Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két szótagú lánynevek: Frida,...

Két szótagú lánynevek: Frida, Léna, Elza, Sára vagy Róza?

Figyelt kérdés

Hosszabb vezetéknév mellé keresünk rövid keresztnevet. Az egy szótagos nevek (Zoé, Mia stb.) nem tetszenek. Nem szeretnénk -ka/-ke végű nevet adni, ebben egyetértünk a párommal.

Az Elza névvel nagyon meg vagyok lőve. Kislánykorom óta ezt a nevet szeretném adni a lányomnak, de a mesefilm óta nagyon félek, hogy a gyerekek szekálni fogják emiatt. Szerintetek?

Illetve ha van még ötlet, jöhet! :)

Köszönöm!


2018. okt. 2. 18:41
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
92%

Zoé és a Mia sem egy szótagosok.

De a kérdésre válaszolván, nekem a Frida tetszik a legjobban.

2018. okt. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
82%

Mire a te gyereked közösségbe megy, addigra ez a mese sehol nem lesz :D

Minden évben jön ki legalábbb 3 új, ami legalább ekkora sieker.

2018. okt. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

A Zoé, Mia is két szotagu. Zo-é, Mi-a:D

Nem akarlak kijavítgatni, biztos tudod, csak mashol járt az agyad, és nehogy máshol ezért bunkózzanak veled:)


És ha Elzát akarsz... Szerintem megteheted. Elza egy főhős karakter, aztán... Ott van a mesében Anna is, és még életemben nem csúfoltak azért, mert Anna a nevem.:D

2018. okt. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

A Zoé és Mia is két szótagú :), mert az számít, hány magánhangzó van benne.

Itt van az MTA keresője, ahol szótagszámra is tudsz keresni az anyakönyvezhető nevek között:

[link]

726 darab két szótagú női van :) szóval akad választék.

2018. okt. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van első (tyű, de ciki, pedig tudok szótagolni, esküszöm :D). Három betűsre gondoltam, csak estére már nincs az agyam helyén, úgy tűnik...
2018. okt. 2. 18:50
 6/25 A kérdező kommentje:
És természetesen a többeknek is, csak mikor írtam, még csak két hozzászólás volt :)
2018. okt. 2. 18:51
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az elza nem tetszik, gyerekkoromban mamáméknál volt egy tehén, az ő neve volt, így nem tudok elvonatkoztatni. Viszont csúfolni biztos nem csúfolnák, mert rengeteg Elza fog körülötte szaladgálni.


A ti neveitekből a Frida tetszik, kellően ritka, de vállalható, nőies. Tetszik még a Gerda is.


Az én kislányom Tilda.

2018. okt. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Átrágtam már a keresőt egyébként, pont amit küldtél. Nagyjából ezek voltak, amik szóba jöhetnek. Idegen nevek kényszerű magyarításától a hideg ráz, az ősmagyar neveket erőltetettnek érzem, -ka/-ke kizárva, túl gyakori nevet nem szeretnék adni...szóval szűkül a kör :)

Csak kíváncsi vagyok, a köz mit gondol.

2018. okt. 2. 18:57
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Frida
2018. okt. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Róza a legszebb!
2018. okt. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!