Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Állandóan a vitetné magát a 2...

Állandóan a vitetné magát a 2 éves fiam, nem hajlandó sétálni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ha lemegyünk sétálni csak úgy, akkor hajlandó menni egy kicsit, de akkor is arra, amerre akar, meg levelet szed, matat stb.

De ha célirányosan megyünk, pl. mondom, hogy megyünk a játszóra, akkor egyből fel akar jönni. Vagy amikor viszem-hozom a bölcsibe, akkor sem hajlandó menni egy utcát sem, se kézenfogva, se anélkül, de le se tudom tenni, mert tapad, erősen körbeölel. Én meg már nem bírom vinni hosszú távon, és így bevásárolni egy-két dolgot mert nem tudom hova tenni, hátizsákkal meg nem akarok járni, mint egy iskolás gyerek.

Látom a másfél-két éves kicsiket, hogy ott totyognak a szülők mellett, ő meg...


Amúgy tud sétálni, meg lépcsőzni is, mert egyszer lesétált egy 25 perces utat, de akkor nem tudom, hogy mi szállta meg, de azóta sem. Szóval lusta. Már próbáltam csellel, hívogatni, rákényszeríteni, hogy induljon meg, különben elindulok egyedül, de semmi nem hatott.


Nincs semmilyen veszélyforrás, nincs ugatós kutya vagy bármi, amitől félhetne, szóval nem értem.


Mivel vegyem rá arra, hogy sétáljon.



2017. okt. 24. 18:49
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
50%

Komolyan derogál a hátizsák? :)

Akkor csatos hordozót már nem is ajánlok.

Vagy Isten ments, babakocsit. :D

2017. okt. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
29%

Mivel tudja, hogy úgyis felveszed, lusta menni. Ha nem engednéd, akkor már régen menne egyedül is.


Megoldás lehet, hogy elöveszed a babakocsit és abba ülteted. Ha nem tetszik neki, akkor mehet gyalog, ha meg megunja, akkor sem cipeled, hanem visszateszed a kocsiba.

2017. okt. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
82%

Márpedig jössz magadtól, mert én nem foglak vinni.

Határozottnak kell lenni. Tehát ha nem arról van szó, hogy valóban nem bír egy negyed órás sétát, hanem csak lusta, akkor tudja nagyon jól, ha nekiáll hisztizni, te úgyis fel fogod venni. Hát, ne vedd fel. Akkor majd rájön, hogy nem fogod cipelni és fog menni magától. Lehet, hogy 1-2 hétig rossz lesz, lesz sírás az úton, de aztán rájön, hogy nem ő a főnök, hanem te.:)

2017. okt. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
82%
Kismotorhoz sincs kedve?
2017. okt. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:

Mi mostanaban kezdtunk egyre nagyobb tavokat babakocsi nelkul megtenni.1,5 eves a gyerkoc.o is beprobalkozik,hol tobbszor,hol kevesebbszer.en hagyom had hisztizzen egy sort.elobb utobb megunja es elindul.altalabn en elkoszonok tole es lassan elindulok tovabb.kozben figyelem,hogy mit reagal.ilyenkor abbamarad a hiszti,es figyel.aztan elindul utanam.

Igaz en konnyen vagyok,nem dolgozom.raerunk.ha 2 ora alatt jarjuk meg a 20 perces utat akkor sincs semmi.nem kesunk el sehonnan.

Ha a tesokert megyunk akkor vagy 3 kor indulunk es setal.es belefer par hiszti,vagy babakocsival viszem,esetleg triciklivel.

Ha valahova nagyon sietunk akkor babakocsit viszek.

13,5 kilos orias csemete,igy akkor sem tudnam sokat cipelni ha akarnam.de nem is akarom.ez turelem jatek.ne add be a derekad egy kis sirastol.hagyd,had sirjon.ez csak mubalhe,ne hasson meg.

Hidd el,tapasztalat.3 fiam van ;)

2017. okt. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Vidékről járunk be, 25 perc lakástól a vonatmegállóig gyalog (mivel nem vezetek), aztán a Keletiben átszállunk trolira, és utána kb. 10 perc gyalog.


Kismotor kilőve, mert aztán cipelhetem azt is.


A leghosszabb séta út a 25 perc, emiatt nem veszem elő a babakocsit, amivel különben nem lehet tömegközlekedni a nem alacsonypadlós járművek miatt. Mert igen, minden második még lépcsős, én meg sietek a munkába, nincs időm mindig kivárni az alacsonyt.

