a bolognait és ő felcsipegeti és megeszi, ugyan így más tésztát meg kockára vágott ételt is. Túl sokat nem pocsékol belőle. :)

Rizset szoktam picit puhábbra főzni és kis golyót formázok neki, azt is képes megenni, csak egy kis gyakorlás kell a babának és menni fog neki.

2018. okt. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bármilyen fasírt, halétel, gombócba gyúrható körettel, mi nem is eszünk levest, mert túl könnyen kifolyik a kanálból, pár recept:

[link]

[link]

Erről a blogról jó ötleteket lehet gyűjteni, amúgy hamar elhagyja majd ezt a szokást is, próbálkozz nála a pürékkel is kitartóan.

2018. okt. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha már a csirkecombot említetted: húgom 10 hónaposan azt evett a parton, amikor a Balatonnál nyaraltunk. Egyetlen egy darab foga sem volt még, de simán elcsócsálta.
2018. okt. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam se ette meg már ennyi idősen a püréket. Mondjuk a kanalat nem utasította el, de volt étel, amit egyszerűbb volt kézzel adni neki- rántott husi falat, paradicsom darab, stb. Ő is szeret kézzel csipegetni, de volt, hogy adtam kanalat neki is, ezzel elvolt, amíg etettem. Most egy éves, és ha a gyerekvillára segítek felszúrni az ételt, akkor ő egyedül a szájába teszi. Sokat ügyesedett, de èn hagytam, hogy mindent kézzel csipegessen, akár a csirkepörköltet is (levest nem). Tény, hogy mindent beborított vele, de ezt túl kell élni. :D
2018. okt. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. ☺️

Alapvetően ő is egyre ügyesebb. Azt is észrevettem hogy ha nem bír el egy falattal, mert túl nagy, vagy kemény, akkor inkább kiköpi.

Nem vagyok egy paramami, de azért félek, nehogy egyszer a torkán akadjon. 😕

A csirkecombal azért várok még egy kicsit.

Mondjuk most már úgy vagyok vele, hogy egyen csak egyedül, hamarabb megtanulja. Majd próbálkozunk a kanállal, villával is. ☺️

Köszönöm még egyszer a válaszokat!

2018. okt. 2. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!