Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kertes házban élők? Meg...

Kertes házban élők? Meg szegedieket is kérdezném?

Figyelt kérdés
sajnos vidékre kellett költöznünk,de panelból udvarosba előnyét láttuk kisgyerekkel.de nehéz volt megszokni,szegeden játszótéren voltak más gyerekek,itt üres a játszótér,rokonok se utaznak hozzánk pl.bográcsozni,gyerekem is inkább bent játszik,mert nyáron meleg van,télen hideg,kb.kétszer egy órát kimegyünk,mint a panelból,csak itt az üres udvar volt + sokat kellett kapálni csak a munka van vele,hiányzik a város ahova mindennap kimozdulnánk,vidéken se üzletek,se játszótér,csak magányosság.aki udvaros házban él gyerekkel kérdezném,mennyire hasznos az udvar? sokat vannak kint? mert én ugy érzem felesleges..és szegedi szülőket kérdezném,ott is üresek a játszóterek? vagy mennyien vannak igy ősszel- télen? és nyári szünetben? és a máltai játszóházban általában mikor szoktak sokan lenni?
2018. okt. 11. 04:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

"Sajnos kertes házba kellett költözni"? Na ezt a mondatot sem hallottam még soha.


Kertes házban nőttem fel. És elképesztően szerencsésnek tartom magam miatta, hogy nem egy panelban. Soha nem érdekeltek a játszóterek, hiszen volt saját kertünk. Kb be sem lehetett parancsolni a kertből. (Ez amúgy felnőttként is igaz)


Te vagy a felnőtt, segíts neki felfedezni mi mindent lehet a kertben csinálni. Ki kell menni labdázni, telepíteni neki egy kis homokozót stb. Rajtatok múlik mit hoztok ki a kertből. Szomszédokkal sem tilos ismerkedni. És tuti vannak gyerekbarát programok is, ahol tudtok ismerkedni. Onnan meg már csak egy ugrás, a közös kerti partik szülőkkel, gyerekekkel.


Télen is sok izgalamat rejt a kert, pl nem olvad el a hó, mint a nagyvárosokban. De mi a barátaimmal, ha hazamegyünk szülő látogatóba, akkor a mai napig kimegyünk hóembert építeni (most már ugyan egy nagy adag forralt bor társaságában :) ) de az sem ritka, hogy hóban, hidegben sütünk szalonnát, vagy bográcsozunk.

2018. okt. 11. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Az ország másik végén élünk kertesben.

Nálunk jó dolog az udvar, három gyerek van. Van hinta, homokozó, nyáron medence. Kutya, macska. A két évest be se lehet hozni. Tegnap segített leveleket söpörni, utàna meg szétugrálták a kupacot. ☺

A játszóra is érdemes kimenni. Nagyjából azonos időben vannak kint a többiek, de. 11 és du. 3 a két forgalmasabb időszak. Szerintem mindenkinek van játék az udvaron, mindenki a szocializáció miatt viszi ki játszani.

Van ringató, baba-mama klub.

Nem vagyunk idelàncolva sem. Kocsival, vonattal 10 perc alatt a városban vagyunk. De a buszozás nekem kényelmesebb, a legkisebb jobban élvezi. Úgyhogy amíg a nagyok suliban vannak, apa dolgozik, addig néha kettesben "elszökünk". Ott is van pláza, sétáló utca, nagy játszótér, szökőkút, egy tó ahol lehet kacsát etetni, cukrászda, úgyhogy minden adott egy kis csavargáshoz.

Hétvégén az egész család útra kel, és csavargunk. Most a múmiás kiállítást célozzuk be.

Kicsit úgy érzem, hogy még bátortalan vagy, még idegennek érzed magad az új helyen. Kisgyerekkel könnyű ismerkedni a többi szülővel. Az új lakó mindig érdekes, ha áthívod a gyereket játszani, akkor anyuval isztok egy kávét, beszélgettek, és legközelebb már van is kivel grillezni. 😊

2018. okt. 11. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Nekem is furcsa, ha valaki a saját udvar mellől ilyen szinten hiányolja a játszóteret.

