Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van megoldás? Hasonló tapaszta...

Van megoldás? Hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves fiam és egy 5 hónapos lányom. Én egy 28 éves apa vagyok. A 2 éves fiam benne van a dackorszakban. Ez nem is lenne baj, az inkább velem van. Ugyanis sajnos elég hamar elfogy a türelmem iránta és többször volt, hogy nagyobb fegyelmezést kapott tőlem mint amekkorát a hisztiért érdemelt volna. Emiatt ma már ott tartunk, hogy ha valamit teljesen nyugodt hangon épphogy csak tíltani akarok, már rögtön fut az anyjához mintha jól rászóltam volna. Példa: játszottunk a kisautókkal és a játék hevében örömében eldobta az egyik kisautóját. Erre én teljesen higadt, tényleg kicsit sem voltam mérges, azt mondtam, h ne dobáld mert ha neki repül valakinek, az fáj. Erre rögtön menekült az anyjához mintha kb leordítottam volna és rám se mert nézni csak sírt. Ennyire félős, vagy csak azt hitte h büntit fog kapni? Normális ez? Valakinek hasonló tapasztalat? Eléggé aggaszt, hogy ha épp nem mosolygok akkor képes beképzelni azt, hogy mérges vagyok. Megoldás?

2018. ápr. 22. 11:56
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Szólj az anyjának, hogy ha a gyerek legközelebb megy hozzá hisztizni, akkor ő foglalkozzon valami mással, ne figyeljen oda. A gyerek meg fogja tanulni, hogy a hisztivel nem ér el semmit. Ha 5-10 alkalom után sem javul a helyzet, akkor viszont sajnos keményebb módszerekhez kell folyamodnod.
2018. ápr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Legyünk őszinték, ezt a reakciót te nevelted bele.

Mindegy mennyire kiborító, neked kell önuralmat tanulnod, mert te vagy a felnőtt.

Nyilván kellenek határok, és lehetetlen tökéletesen csinálni, de próbálj meg higgadt maradni.

Azt még te is elismerted, hogy többször jobban megfegyelmezted, mint amit a helyzet érdemelt.

De ha nem is így lenne is mindegy lenne, mert még ha a gyerek irreálisan érzékenyen is reagál, akkor bizony ezt figyelembe kell venni, már ha normális viszonyt szeretnél.

Nem akarok okoskodni, te ismered a helyzetet, az nem lehet, hogy a szükségesnél jobban kontroll alat akarod őt tartani?


Ilyenkor esetleg túlzottan beleesel a fegyelmezésbe, akár indokolatlan mértékig is.

Vedd figyelembe a képességeit és az értelmi szintjét, és ne akard mindennek megfeleltetni azonnal, első rászólásra.


De te ismered a helyzetet, neked kell tudni.

2018. ápr. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Ne haragudj meg, de mindenért nem kellene rászólni. Nyilván, ha megdobna valakit, az más. De az ilyenek, hogy "ha..." még egy két évesnek azért túlzás.
2018. ápr. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Miért vagyok lepontozva? A 3 válaszolóból én voltam az egyetlen, aki válaszolt a kérdésre, én lent vagyok nullán, a másik kettő, akik pedig csak elismételték ugyanazt, amit a kérdező írt, ott állnak 100-on. Ez most mi? :D
2018. ápr. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
Hagyd békén a gyereket, mert fél tőled. Idővel ez vagy rendbejön, vagy nem, de az a hajó már elment, hogy ti szeretetben kisautózgattok együtt a 2 évessel. Ne kínozd.
2018. ápr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%

Elmondhatod neki, hogy apa eddig kiabalt, de ezentul nem fogsz, es sajnalod, hogy tobbszor jobban raszoltal, de emberbol vagy tevis, elfogyott a turelmed. Mondd el neki, hogy nem szeretned, ha felne toled, es hogy szoljon neked, ha legkozelebb elvesztened a turelmed. Hatarokat huzni hatarozottan kell, de ezt lehet normalis hangnemben is megtenni, nem kell hozza kiabalni. En feltem apukamtol, es hugom is, sokszor behuztuk a nyakunkat reflexbol meg idosebb korunkban is, pedig sosem utott meg minket, viszont ha duhos volt, kiabalt. En probalom nem ezt tenni a gyerekemnel. Mivel meg csak 2 eves, csak reszben fogja a fentieket erteni, de az is rengeteget szamit, es oszintesegre tanitod vele, es hogy mindenki hibazhat, de te szeretned jova tenni, es ezentul figyelni fogsz. Szoval tedd azt, amit te is elvarnal forditott esetben sajat magad fele egy masik embertol. A hatarok meghuzasa nagyon fontos dolog, de nem mindegy, milyen modon teszed. Ajanlom. nincs rossz gyerek es a Pozitiv fegyelmezes cimu konyveket, tanulni sosem keso. Ezekben jol le van irva, hogyan ne legyel se tul engedekeny, se tul szigoru.

Egy szemelyes tipp (szinten 2 evesem van), amikor mar erzed, hogy ki fogja huzni a gyufat, tegyel be fulhallgatot es a kedvenc zeneidet hallgasd egy kicsit. Segit lehiggadni, nekem legalabbis nagyon, erre a celra bluetoothos fulhallgatom van, igy szabadon tudok mozogni, odamenni a gyerekhez.