Ráadásul reggel a vonat az a régi fecske (ez a neve a gyengébbek kedvéért) vonat, amire egészséges felnőtt ember alig tud fellépni.


Nekem egyáltalán nem degradál a hátizsák, csak szeretnék végre normális nőként kinézni, nem úgy mint egy kib---tt iskolás.

Amúgy elég gáz, hogy valaki a hordozót és a hátizsákot ugyanannak véli. Elmondanám, hogy más a funkciójuk, szóval ne hasonlítsuk már össze a kettőt.


A hordozóval nagyon nem vagyok kisegítve, mert az sem praktikus már egy 2 évesnél. Ráadásul ugyan úgy útban van, mivel az utazás nagy része alatt nincs rá szükség.

2017. okt. 24. 19:25
 7/38 A kérdező kommentje:

Amúgy ezt az otthagyom az úton és majd jön utánam stb-t többször kipróbáltam és nagyon nem jött utánam.

Volt, már hogy 20 méterre voltam, mégsem indult meg. Otthagyni meg nem fogom.

Volt már olyan is, hogy megfogtam a kezét, de akkor eldobta magát, húztam egy kicsit a földön, felállítottam, megint eldobta magát, ez volt kb. 10-15 percit, de végigszántani nem fogom a gyerekkel az utat másfél km-eren keresztül.


Szóval légyszi, olyanok szóljanak hozzá, akiknek van gyereke, mert az tudja, hogy egy gyerek baromira nem megy a szülője után, amikor az eljátsza, hogy otthagyja, hanem jobb esetben ott áll és sír, rosszabb esetben megindul az ellenkező irányba.

2017. okt. 24. 19:26
 8/38 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös:

"...elkoszonok tole es lassan elindulok tovabb.kozben figyelem,hogy mit reagal.ilyenkor abbamarad a hiszti,es figyel.aztan elindul utanam."


Az a baj, hogy ő nem indul el utánam. Hidd el, hogy többször próbáltam. Ott sír, és ha nem megyek vissza érte, akkor még mindig ott van. És nem 5 perc után adom be a derekam. Ezeket már mind próbáltam, ezért nem tudom, hogy mit csináljak.


Volt, hogy 2 nagy szatyorral bevásároltam a közelben, és fel kellett vinni a 2.-ra (nincs lift). Mondtam, hogy jöjjön, mert nem tudom felvenni két megrakott szatyor mellé. Ő ott hisztizett. Nem tudtam mit csinálni, a 2 évest lent hagytam én meg felvittem a cuccokat, bementem a lakásba, leraktam, de közben végig folyamatosan hívtam, hogy induljon el. De nem indult, ott sírva vergődött, de az istenért nem mozdult egy centit. Végül lementem érte, gyakorlatilag felrángattam, mert nem voltam hajlandó felvenni. Zengett tőlünk a gang. Ennek az eredménye, hogy nem tanult az esetből, hogy neki ilyenkor jönnie kellene,

ugyanúgy nem jön, állandóan terrorizálni meg nem akarom ezzel, nem lelkinyomorékot akarok csinálni belőle, hogy állandóan azzal fenyegetem, hogy otthagyom, meg végighúzom az utcán stb. (Tud lépcsőzni)

2017. okt. 24. 19:34
 9/38 anonim ***** válasza:

Másfél évesen még nálunk is működött, hogy otthagyom. Jött utánam. Most 2 évesen meg nem érdekli, nem fél attól, hogy tényleg otthagyom.

Nincs jobb ötletem kérdező, talán a tricikli, tömegközlekedéshez tudom útban van de legalább nincs súlya fel-le szálláshoz, mint egy babakocsinak.

Az én gyerekem ha nem akar sétálni, akkor nem sétál. Próbáltam kivárni a hisztijét de kezelhetetlen. Nem tudom terelni, megy mindenfele ahova nem kéne. Amúgy normális esetben nem ilyen, jön amerre kell. De ha nincs kedve akkor ha megfeszülök se sétál.

Meg hiába írom, hogy felállítom testvérfellépőre, 3 hónapos a kicsi..

2017. okt. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
71%

Miért van nekem ilyen memóriám, emlékszem rád.

Megkérdezted ezt pár hónapja,könnyű babakocsit ajánlottunk vagy csatos hordozót (ami hogy lenne már útban, amikor gyakorlatilag egy "rongy").

35 perc séta egyáltalán nem kevés egy ekkora gyereknek, főleg nem időre, ha anya haladni akar.

(Igen, van gyerekem, pont 2 éves a kisebb)

2017. okt. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!