Ha van árnyékos és napos része is a kertnek, akkor sokat lehet kint télen-nyaron.

A legjobb a gyerekeim szerint a nagyméretű trambulin, ez nemcsak ugralasra jó, de tavasztól ősz végéig a játszószőnyeg szerepet is betölti. Tuti nem fázik fel, mert nem a talajon ülnek.

Mennyire vannak gyümölcsfák, virágok?

Nekünk sokat segítenek a kertben, ill. saját uzsonna forrás, mindig van szezonális gyümölcs, most épp a téli tárolásu korte, amit leszed és megeszik.

Nem írtad, milyen idős, de hasznos egy kis ház, egy csúszda, hinta. Van fedett rész?

Mennyire forgalmas az utca? Mi lakó P övezetben élünk, nyugisan tudunk a kicsivel is biciklizni, a kis motor mindnek nagy kedvence volt, a szomszéd gyerekekkel ugroiskolat rajzolnak, bujocskaznak, a kicsi is szalad utánuk, sokat vagyunk, vannak a levegőn.

2018. okt. 11. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Mi Bp belvárosbol költöztünk agglomerácioba, nem is nagyon megyünk Petre,csak munka végett. Egyébként 40 ezres kisváros,magánbölcsik,játszoházak,korház stb minden van.


Kert:5-3-csecsemőnk van, a kert 700 nm,ezen tartunk egy kuttyot,van trambulin,csúzda,kisház,homokozó,pici zöldséges. Mellettünk van egy játszótér egy tanulo kresz parkkal,na oda majdnem minden este kimegyünk rollerezni,motorozni,de egyébként alig lehet őket bevontatni,nyáron főleg ha áll a medence is.

2018. okt. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
4-es vagyok,jah persze mikor leköltöztünk ide,a nagyobb ovijábol meghivtunk mindenkit névnapi partira, jöttek a szülök is, rögtön volt valamiféle kapcsolat,szomszédokkal is. Barátkozni,nyitni kell és beilleszkedsz.
2018. okt. 11. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Értem, mi a kérdező problémája. Eddig játszótérre jártak, ahol egyrészt vannak játékok, másrészt alapvetően tele van gyerekekkel, hiszen a panelból mindeki oda jár a gyerekekkel. Gondolom náluk üres az udvar, vagy legalábbis nincs sok játék, gyerek meg csak ugye az övé van, egyedu l unatkozik.

E ellett nem mindenki vagyai netovábbja a kerteshaz. Pl én se szeretek itt lakni, szívesebben mennek egy panelba. A kertet rendben kell tartani, az nem egy perces munka és ha valaki amúgy se kertes alkat, akkor eh nem öröm, hanem mjjnka a számára.

2018. okt. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
25%

Én is értem. Jelenleg felújítás miatt az egyik mamánál lakunk kertesben, és ugyanilyen visszalépésnek éli meg a lányom is. Itt nincsenek nagy játékok az udvaron, de ha lenne is csak egy részét oldaná meg a problémának, mivel a társaság hiányzik neki. 1-2 évesen még egyedül is elvolt a játszón is, sőt örült, ha kevesen voltak, mert félénkebb típus, de most 3 felett már kifejezetten igényli.

A szomszédok idősek, gyerek nincs, a templomnál van csak játszótér, de nagyon szegényes (1 hinta és kész) és mindig üres. Innen 1 óra bejutni.

Hiányzik a nagy park, a sok-sok játszó (7 van a lakás közvetlen közelében).

Pedig az udvart is igyekeztünk érdekessé tenni. Mentek a nagyival kertészkedni, itt van az összes udvari játéka, de nincs sok látnivaló és csak mi vagyunk társaságnak.

Többet vártam, de a menjünk ki az udvarra nem hozza lázba, míg az otthoni sétáról alig lehet bevonszolni. Itt is mennünk kell folyton, hiába az udvar.

