Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Visszamentem dolgozni, de...

Visszamentem dolgozni, de nagyon nem birom. Mi a megoldas?

Figyelt kérdés

Egy allami cegnel dolgozom irodaban Bp-en, minimalbert keresem, ebbol meg kell vennem a BKv berletet is.

Miutan visszavettek Gyesrol, kozoltek, hogy a 3 szakvizsgamat ami a munkamhoz kell, ujra el kell vegeznem.

Budapesttol 80 kmre lakom, napi 3.5 orat utazok odavissza ami olyan szinten megterhelo, hogy minden este ugy erzem meghalok. Es mellette ott a 3 eves gyermekem.

Alig alszom, hajnalba forgolodok, emiatt remegek az almossagtol, egyszeruen ugy erzem nem birom ezt a bejarast a sok szellemi munkat .. a tanulastol meg elore rettegek, nem fog az agyam. Az elso heten nem is dolgoztam csak bementem es vartam a jogosultsagokra. Teljesen kikeszultem estere, nem nyavalygok tenyleg . A 3 evnyi gyerekneveles nem alvas utan ez a 3.5 ora massziv utazas majd 9ora munka valami iszonyu.

Mit tegyek ?

Ja a kornyekunkon kb alig van munka vagy ha van is es meghalljak, hogy beteg a gyerek egybol lapatra tesznek.

De igy meg ki fogok keszulni. Pestre se tudok felkoltozni sajnos. Ti csinalnatok?


2018. okt. 13. 12:37
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
55%

Pedig rugalmasabbnak kellene lenned.

Nem hinném, hogy mindenhonnan elküldenének a beteg gyerek miatt. Nézz körül!

Vagy költözés (mondjuk albérletbe). Pesten rengeteg a munkalehetőség.

2018. okt. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Itt van hazam nem megyek Pestre lakni albiba.

Nem a munkalehetoseg izgat engem pesten. A bejaras es az hogy ennyi kihagyas utan nem birom.

2018. okt. 13. 12:44
 3/31 anonim ***** válasza:
83%
Milyen végzetséged van? Hátha tudunk segíteni munkakeresésben! Rengeteg helyre keresnek Budapesten embereket!
2018. okt. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván másik munkahely kell, napi 3 és fél órát soha nem utaznék semmilyen munkáért, pláne minimálbérért, keress másik munkát, vagy, kiadod a házad és felmész pestre albérletbe.
2018. okt. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
32%
Vagy vegyetek autót. Legalább felére csökkenne az utazással töltött idö.
2018. okt. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
88%

Mennyi ideje kezdtél újra dolgozni? Én egy hónapig zombi voltam, amikor visszamentem, pedig két utcányira lakom a munkahelyemtől, szóval bejutás minimális időt vesz el. Mégis egy-másfél hónapig legkésőbb este kilenckor beájultam az ágyba, lakás persze romokban, próbáltam hozni azt a szintet, ami akkor volt, amikor még nem dolgoztam, pl. főtt kaja minden napra, hogy legyen mit vinni, na ezt egy hét után fel is adtam, akkor egy hétig a férjem főzött, de amikor ötödjére is paprikás krumpli volt, mondtam neki, hogy ezt így köszi, de inkább hagyjuk :D


De egy hónap után már nem voltam olyan fáradt, fél év után pedig újra elkezdtem hétköznap is főzni, igaz, inkább előre főzök sokfélét, és eszünk a fagyasztóból, de már nem az van, hogy este csak nézek ki a fejemből, mint egy zombi.

Idő kell, mire az ember visszarázódik. Ha három évvel ezelőtt bírtad ezt a melót, akkor most is fogod, csak meg kell szoknod újra.


Ha viszont az böki a csőröd, hogy újra kell vizsgáznod olyanból, amit már megcsináltál, azt megértem, pláne, hogy nem is fizetnek agyon mellette. Én elgondolkodnék a váltáson a helyedben. Lehet, hogy nem a jövő héten fog az öledbe esni álmaid munkája, de ha nyitott szemmel jársz, és figyelsz, akkor bármikor megeshet, hogy találsz egy jobb munkahelyet.

2018. okt. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Kedves 7es, koszi a segito es normalis valaszt!

Nagyon jol leirtad hogy a szomszed utcaba jartal at melozni. En 3.5 orat tonegkozlekedek.

2018. okt. 13. 13:08
 8/31 anonim ***** válasza:
76%
Mi a végzettséged?
2018. okt. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
43%

Gondolom semmi, azért nem válaszol a végzettség kérdésre.


Kérdező mit vársz tőlünk? Írtuk, költözz el, az nem tetszik, írtuk nézz másik munkahelyet, az sem tetszik akkor mit csináljunk, adjunk pénzt?

2018. okt. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen észszerűtlen, amit csinálsz. Először is, ingatlan vásárlásnál/ családalapításnál érdemes figyelembe venni, milyen az infrastruktúra a környéken. (Munkalehetőség, orvos, üzlet, oktatás, közlekedés). Nem kellene más településre költözni? Nem feltétlenül Budapestre. Lehet menni az agglomerációba, vagy vidéki városokba. Mi a csudáért utazol napi 160 km-t? Pláne tömegközlekedve... Miért nem keresel közelebb munkát? Ha szakvizsgáid vannak, nem akkor egy képzett, értelmes nő vagy. Miért elégszel meg, hogy minimálbérrel kiszúrják a szemed? Gyes alatt miért nem tartottad a kapcsolatot a céggel? Miért nem képezted magad tovább? Ne haragudj, de saját magadnak csináltad ezt a kakit. Gondold végig, hogyan tudsz kimászni belőle.
2018. okt. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!