Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mekkora értékben költötök...

Mekkora értékben költötök (karácsonyi) ajándékra, ahol több gyerek van? Más családtagoknak?

Figyelt kérdés

Mekkorában a saját gyereketeknek, és mekkorában pl. rokon gyerekeknek?

Nálunk pl. csak egy saját gyerek van, de rengeteg rokon gyerek.

De a ti helyzetetek érdekel. Szokás esetleg felnőttnek is adni? Hogy csinálják a ti családotokban?



2018. okt. 19. 21:56
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
62%

Miért kell beszólni azoknak, akik tehetősebbek és többet költenek? Ti azoknak is beszóltok, akik pl. Kanári szigeteken nyaralnak és nem Alsóböhödén?! Attól neked több pénzed lesz, mert mást szapulsz? (tudom, tudom, sok pénzed van csak aaaaannyira okos vagy hogy nem "szórod" el a gyerekre)


Szóval mi 20e/saját gyerek átlagban, de kapott már 12e-ért és egyszer 40e-ért is. Rokongyerekek 3e-8e körül, változó, attól függ mi tetszik meg ajándék gyanánt.

Felnőttek: egymásnak férjjel 10-15e közt, anyuméknak kb. 20e, többi felnőttel jelképes, bonbon, bor, szép sál vagy ilyesmi.

2018. okt. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
39%

10 vagyok...

Mi nem volt jo a valaszomban ?


Miert kellene vagyonokat elkolteni karacsonyra???

Nem ettol fugg a szeretet, sot szerintem az ha idot energiat szansz az ajandekre az szivbol jovobb mint ha veszel valamit ... Nalunk nagy karacsony van 24es egyutt mindenki szulok testverek gyerekek vagyunk vagy 30 an :-) nekunk ez tobbet er mint az ajandek.!


Az utazas meg annyiba se kerul 4unknek mint az osszes ajandek . Nem nem a vilag vegere hanem csak kishazank egy egy szep helyere par napra....

2018. okt. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
72%
Saját gyerek 10000ft. 3 gyerekünk van. 4 rokon gyerek van nekik meg 5000ft/fő. Felnőttek közül csak a szülőknek szoktunk.
2018. okt. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
72%

Nem ettol fugg a szeretet, sot szerintem az ha idot energiat szansz az ajandekre az szivbol jovobb mint ha veszel valamit.


Nem. A szívből jövő ajándék az, ha odafigyelsz a másik vágyaira, minek örülne legjobban. Bocsánat de mi minden karácsonyra kapunk legalább 3 fürdőgolyót különböző rokonoktól, ami a tipikus bögre-gyertya ajándék: adnak valamit ami gyorsan beszerezhető. A golyókhoz vesznek 1 kg ezt-azt, összegyúrják és ezzel letudták az ajándékozást...ez mitől jön szívből? Ki az aki igazán erre vágyik? Ráadásul én az ekcémám miatt nem is használhatok ilyet, úgy kell kidobnom az összes ilyen kutyult fürdősót meg egyebet minden évben.


Az jön szívből amiről tudod hogy vágynak rá. Csak mostanában divat lett házilag minél kevesebből kihozni az egész rokonságnak valamit és rásütni hogy "ó hát mi szívből adtunk, nekünk nem a pénz a fő". Frászt, pont az volt a fő...hogy mi él kevesebbet kelljen áldozni a szereteitekre.

2018. okt. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
45%
Megtehetnénk hogy 100 ezreket költsünk,de minek ha semmi értelme. Most 4 éves a fiam,mit adok majd neki késöbb ha most nem mutatom meg neki hogy hol a határ. 10 évesen már millios tétel lesz az ajándéka karácsonykor? Vagy majd veszem fel a karácsonyi gyors hiteleket,kölcsönöket hogy megtudjam venni neki a sok marhaságot ami eszébe jut?
2018. okt. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
48%
Mert ha valahol nem huzom meg a határt és mindent megveszek neki amiért elfingja magát akkor semminek se fog a végén örülni,semmit se fog megbecsülni az életben,mert jövöre majd lesz másik,szebb,jobb,drágább,meg külömben is Joskapistának megtudják venni akkor én is akarom. Milyen ajándék az ami 200 ezerbe kerül és a 5-6 éves gyerek nem dobja a sarokba 1 hét múlva?
2018. okt. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem az egyáltalán nem nevelés kérdése, hogy az 10 e Ft-os vagy a 100 e ft-os ajándéknak örül. Ahogy nő a gyerek, úgy hat rá egyre jobban a környezete, nőnek az igények, az elvárások.

Egyetértek, hogy valahol meg kell húzni a határt.

2018. okt. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
82%
TAPASZTALAT, hogy a gyerek nem az árat nézi, ennyi. Legalabbis egy normális gyerek.
2018. okt. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Off: de a kislányom a szülinapján a lufin és a buborékfújón kívül kb 10-60mp-t törődött a többi játékkal...

Ettől függetlenül, ha valami drágább, ertelmes dolgot látunk, megvesszük neki, ha telik rá.

2018. okt. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
59%

Sajátoknak kb. 10-15 ezer/fő (2van, úton a 3.), rokon gyerekeknek 5000 Ft/fő.

Bár tavaly a fiam X-box-ért könyörgött, használtan szereztünk is neki játékokkal együtt 40ért. Most gondolkodom az eladásán, mert már hónapok óta csak porosodik, nem érdekli, de hát a barátoknak is van, ő is szeretne... Úgyhogy megfogadtam, amit én gondolok, azt veszek neki ésszerű határon belül, nem érdekel a sulis-barátos menőzés.

2018. okt. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!