Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az irigység miatt nem merek...

Az irigység miatt nem merek barátkozni kisbabás anyukákkal, megoldás?

Figyelt kérdés

Egy kis városban (majdnem falu) élünk, ahol mindenki ismeri egymást. A jó kapcsolatban lévő emberek "átjárnak" egymáshoz, így 'szokás'.

Már rengetegszer találkoztam irigy emberekkel, akik mások anyagi életében turkálnak (sajnos a saját családtagjaim is hasonlóak, persze nem velünk szembe, hanem másokkal szemben).


És itt jön a problémám, itthon vagyok kisbabás anyukaként, szívesen barátkoznék, de tudom, hogy itt a barátság következő fokozata, hogy átmegyünk egymáshoz.

Férjem vállalkozó, most jól megy neki, új, gyönyörű szép házunk van, melyet nagyobb részben Ő teremtett.

Párom sem szívesen, de én sem szívesen mutatom meg az otthonunkat, azt, hogy milyen anyagi módban állunk. Úgy érzem, hogy ez országos szinten nem kiemelkedő PÉldául Győr környékén egy rakat ilyen ház van, mint a mienk), de itt a környéken elég sok a nehéz helyzetű ember. Sokan velem egykorúak külföldön, vagy a fővárosban.


Szóval elég szokatlan a problémám, tudom, de egyszerűen nem tudom, hogy ez az állapot mennyire tartható fenn. Az, hogy egész nap egyedül, szinte senkihez nem szólok, csak a kisbabámhoz.


Köszönöm, ha leírjátok a saját tapasztalatotok!


2017. dec. 12. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem akkor barátkozz olyanokkal, akik hasonló színvonalon élnek, mint ti. De egyébként szegényebbek között is találsz olyat aki nem fog irigykedni. Mármint lehet, hogy fog, hogy de jó nektek, de nem fogja tőletek sajnálni és nem megy át gyűlöletbe a barátság. Ne zárkózz be, mert depressziós leszel. Tapasztalat.
2017. dec. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az irigységet nem lehet kivédeni, soszor még akkor sem, ha nincs is mire irigykedni. Én ezt a szempontot elfeljtenéma helyedben. Arra koncentrálj inkább, hogy ki az,a ki igazán szimpatikus, akivel sok közös vonásotok, esetleg haosnló problémáitok vannak. És ha meghívod magadhoz, és természetesen kezeled a helyzetedet, nem vagy zavarban, azzal teheted a legtöbbet azért, hogy ő se legyen zavarban.


ÉN nagyon sokáig így voltam egy kedves szomszéddal, csak itt én vagyok a szegény fél. Az udvarra többször áthívott a gyerekekkel játszani, de be a házba csak bő egy év után (talán addigra lett biztos abban, hogy elég mély köztünk a szimpátia ahhoz, hogy ne befolyásoljon az irigység?). És tényleg majdnem elájultam a házukhoz, bár lehet, hgy csak a miénkhez képest olyan szép és tágas. Őszintén dicsértem, de természetesen viselkedtem, és szinte láttam rajta a megkönnyebbülést. És..... képezled, neki bejárónője van, de nála is vasalásra váró ruhakupac, a gyerekek által összefirkált fal és kanapé, az ő gyereke is több dologban hasonló az enyémhez, ezek és még sok más közös vonás többet számít, mint hogy hogyan élnek ők és hogyan mi.


aztán én is áthívtam magunkhoz egyébként, és ő is teljesne természetesen viselkedett a mi nagyon kicis, nagyon szerény, majdnme szegényes otthonunkban.

2017. dec. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Ugyanígy vagyok én is! Ismerjük az átlag embert hogy milyen. Nemtudok úgy barátkozni, hogy ne beszéljenek ki a hátam mögött. A férjemen és a gyerekeken kívül nem nagyon tudok beszélgetni senkivel. Emiatt nehezebben is nyílok meg. De nem is értem miért kell rosszindulatoskodni, irigykedni. Pl nálunk az irigység tárgya nem az anyagiak, hanem hogy a férjem mindenben segít nekem, például ő viszi-hozza az oviba a nagyfiúnkat. Mindig mondja, hogy kérdezik hogy anyuka hol van?? Ha én megyek, akkor meg hallgatom hogy így-úgy a férjem, jé engem is látni stb.. Inkább egyedül maradok. :(
2017. dec. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló, ugyanígy voltam pár évvel ezelőtt :)

akkor a mostani helyzetet még csak álmaimban sem dédelgettem, annyira nem vágytam erre, így alakult. kis embereknek tartom magunk, akik mellé állt a szerencse, no és persze rengeteg munka..


én nem tartom normálisnak ezeket az érzéseket, csak sajnos több sokkoló tapasztalatom is volt, személyes is, és másokkal is és ezek annyira belém égtek, főleg, hogy én nem vagyok ilyen, hogy lehet más ilyen?? például én ha valamit el szeretnék érni az életben, nem utálkozom, meg gúnyolódom, vájkálok, hanem megvizsgálom, hogy nekem mit kellene tennem érte, mi érte az áldozat, realis vagy nem realis..


3-as hát egészen elképesztőek az emberek, ilyenre irigy lenni, borzalmas. nem normálisak sokan. inkább örülni kellene.

2017. dec. 12. 14:57
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

Hasonlóan félek én ia barátkozni. (Csak szeretnénk, de még nincs babánk)Mivel dolgozom ott találkozom emberekkel és jóban is vagyok a kollégáimmal, de velük sem barátkozom a munkán kívül.

Két nagyon jó barátunk van, de az ország két külön végében laknak.

De még így is rengetegszer megkapom, hogy huszonévesen hogyan lehet Budán lakásunk és két vadiúj autónk. Sokat dolgozunk, jól keresünk előtte sokat tanultunk.


Próbálj nyitni, biztos vagyok benne, hogy találsz olyan ismerőst aki nem fog kibeszélni még akkor sem ha ők nincsenek abban a helyzetben. Mindig kell esélyt adni másoknak.

2017. dec. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!