Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jogosult vagyok-e családi...

Györkös kérdése:

Jogosult vagyok-e családi adókedvezményre (magzat után,91. naptól) annak ellenére, hogy megszűnt a munkaviszonyom még az előtt, mikor várandós lettem?

Figyelt kérdés
(Tehát nem voltam akkor biztosított és jelenleg sincs munkám, TGYÁS,GYED sem járhat.) A NAV-nál azt állítják, kérhetem, mert a tárgyévben dolgoztam, de nekem ez gyanús...

2016. jan. 21. 11:11
 1/2 anonim ***** válasza:
91%

Igen, kérheted.

HA egy hónapot dolgozol, de 12 hónapban vagy jogosult kedvezményre, akkor is annyit érvényesíthetsz, amennyit az adód és járulékod enged.

HA kerestél 1 hónap alatt annyit, akár abból visszaigényelheted bevallásban az éves kedvezményt.

Nem nézik, hogy a jövedelem abban a hónapban keletkezzen, amelyikben a kedvezmény.

2016. jan. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Így van.


A családi kedvezmény nem kötődik munkához! Adóköteles jövedelem kell hozzá, semmi más. Ha munkavégzés nélkül is van adóköteles jövedelmed, akkor azzal szemben is tudod érvényesíteni a kedvezményt.

2016. jan. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!