2018. ápr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért ne gondolja már senki, hogy ez a hajó, hogy szeretetben játszok a fiammal már elment. :) Ez az eset nem azt jelenti, hogy rosszban vagyok vele, vagy félne tőlem. Különben nem akarna velem autókázni sem, a sok más játék mellett is. Főleg, hogy az utóbbi időkben elég apás lett, főleg mióta kistesója van. Csak a fegyelmezésnél én ijesztőbb vagyok számára mint az anyja, és mivel mégcsak két éves, nem érti nyílván egy aprócska rossz viselkedés és fegyelmezés között. Épp emiatt sokszor nem is szólok rá, mert nem akarom, hogy emiatt azt higgyje h bármikor rászólhatok. Próbálok következetes lenni, csak azért írtam le, mert az rosszul esik, hogy néha jobban beképzeli az én fegyelmezésemet mint a valóság. És érdekelt volna, hogy nektek van e hasonló tapasztalat, vagy hogy ti apák, hogy csináltátok / csináljátok ezt? Egyébként én is így voltam az apámmal, sokszor beképzeltem róla, hogy ki fogok kapni valamiért és futottam tőle, pedig nem is tervezte, csak alapvetően szigorúbb volt, mint anyám, és emiatt hittem gyerekkoromban, de ma teljesen jóba vagyok vele.
2018. ápr. 23. 08:59
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok, a kovetkezetesseg es a raszolas kozott van kulonbseg. En fontosnak tartom a sajat gyerekemnel, hogy meg legyenek huzva a hatarok, akarmit nem engedek neki, hiszen pont ennyi idosen tanulja, hogy mit lehet, mit nem. A hangnem viszont nem mindegy. Ehhez az is kell szerintem, hogy ne akkor huzd meg az adott dolognal a hatart, ha mar felhuzott, ne szolj ra ezerszer, szolj neki egyszer, es ha nem hasznal, akkor emeld ki az adott helyzetbol, es kozben roviden esetleg mondd el neki, miert teszed, mindezt teljesen nyugodt hangnemben, megis hatarozottan, es akkor nem lesz szukseg hangos raszolasra, nem fog megijedni toled, megis megtanulja, hogy mit lehet, es mit nem. En legalabbis igy csinalom, es nekem bevalt, es mivel erzi a hatarozottsagomat, ezert sokkal egyuttmukodobb is. Neha persze ehhez az is kell, hogy adjak neki egy kis idot, hogy megertse. Nem azt mondom, hogy sosem jovok ki a beketuresembol, de az olyankor van, amikor visszaesek a regi rossz mintaba, amikor alkudozom vele, meg mar tobbszor szoltam, es semmi hatasa, es elfeljtkeztem arrol, hogy csak egyszer szolok, utana csinalom, amit kell, hogy a helyzet megvaltozzon. Ja es nem szoktam buntetni, csak szimplan termeszetes kovetkezmenyek vannak. Ha kiont valamit, feltorli, vagy minimum vegignezi, ameddig feltorlom, nem mehet addig mashova, ha felmaszik valahva, ahova nem kellene, leveszem, ha olyan dologgal jatszik, amivel nem szabad, elveszem tole, ha dobalja a jatekat, megmondom, hogy elrakom, ha meg egyszer dobalja, es tenyleg elteszem, ha megteszi.


Azert azt hozza kell meg tennem, hogy egyreszt van egy ilyen eletkori sajatossag is, hogy most sokszor nem ugy mukodik nekik a vilag, ahogy ok szeretnek, erre el tudnak konnyen kampicsorodoni, vagy a szivukre vesznek olyan dolgot, ami egy felnottnek furcsa, es meg ehhez hozzajon a szemelyisegbeli kulonbsegek, hogy lehet, hogy az a gyerek alapbol erzekenyebb. Az en gyerekem pl. az atlagnal erzekenyebben reagal, ha raszolnak, vagy ha egy masik gyerek el akarja venni a jatekat, vagy ha a zoknija 2 cetivel arrebb csuszik, mint ahogy azt o szeretne... Szoval ez egyebkent is egy ilyen idoszak, nem biztos, hogy rosszul csinalod. A nagyobb fegyelmezes, amit irsz, mit takar?

2018. ápr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Es persze a klasszikus dolgokon is erdemes minden hisztinel vegigmenni: nem ehes/almos/faradt/melege van/fazik/jon a foga/beteg/testkozelsegre vagyik? Es olyankor ezeket orvosolni.
2018. ápr. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A nagyobb fegyelmezés alatt a hangerőmet értem. Jobban felemelem a hangom, mint amennyire érdemelné. Nem szokott eljárni a kezem. Csak a probléma az, hogy elég mély hangom van, és ha felerősödik, plusz ijedségként is hathat, amit meg már tényleg nem akarok nála elérni. De nem rendszeres az sem, hogy rászólnék, ha az anyja szól rá, akkor én már nem. Persze van olyan ismerősöm, aki ennek a problémának, amit leírtam örülne. Azt mondaná: " ez az, a gyerek végre tudja ki az úr a háznál. elég ha mérgesen ránézem, már berezel". Ezzel szemben engem nagyon fusztrál, ha rosszban vagyok vele. Nyílván a mostani énjéből nem vonok le következtetéseket a következő évtízedekre, csak kellemetlen. De egyébként szeretjük egymást :)
2018. ápr. 23. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!