Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lakcímkártya kérdés?

Lakcímkártya kérdés?

Figyelt kérdés

Terhesség alatt kellett elköltöznünk otthonról egy albérletbe. A védőnő átvett, semmi probléma nem volt, a háziorvos is átvett engem, viszont ugye gyerekorvost kellene választanom, a körzeti gyerekorvos pont megfelelne, de a főbérlő nem engedi hogy bejelentkezzünk, tehát a lakcím kártyán a régi, 80 kmrel odébbi falu szerepel, ahogy valószínűleg a fiamnak is ez lesz a lakcím kártyáján.


Keresünk albérletet közben folyamatosan, olyat ahova be tudunk jelentkezni, de a gyerek eleve kizáró ok, és most nem tudom hogyan legyen tovább.


Mi van ha a gyerekorvos nem vállalja őt, vagy ha hirtelen kórház kell, akkor is a lakcím szerintibe vinnék??


Nagyon rá vagyok stresszelve erre a problémára, tudtok ebben tanácsot adni, mit érdemes ilyen helyzetben tenni?



2018. okt. 19. 12:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Ideiglenes lakcimet se enged a főbérlő? Ideiglenessel már el tud vállalni az orvos.
2018. okt. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem engedi azt sem, mert akkor "nem tud kirakni onnan", stb, erre hivatkozik,ha meg nem tetszik mehetek ahova akarok..


Pedig aztán becsületesek vagyunk, mindketten dolgozunk párommal, tehát nem értem ezt a bizonytalanságot..

2018. okt. 19. 12:55
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Később óvodával is gond lehet.

Mondjuk én olyan helyre nem költöznének, ahová ideiglenesen se jelentkezhetek be. A tulaj ezzel törvényt szeg. Tehát a lakást feketén adja ki, a szerződés, ha van, csak egy papír... Bármikor kirakhat az utcára.

2018. okt. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség, azért nem akarja megengedni, mert akkor kiderülne hogy vannak bérlői és adóznia kellene. 😄

Kérdezz rá a védőnőnél, szerintem ő kiadhat egy papírt arról, hogy életvitelszerűen X lakcím alatt él a gyermek.

A mi gyerekorvosunk amúgy bevett minket lakcímkártya nélkül, emlékszem hogy a sajátomat mutattam és később, hónapokra rá pótoltam. Egy próbát megér. Elvégre szabad orvos választás van, vagy ebben az esetben nem?

2018. okt. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ez gond. A későbbiekben (bölcsi, ovi) simán elhajthatnak,ha nincs a gyermek bejelentkezve oda.A gyerekorvos sem köteles elvállalni, ha nincs rá kapacitása. Amit tenni tudtok, hogy bepróbálkoztok a gyerekorvosnál, ha nála nem megy,a akkor addig házaltok, míg nem találtok egyet, aki vállalja. Közben meg keressetek olyan albérletet, ahova belejelntkezhettek.
2018. okt. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. Tényleg pörögj rá a jogi kérdésekre, hogy igenis engedje hogy ideiglenesen bejelentkezhessetek, ugyanis már a bölcsibe, oviba se jelentkezhet valóban.

Azaz jelentkezhettek vele, de nem veszik fel mert nem körzetis.

2018. okt. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Hát az elején úgy volt hogy bejelentkezhetünk,amikor ideköltöztünk legalábbis ez volt ígérve, de ahogy kiderült a terhesség, igy már nem és nem is nagyon találunk olyat ahova engedik az ideiglenest


Keresünk normális lakást persze, én se szivesen dobok ki a semmire ennyi pénzt, ha már fizetek lakbért akkor legyen értelme.. , elvileg január-február táján tudnánk költözni, de addig..?


Lehet újból rákérdezek nála,illetve gyerekorvosnál is hogy bevállal-e..


Inkább a hirtelen rosszullét ami izgat, ha beteg a babám akkor hova viszik kórházba?

2018. okt. 19. 13:14
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Orvos ettől még el fogja vállalni. Kórháznál a mentős nem a lakcímet nézi.
2018. okt. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Remélhetőleg a bölcsis korszakra már lesz normális lakásunk, ez most viszonylag hirtelen jött vészhelyzet,


Szerintem adózni se lenne muszáj bejelentés esetén, simán lehet azt mondani hogy a barátnöm és nálam lakik stb. Nem?

2018. okt. 19. 13:18
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!

Én annak idején azzal érveltem a tulajnál, hogy nincs kérdés, hoztam papírt az önkormányzattól, kitöltöttem, csak alá kellett írnia.

Kell és kész. Megszületik, kell neki az orvos. Ha ezt nem engedi, jogi útra kell terelni.

Rá kell jönnie, hogy ebben engednie kell. Ő jár pórul másképp.

2018. okt. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!