Pedig én nyilván élvezném, ha itt is ellenne pl.: a homokozással órákig, míg én a konyhaablakból figyelném. Vagy az is tetszik, hogy egy kis levegőért nem kell rendesen felöltöznöm, maradhatok pizsamában, míg otthon macerás elindulni, de hiába, ha az udvar kevés neki ebben a korban.

1-2 évesen biztos jobban élvezte volna gyerekek nélkül is.

Amiket írtatok: levélkupac, hóember... megvan a belvárosban is, csak épp társasággal együtt.

2018. okt. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%
Háát lehet nem szép, de erre jó, ha testvére van, aki nyúzza. Vagy legalább kutyája-macskája :) Szerintem a legtöbb kisgyereknek, lehet bármennyi játék, nem az a lényeg, hogy kint van vagy bent, hanem a társasági események. Persze van, aki egyedül is elmolyol órákig és énekelget a hintában meg homokvárat épít, bogarakat gyűjt..., de aki nem olyan személyiség, azzal pár perc után tuti foglalkozni kell kint az udvaron is, bármennyire felszerelt, mert a friss levegő még nem társaság :) (Séta más, hiszen akkor a szülő csak vele van.) Nem lehet egyedül szerepjátékozni, focizni, bújócskázni és unalmas, ha nincs kinek megmutatni minimum félpercenként a begyakorolt mutatványokat a trambulinon, lenyomni a víz alá a medencében, megkóstoltatni vele a homoksütiket vagy egyszerűen csak összeveszni valamin :) Ahogy neked is unalmas lenne egyedül bográcsozni :) Szóval ez nem az udvar hibája, az önmagában véve jó dolog, plusz saját tér, amiben lehet tárolni vagy amit meg lehet csinálni akár olyan otthonosra mint egy szobát és mindig kint enni, napozni, tornázni, vagy lehet csinálni virágost vagy hasznosabban veteményest is, de ha te nem szeretsz vagy nincs időd kertészkedni, épp elég meló a fűnyírás, falevél- és betonsepregetés. De egy családi ház karbantartása mindig több meló, mint egy társas, ahol sok mindenért csak fizetsz és más intézi.
2018. okt. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

Nem leszek túl népszerű, de ha valaki túl kényelmes/lusta a kertes házhoz, az ne költözzön ilyenbe. Az hagyján, hogy az udvarral mindig munka van, de a házon is mondig lesz mit csinálni.


Mi pesti panelból költöztünk egy olyan faluba, ahol még a közelben sincs ismerősünk. Az udvar tök üres volt az elején, rengeteg munka volt vele. Van veteményes kertünk is, gyümölcsösünk is. A gyerekek imádják és mi is.

Jobban át kellett volna gondolnotok a költözést.

2018. okt. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

Nehezen értem: miért üres a kert? Miér nincs benne játék a gyereknek?

Miért nem képes akár egyedül is eljátszani?


Miért lenen mindig egyedül? Nincsen egy másik gyerek sem a faluban?


Mennyiben igénye a gyereknek az üzletek látogatása?


Nézd, a kert nem fölösleges. Azonban, az ingatlanod része, ezt szerintem nem értetted meg. Azaz: neked kell kialakítanod olyanná, amit szerettek és élvezni tudtok.


A gyerekednek meg elemi érdeke, hogy ne csak akkor legyen képes játszani, ha lefoglalják mások meg random összeverődött anyukák vegyék körül játszótéri gyerekekkel, hanem magában is. Amihez nektek kell kialakítani a kertet.


Nyáron meleg, télen meg hideg odakint? Már ne is haragudj ... :)))) De most pl. hetek óta 24 fok van. Télen, majd ha jön, fel kell öltözni.


Én inkább azt látom, hogy fogalmatok sincs, mit kellene kezdenetek a sajét kertetekkel, hogy lehet úgy eltölteni jól az időt, hanem szórakoztatnak mások meg a boltok, és a gyereknek sem tanítottátok meg ezt.

2018. okt. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!