Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én fogok ki folyamatosan...

Én fogok ki folyamatosan ilyen szörnyű anyukakat?

Figyelt kérdés

Új helyre költöztünk, próbálok ismerkedni, látszólag két kedves és szimpatikus anyukát hívtam már át, külön külön többször.

Az egyiknek a gyereke rendszeresen veri, dobolja, karmolja a gyerekemet, de brutálisan, anyuka le se szarja.

A másiknak a kislánya meg mindenbe beletorolte végig hordta az egész lakáson a csokit.

Miért nem nevelik meg a látszólag értelmes, normális anyukák a gyerekeiket? :(

Akkor tiszteletlensegnek érzem ezt. Miért nem gondolnak bele, hogy ez hogy eshet más anyukának.. Még a fugak meg a szonyegbol is a beletiport csokit takarítani, rettegni, hogy mit csinál a gyereke az enyémmel.

Többet nem hívom őket, de tökre elszomorodtam. Inkább maradunk magunknak.


2018. okt. 31. 21:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, dehogy. Mindenhol van ilyen is, olyan is. Ha jártok valamilyen babás programra, játszótérre, ott talán normális anyukákat is találsz. Ez, amit leírtál, tényleg zavaró, és én el se tudom képzelni, hogy ilyent megengedjek a gyerekemnek.
2018. okt. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
Azért miért szörnyű egy anyuka, mert a gyereke összekeni csokival a lakást? Legközelebb szólj, hogy nálatok az a szabály, hogy csak a konyhában lehet bármit enni és kész... ha meg a te gyerkőcödnek is meg van engedve, hogy bent nasizzon a szobában, akkor nem értem miért baj, hogy összekeni a lakást csokival? Gyerekeknél előfordul az ilyesmi.
2018. okt. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy máshol eszik, az egy dolog. A kérdező azt írta, mindenbe beletörölte. A minden meg elég sok mindent magába foglal, amibe nem kéne csokit kenni.

Első voltam.

2018. okt. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező vannak ilyenek. De ne hívjál senkit magadhoz, én eleve nem hívok idegeneket, babás csoportokban ismerkedtem , majd miután már hónapok óta , vagy egy éve ismertük egymást, akkor jöttek hozzánk.


Épp nemrégiben tettem fel itt egy hasonló kérdést ,,van egy barátnőm kettő éve nagyon jó barátnők vagyunk , múltkor voltak nálunk először (mi többször voltunk náluk ,de neki nehezebb motogni mert három gyereke van és nincs kocsija ) és az ő két éves gyereke szintén beletörölte a süteményes kezét a vadi új drapp kanapémba! Utána én is egész délután azt takarítottam, azóta már voltak megint viszont szorgalmasan letakartam a kanapét.

Náluk bent esznek a gyerekek, nálunk nem , itt azokat a tanácsokat kaptam , hogy nyugodtan lehet szólni hogy nálunk nincs a szobában evés.

Na, kicsit hosszú voltam , a lényeg persze vannak normálisak is de amíg nem ismered őket jó szerintem ne hívd hozzád.

2018. okt. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nem feltétlenül szörnyűk, csak mások a szokásaik. Nekem is van egy ismerősöm, akit nagyon kedvelek, sokat járunk össze, a gyerekek is aranyosak, óvoda társak a fiammal, azt viszont nem szeretem, ha átjönnek, mert teljesen máshogy állnak a foltokhoz. Náluk pl nincs szőnyeg, rengetegszer kiborul valami, a kanapé is bőr, letörölhető, a kicsi is folyton maszatos, nem izgatja annyira.

Nálunk ugye ennek az ellentéte van. Szőnyeg, szövet kanapé, az én fiam nem keni ki magát vagy azonnal le is törlöm róla, nem borít ki semmit.

De ettől nem gondolom őt szörnyűnek.


A verekedős kislányt én sem hívnám többet, a másikkal lehet próbálkozni, max nem adsz nekik csokit vagy olyat, amit szétkenhet.

2018. okt. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

Előző , nálunk dettó ugyanez van , a legjobb barátnőm lánya és az én fiam egyidősek, három évesek, náluk nincs szőnyeg , fekete bőr kanapé és a kislány állandóan eszik , állandóan mindent össze maszatol össze mancsol, összeken, kiönt.

Nálunk halvány drapp szövet kanapé, halvány drapp szőnyeg, mi kizárólag a konyhában eszünk, és a fiam soha nem ken össze semmit, nem is bírja elviselni ha valamije kajás lesz, a száját is folyamatosan törölgeti. De már babának is ilyen volt , soha egy csepp tej nem folyt ki a száján.


Ezt már kérdezőnek írom, ettől viszont nem szörnyű az anyuka legjobb barátnők vagyunk.

2018. okt. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azok akik szerint nem gáz, hogy a gyerek végig keni az otthonunkat csokival, annak megnezem a fejét mikor örömmel dalolva takarítja, amit az a gyerek csinált, akinek az anyukája nem volt képes megfekezni a gyerekét.... Szívesen kiprobalnam, csak írjátok rám és megyünk. Bár mondjuk az én gyerekem ilyet se otthon se máshol nem csinál. Mi is morzsazunk, meg malackodunk de asztalnál etetoszekben, nem körbe a lakásban mindenhol :(
2018. nov. 1. 07:10
 8/11 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem, akibe ennyi empátia nem szorul (nem csinálunk olyat ami nekem sem esne jól ) az nem.is barátnőjeként tekint rám, hanem valami mosogató rongykent..
2018. nov. 1. 07:12
 9/11 anonim ***** válasza:
35%
Kerdezo, mar latom miert nincsenek barataid ...
2018. nov. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nem szörnyű az az anyuka, de azért én ha vendégségbe megyek akkor tudatosul bennem, hogy nem más otthonában vagyok.

Szerintem értelmes ember fejében meg kellene fordulnia, hogy bizony nem otthon vagyok, a gyerekem sem otthon van, és lehet máshol valami nem megengedett ami nálunk igen.

Udvarisasság kérdése, vendégségben illik viselkedni és a gyereket is visszafogni. Persze ha a házigazda azt mondja valamire "hagyd csak", akkor nem kell kínosan akarkózni.

2018. nov. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!