Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a lányomma...

Hogyan értessem meg a lányommal, hogy az apjától különválás után nem jut annyi anyagilag?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tanácsot szeretnék kérni.

A helyzet elég új, szóval úgy gondolom, még biztosan lehet változtatni, azt viszon nem tudom, hogy hogyan kellene.

Van egy 5 éves kislányom, az édesapjával 10 évig voltunk házasok, de sorozaton megcsalt engem, betelt a pohár, 2 hete elváltam tőle. Neki elég tágak az anyagi lehetőségei, ennek megfelelően éltünk. Nagyon elkapatta a lányt, ha csak ránézett egy kirakatra, már vitte is be és tényleg nem volt határ számára. A lányunk velem maradt, mi költöztünk el az én lakásomba. Nincsenek anyagi gondjaink, tehát gond nélkül tudom fizetni a rezsit, nem kell spórolnunk élelmiszeren, a lakókörülményeink is jók, viszont azért szerényebben megy, mint eddig. Engem nem zavar, eddig sem estem túlzásokba, azonban a kislányomnak nagyon szokatlan, hogy most már bizony van olyan, hogy nem kapja meg 20. játéklovat 90 ezerért "csak úgy". Borzalmasan sokat hisztizik, ha vásárolni megyünk vagy meglát valami játékot egy reklámban/hirdetésben. Pedig eddig egy angyalka volt... Mit tehetnék?

Az édesapja fizet gyerektartást és találkozik is a lánnyal, akkor ugyanúgy megkap mindent, de javarészt ugye velem van. Főleg, hogy van olyan, hogy mondjuk a volt férjem 1 hónapot sincs itthon munka miatt, így nem tudom azt megtenni, hogy csak vele jár vásárolni. Magammal is kénytelen vagyok vinni, mert nem nagyon van segítségem, a szüleim messze élnek, a volt férjem szülei már nem élnek, bébiszittert pedig azért úgy nem tudok igénybe venni, hogy fusson át, ha hirtelen el kell mennem vásárolni.


Előszöre is köszönöm szépen, ha valaki segít ötlettel, esetleg tapasztalattal. Nem szeretném, ha a kislányomból egy hisztéria maradna... :) N29


2018. okt. 24. 17:38
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Türelem. Új, mindenki számára szokatlan helyzet van. Azért a váltás nem megy egyik napról a másikra.
2018. okt. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Még időben vagy, hogy ne egy elkényeztetett majmócit nevelj fel.


Következetesen nem-et mondani, akkor is, amikor megtehetnéd éppen, hogy be menj a boltba és meg vedd neki a cuccot.


Nézi a reklámot? és? Akarja ami abban van? és. Felnőtt ember vagy, tudod, hogy mivé válnak az elkapatott gyerekek? Akkor hidd el, azonnal rá fogod tudni vágni neki, hogy nem. Aztán van amikor nem mondasz semmit, hosszú ideig nem mondasz semmit, de a karácsonyfa a sok apró dologtól teli van. Igaz évközben folyamatos: nem van. Amihez eleinte sír, cirkusz helyek, de ha kitartasz, szépen lassan egy idő útán megtanulja, hogy a dolgokat: szeretné. És: "anya látod, majd egyszer vegyük meg" Ez is el fogja hagyni a száját. És ha az elhagyja, na akkor kell memorizálnod. Azt. Még ha egy fél éve is volt, akkor is. Karácsonyra meg kikűzdöd magadból a cuccot:DD De ott akkor amikor megy a hiszti, az akarom. Mint az acél, olyan keményen nemet kell mondanod.

2018. okt. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
1. Az élet tud sok furcsa dolgot produkálni, és nincs idő a türelemre. Hanem meg kell állni,ott és akkor.
2018. okt. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Közösen borzalmasan nagy hibát kovettetek el akkor, amikor osszevettetek neki mindig mindent.

Le kell ülni megbeszélni.

2018. okt. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, leülni vele megbeszélni, ezt már próbáltam, de mindhiába. Ők elég szegények voltak gyerekkorában, szinte sosem kapott apró ajándékot sem, így most a gyerekének mindent szeretne megadni.
2018. okt. 24. 18:07
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
45%-al nem osztanám az észt, pláne nem pontoznék másokat. Nem éheznek, ha jól olvastam-mert én elolvastam-, csak kicsit szerényebben élnek. DE NEM ROSSZABBUL. Azért mert másnak car gyerekkora volt arról itt senki nem tehet.
2018. okt. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

6 73%-os, ha jól, ha szegényen élnek, ne egy majmot neveljen. Hanem gyermeket, aki ne legyen elkapatva.

A pontozásos szövegedet meg végképp nem értem.

2018. okt. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%

Beszélj vele, hogy apa az, aki gazdag, és nem te. Te is szívesen megveszed, amit tudsz. De mindenre nincs pénz. Apa könnyebben meg tudja venni. Ettől még mindketten ugyanúgy szeretitek. Te több közös programot csinálsz vele, apa meg többet vásárol.

Egyszerű szavakkal, őszintén mondd el, hogy mi az ok. Meg fogja érteni.

2018. okt. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulnod kezelni a helyzetet, nem a gyerek fog irányítani hanem te neked kell a gyereket irányítanod.

Rá hagyod a hisztit, egy idő után megszokja hogy hisztivel nem fog elérni semmit.

Használhatod azt is, hogy azt mondod neki " ha látna Bori a barátnőd az oviból hogy igy sírsz mint egy kisbaba mit szólna".

De az is lehetne egy megoldás, hogy azt mondod neki hogy "anyánál kell jól viselkedned, hogy apa megvegye az adott játékot".

Igy megtanulja, hogy ha veled hisztizik akkor nem fog semmit kapni apától.

A legegyszerűbb ha rá hagyod a sírást és optikailag kizárod magad ebből, igy látni fogja a kislány hogy hisztivel nem ér el eredményt.

Nagyon következetes viselkedés szükséeges a részedről, hogy kezelni tud ezt a helyzetet. Ha látja rajtad hogy kétségbeesel és tud manipulálni a hisztivel, folytatni fogja.

2018. okt. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!