Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Down-szindrómás gyerekekről...

Down-szindrómás gyerekekről mesélnétek?

Figyelt kérdés
Igazából nem a pozitív oldala érdekel arról rengeteget találok, hanem negatív történetek. Lehet személyes történe/tapasztalatt is, de cikkek is érdekelnek.
2018. nov. 8. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Őszintén úgy sem fog senki válaszolni, mert mindenki azt hirdeti, hogy micsoda áldás egy down gyerek.
2018. nov. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, ez számít-e, de nekem gyerekkoromból van egy emlékem egy down-os kislányról.

Együtt jártunk játszótérre egy összeszokott baráti társasággal. Volt ott néha egy down-is kislány is.

Mindig akart velünk játszani, legtöbbször be is fogadtuk szülői felszólításra. De ha nem erőltették volna a szülők, nem játszottunk volna vele.

Voltam kb 6-8 éves. Tök ijesztőnek tartottam, és utáltam, hogy muszáj neki is ott lennie. Visszagondolva, tele volt szeretettel és kedvességgel, de akkor baromira terhesnek éreztem, hogy ölelgetett, ráadásul olyan erősen, hogy fájt is sokszor.

2018. nov. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

személyesen nem vagyok érintet, de ismerőseim között szinte alig találni olyan Down szindrómás gyereket, akinek nincs egyéb problémaja is mellé.

Ez egyik 30+ éves, és vagy 20 éve nem hagyta el a lakást, autista, 3-4 éves gyerek értelmi szintjén rekedt meg kommunikációban, mozgáskkordinációban is.

A másik 20 körül lehet most, nagyon régen nem hallottam felőle, szellemi fogyatékos is, kifejezetten az agresszív fajta. Sosem lett szobatiszta, nem tanult meg beszélni, nagyon rosszul lát.

Van egy kislány, aki oda jár játszótérre, mint ahova mi. Kislány? 16 éves. Határozottan elhízott, szívbeteg. Értelmi szintje az ovisokén van, de szegények nem értik, hogy miért akar a nagylány velük játszani. Így rendszerint csak ül a hintában egyedül, az anyukája lökdösi 1-2 órán át, majd hazabattyognak.

De van olyan is, aki csak kicsit van elmaradva (még) mind mozgás-, mind beszédfejlődésben a kortársaitól. Nehezen lett szobatiszta, 6 éves is elmúlt már addigra. Most (9 éves) viszont normál suliba jár, nagyon kedves, aranyos kislány, eddig nem derült fény egyéb társult betegségére.

2018. nov. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Édesapám legkisebb testvére volt down-os. de ő már nem volt gyerek amikor én megszülettem. A huszas éveiben is egy 3 éves gyerek szintjén volt, gyakran volt nagyon agresszív, emlékszem, többször hasba rúgott. A kromoszóma rendellenesség mellé szívbeteg is volt és kórosan elhízott. A szülei halála után a testvérei gondozták, de nagyon nehéz volt vele az élet (végül 45 évet élt)
2018. nov. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mit mesélhet róluk az ember? Húgom ikerfiai downosok, borzalmas velük az élet. Állandóan agonizálnak, verekednek, agresszívak, kezelhetetlenek. Már a gyomrom is görcsbe rándul, ha arra gondolok lassan karácsony, és találkoznom kell velük. 2 év van az én lányom, és az unokaöcséim között, eleinte elvoltak, aztán egyre durvábbak lettek, mígnem odáig fajult, hogy az egyik kissrác ellökte a lányomat, aki neki esett a lépcső szélének és felhasd az álla..
2018. nov. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Es a kromoszoma rendellenesseg miatt nagyobb esellyel lesznek leukemiasok.
2018. nov. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolso: Igazbol ilyen sztorikra vagyok kivancsi (tudom, tudom furcsa dolgok erdekelnek). Egyszer olvastam egy cikket egy down-koros rokonrol, es egyreszt azt a cikket se talalom mar, masreszt hozza hasonloakat se, de valamiert foglalkoztat a tema es erdekelnek az ilyen tortenetek.
2018. nov. 8. 14:34
 8/8 anonim ***** válasza:
69%

Nekem csecsemőgondozo mesélte hogy volt nàla kisbaba akit otthagytak a korhàzban mert down-os, és elmesélte hogy olyan életereősen szopizott volna es mennyire igényelte volna egy anya melegségét ami neki nem jàrt mert down-os amiről nem is tehet.

Hogy igy is kezdődnek sorsok.

2018. nov. 11. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!