Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a férfi neveli a gyereket...

Ha a férfi neveli a gyereket valami oknál fogva, akkor miért rendeli többnyire minden emberi kapcsolatát a gyereknevelésnek? Vagy ha külön vannak a szülők, akkor miért néhány apuka miért szánja mindrn szabadidejét a gyerekre?

Figyelt kérdés

Ne értsetek fêlre, nem zavar, csak furcsa. Néhány apa tesz a gyerekre, amíg anyuka is ottvan...aztán "mintaapáskodnak", minden csak a gyerek körül forog.


Több ilyen férfit is megismertem már, ezért érdekel.


Azóta már van párom, természetesen. Csak elgondolkodtam ezen. :)


2018. nov. 2. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Gondolom a gyermekét egyedül nevelő apuka találkozott már annyi negatív előítélettel, hogy mindenképp meg akar felelni az elvárásoknak, bizonyítani akarja a világnak és saját magának is, hogy ő jó szülő. Meg hát nem is biztos, hogy van kire bíznia a gyerekét, ha ő neveli egyedül. És lássuk be, a férfiaknak nem sok mintájuk van rá, hogy hogyan kell egyedül felnevelni egy gyereket.

Az megint egy másik kérdés, amin amúgy én, mint egykori egyedülálló anya mindig kicsit felszisszenek magamban, hogy ha egy férfi neveli egyedül a gyerekét, akkor olyan dolgoktól is el van ájulva a környezete (már a ténytől is önmagában, hogy ő neveli, vagy hogy tiszta ruhát ad a gyerekre, főz rá, tanul vele, játszótérre viszi, stb.), amit egy anyától mindenki természetesnek vesz, és senki sem dicsérgeti halálba érte.

Vagy pl. amikor a nagyfiam bölcsis volt, és full egyedül neveltem, apuka sehol, nekem már akkor szóltak, hogy ne vigyem, ha a gyerek kettőt köhintett. A másik csoportban volt egy kisfiú, akit az apukája nevelt egyedül. Ő bevihette atom taknyosan is a gyereket, belázcsillapítózva is, mert szegény apuka, egyedül neveli a kisfiút, nincs kire hagynia, amíg ő pénzt keres. Hm, hát nekem sem volt kire hagyni, de tőlem elvárás volt, hogy oldjam meg, mert én anya vagyok, nem apa.

2018. nov. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, eléggé kettős mérce van.

Mint írtam, nem vagyok ellenük sem sértett nem vagyok emiatt... De jelenleg van egy ismerősöm, aki apuka... Ő csak "hétvégi apuka", de ahogy észrevettem, neki nincs is más a szabadidejében, csak a gyerek.

Vele telefonálgat, a szabadidejét vele tölti, minden hülyeséget megvesz neki és a fő témája is a gyerek...

2018. nov. 2. 21:22
 3/10 anonim ***** válasza:

Egy egyedülálló nő hasonlóan van ezekkel.

Az pedig eleve természetes kéne, hogy legyen, hogy az ember, akár apa, akár anya, szereti a saját gyerekét.

2018. nov. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Két gyereket neveltem egyedül, de azért volt időm két szót váltani az ismerőseimmel...

És párkapcsolatom is lett...


Nekem ia fontosak a gyerekeim, de ettől még ember vagyok én is, nem?

Én azokra gondolok, akiknek nincs más, csak a gyerek... Akik odáig vannak, hogy ők apák...


Vannak ilyen anyukák is, őket sem értem egyébként.

2018. nov. 2. 22:58
 5/10 anonim ***** válasza:

én ismerek egyedül állo apukát ,neki is lánya a legfontosabb ,kicsi kora óta ,no meg barátai,

nekem van férjem még is gyerekeim a legfontoabb ,meg néhány barátom.

2018. nov. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

De van egy prioritási sorrend...nem?

És van akinek ez így néz ki:

1.gyerek

2. Gyerek

3. Gyerek

4. Gyerek

5. Ha a gyerek beleegyezik akkor a társ (leendő társ)

6. Társ/leendő társ

....

De ez csak példa

2018. nov. 3. 10:18
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez komoly? Azért ekéztek apukákat, mert igyekeznek jó szülők lenni, és mert a gyerekük az első számú dolog az életükben? (khm. Megjegyzem akarcsák egy nőnek)


Máskor meg szapulják őket, mondván nem képesek úgy nevelni egy gyereket, mint egy nő. Mert az anyaság más blablabla... Akinek meg mégis jól megy a dolog anyuka nélkül, már azt is bántani kell?

2018. nov. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hol van itt ebben a bántás?

Én azt kérdeztem, ennek mi az oka. Egy szóval sem írtam, hogy rosszak vagy jók emiatt

2018. nov. 3. 11:51
 9/10 anonim ***** válasza:
igen van első gyerek,utána barátok.és munka.
2018. nov. 4. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Szerintem a "hétvégi apukák" esetében csak az a feltűnő, amikor valamelyik véglet irányába mennek el. Van az, aki tojik a gyerekre onnantól kezdve, hogy nincs vele egy háztartásban, valószínűleg előtte is csak annyit foglalkozott vele, amennyit muszáj volt, és a másik meg az, aki minden szabad percét vele tölti, talán a bűntudat miatt, hogy már nincs vele minden nap, vagy mert úgy érzi, bizonyítania kell, hogy ő nem olyan apa, mint sokan mások, akik nem foglalkoznak a gyerekükkel. Talán a külvilágnak akar bizonyítani, vagy saját magának.

Egyébként én teljesen értem, hogy mire gondol a kérdező, nem tudom, miért kell kiforgatni a szavait. Tényleg vannak olyan elvált apák, akikkel semmiféle szabadidős programot nem lehet csinálni, mert minden szabad percüket vagy a gyerekkel töltik, vagy vele telefonálnak/chatelnek. Egyáltalán nem azzal van a gond, sőt, az nagyon is jó, ha az apának továbbra is fontos a gyereke, és minőségi időt tölt vele, miután már nem élnek együtt. De van pár ilyen túlkompenzáló apuka, akiknek válás után semmi másról nem szól az életük, mint a gyerekről. Valószínűleg ők nagyon jó apák, de ismerősként, barátként nagyon rossz lehet megélni, hogy minden más kiszorult a körből.

Természetesen nagyon sok olyan elvált apa van, aki képes egyensúlyban tartani a dolgokat, elég időt tölteni a gyerekével, és mellette a barátaira is képes figyelmet fordítani, de ez nem megy mindenkinek.

2018. nov. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!