Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3. gyermekemmel vagyok várandó...

3. gyermekemmel vagyok várandós,19 hetes. Tàppénzen vagyok. Szàmszakilag mennyi családi adókedvezmény jàr?

Figyelt kérdés
A bruttó bérem 179200ft.A páromés 180500.Élettàrsak vagyunk,de nem papíron.
2018. nov. 8. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:

A párod csak akkor igényelhet a magzat után, ha házasok vagytok, vagy jövőre igényelheti vissza az adóbevallásban. Mivel táppénzen vagy, így a bruttó béred nem releváns (vagyis a tp annak a 60%a), de jön okosabb, aki majd számokban leírja és csak tapasztalat alapján tudom.


(Én is a 3.-at várom, a párom fizetése változó, de átlagban bruttó 220000 körül keres, én a szabadságomat töltöm jelenleg a 2. gyerkőc után. Mi úgy igényeljük, hogy a férjem igényel 65.000 Ft-ot én pedig 34.000 Ft-ot, így tudjuk maximálisan kihasználni. De mi házasok vagyunk, úgyhogy a férjem is kérheti. Amikor a lányunkat vártuk, akkor házasodtunk össze. A házasságkötéstől igényelte a férjem az első házasok kedvezményével együtt 2 gyerek után, következő évben pedig visszaigényelte a házasságkötés előtti magzati adókedvezményt.)

2018. nov. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Gratulálok a 3. babádhoz! Gondolom előtte jól körbejártad a 3 gyerekeseknek járó juttatás csomagokat, ezért nem értem kérdésed. Biztosan sikerül minden eggyes forintot megkapnotok ami jár nektek! Sok sikert! Boldog babavárást, hisz ez itt a legfontosabb! :)
2018. nov. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

És ilyen fizetésre bevállaltatok 3 gyereket?? Vagy csak papíron ennyi, hogy több maradjon (és olyan kapzsi vagy hogy még így is azt lesed, hogy mennyi kedvezményt kapsz)?? És tényleg ez a legfontosabb, hogy mennyi pénzt kaptok a szaporodásért? De végül is igazad van, olyan időket élünk (sajnos), hogy nektek majd MINDEN IS jár, csak azért, mert csináltatok még 3 puját az eleve túlnépesedett világra, és konkrétan az állam fizet majd adót nektek.

Kellemes gátrepedést majd neked!

2021. jún. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!