Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mégis mi visz rá egy okos,...

Mégis mi visz rá egy okos, értelmes lányt a gyerekvállalásra ilyen körülmények között?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, nem akarom lebeszélni sem őt, sem senkit, csak néhány dolgot nem értek. Miért akar egy lány (asszem 27 éves) tudatosan egy olyan kapcsolatba gyereket, ami finoman szólva is katasztrófának tűnik. Sokszor veszekednek, egyszer pofozkodás lett belőle, többször szakítottak, megcsalás is volt, a csávó sokszor bulizik, iszik, stb szóval az a tipikus szar kapcsolat, amit az emberek csak húznak vonnak valamiért. Na most általában ide beüt a gyerek, az apa lelép, anya egyedül nevel, hallottuk már a sztorit. De itt most az van hogy intelligens emberek úgy vállalták a teherbeesest, hogy közben egymásra panaszkodnak.

De nem csak ez, a lány albérletben lakik, messze a családtól, félretett pénze alig van (hitelt vesz fel ezért) nem is keres olyan jól, nincs senki aki támogatná anyagilag.

Lehet ezek közül egyik sem lételeme egy babának, de megnehezitik a dolgot.

Tudom a nők erről máshogy gondolkoznak,és nagyjából velem egyidős, de én ilyen körülmények között tuti nem akarnék gyereket. De vannak akik sokkal rosszabb körülmények közé akarnak babát, miért csinálják ezt az emberek, hiszen nem csak saját maguknak ártanak hanem a gyereknek is. Miért nem tudnak az emberek gondolkozni ha erről van szó?



2018. okt. 19. 10:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Mert nem okos és értelmes.
2018. okt. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem attól fél, hogy kifut a gyerekvállalásból, 30 fölött nem akar már szülni, gyereket meg akarna.
2018. okt. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
A szokásos sztereotípia. Majd a gyerek mindent rendbehoz, mert mikor apuka meglátja a "kis csodát", rögtön felelős, szerető, gondoskodó családapa lesz egy életre. Aztán majd jönnek ide mind virnyákolni, sok agyhalott liba.
2018. okt. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Mert felelőtlen. Vagy mert nagyon szeretné azt a babát,es nem fontos neki, hogy hova születik.

Egyébként nem fog hitelt kapni sajnos, bankban dolgozom.


Vagy segíts neki, vagy ne, de akkor meg ne foglalkozz az életével.

2018. okt. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Miért meg lehet menteni egy rossz kapcsolatot egy gyerekkel? Szerintem ez tovább rontja...
2018. okt. 19. 10:57
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem lehet megmenteni, mégis sokan ezt hiszik. Előfordul, hogy a gyerek miatt együtt maradnak, de boldogtalanok lesznek.
2018. okt. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert gyereket akar,és mert azt látja a környezetében hogy mások is ugyanolyan szar kapcsolatba szülnek,aztán majd lesz valahogy -- ez egy tipikus eset amit mostanában a környezetemben látok.
2018. okt. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokféle intelligencia létezik. Attól, hogy valaki az iskolában vagy a munkájában sikeres, simán lehet sérülékeny érzelmileg vagy hülye az anyagi dolgokhoz. Vannak emberek, akik nem fogadják el a valóságot, ragaszkodnak az álmaikhoz (ez néha persze bejön, de sokszor nem). Ő lehet, hogy annyira ragaszkodik, hogy rózsaszín szemüvegen keresztül látja azt, amit te kívülállóként reálisabban.
2018. okt. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%

1. Szereti a csávót, és reméli, hogy a gyerek majd mindent helyrehoz. Tudjuk, hogy nem fog, de ezer példa van arra, hogy a nő így gondolkodik.

2. Gyereket akar, és nem érdekli, kitől.

3. Alacsony az önbecsülése, és azt hiszi, úgyse találna jobb pasit.

4. Azt hiszi, minden pasi ilyen, nem lenne előrébb a váltással.

5. Parázik, hogy ha szakít, és elölről kell mindent kezdenie, kifut az időből, mert mi van, ha nem talál mást stb., aztán elszállnak az évek, és nem lesz gyereke.

6. Fél, hogy a pasi otthagyja, és azt hiszi, a gyerekkel meg tudja fogni.

7. Sok barátnőjének van gyereke, azt érzi, hogy le van maradva.

8. Nem olyan értelmes, mint gondolod.


Illetve ezek tetszőleges kombinációja.

2018. okt. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
97%

Ketyeg az óra, azért. Mondhatjuk önzőségnek, de ha valaki családcentrikus, akkor ez fájó pont.

Én 28 vagyok, mindig fiatalon akartam gyereket (max 25 körül az elsőt), már jó ideje el vagyok keseredve, mert tisztában vagyok vele, hogy a jelenlegi helyzetünket tekintve még 30 felett se jön össze. Ráadásul vannak eü problémáim, nem is lesz olyan egyszerű, mint azt én szeretném, ez szinte száz.

Közben a húgom terhes, a legjobb barátnőm terhes, a másik ikreket vár, az unokatesóm most szül, a "sógórnőm" babázik...

És igen, néha bekattanok, eszembe jut, hogy lesz, ami lesz, megoldjuk, csak szeretnék már én is haladni az életben. Ráadásul nekem anyám is ezt nyomatja, mondván, ha várt volna az ideális körülményekre, nem élnék...

Oké, még nem ment el az eszem teljesen :D, mert mi is alig élünk meg, nincs félretett pénz, minden pluszkiadás gond, pici az albérlet, és a kapcsolatunk se mindig tökéletes, és józan ésszel tudom, hogy nincs értelme. De emiatt tökéletesen meg tudom érteni az olyanokat, mint a barátnőd, hogy bedobja a gyeplőt, aztán lesz ami lesz.

Persze, utólag lehet, hogy megbánja a dolgot, de az már megint más kérdés.

2018. okt. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!