Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesség egyetem alatt...

Terhesség egyetem alatt levelezős képzésen kivitelezhető? 25L

Figyelt kérdés

Még egy évem van hátra, plusz egy évet még dolgoznom kellene a gyesig. 27 éves korom végére kezdhetnénk el próbálkozni. De már nagyon szeretnénk gyereket a párommal, mert a családjában mindenki (unokatesói) később 30-32 éves korában próbálkozott és nem esik teherbe már tényleg évek óta. A karrier miatt tolták ők is ki.

Csak nem tudom mennyire lenne felelőtlenség a részemről elkezdeni próbálkozni.

A család tudna támogatni, lakni tudnánk hol. A párom már 3 éve állandó fizetéssel rendelkezik.


Kérlek segítenétek a véleményetekkel?

Köszönöm nagyon előre is.



2018. nov. 11. 09:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

1. A terhesség adott esetben lehet problémás egészségügyleg és akkor a tanulás csúszik legalább egy évet. De még problémamentes terhesség esetén is nem biztos, hogy rendesen tudod végezni az egyetemet.

2. Szülés után minimum fél, de inkább egy évet halasztani kell, ha a gyerekkel is akarsz foglalkozni és nem elintézed azzal, hogy megszülted.

3. Szülés után még levelezön is nehéz tanulni, mert kisbaba mellett eléggé fáradt leszel folyamatosan, nem sok energiád marad másra.

4. Családnál lakni olyan csapda, amibe sokan beleesnek, de jól nem sülhet el, adott esetben csak a párkapcsolatod megy tönkre, de emellett még a szülökkel való viszony is elromlik a legtöbb esetben.

5. A párodnak van fizetése, de azt nem írod, hogy mennyi, ez ugyanis igen lényeges, 100-150 ezer Ft-ra nem igazán szabadna gyereket vállalni. Emellett kérdés, hogy mennyire biztos a munkahelye, illetve a kapcsolatotok kibírna egy ilyen helyzetet.

6. Ha probléma van a fogamzással nálad, akkor az most is fennáll, két év múlva sem lesz kevesebb esélyed terhességre.


Összefoglalva, én nem vágnék bele ennyire bizonytalan helyzetben, mert sem szakmai, sem anyagi biztonságotok nincs, és nem is lesz, ha most szülsz.

2018. nov. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Én semmiképp sem vágnék bele addig a gyerekvállalásba, amíg nincs munkám.
2018. nov. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

30 évesen első próbálkozásra teherbe estem. Ennyit a statisztikáról.


Azt viszont tudom, hogy rohadtul szar lett volna az egész, ha nem dolgozom előtte és így nincsen egy saját, szülőmentes házunk ahova haza tudtuk hozni a babát. Vagy nincs egy saját stabil egzisztenciám amire segítség nélkül is támaszkodni tudok.


Az is lutri, hogy az egyetemet hogyan tudod csinálni a terhesség alatt, mert lehet, hogy az instagramon csupa boldog sztorit olvasol, de ez igenis egy veszélyes üzem. Az hagyján, hogy én például az első 3 honapban annyira rosszul voltam, hogy dolgozni se tudtam, de mi van ha benyalsz egy veszélyeztetett terhességet, egy vérzést, bármit? Fekhetsz otthon hetekig/hónapokig és pápá egyetem...


Arról meg ne is álmodj, hogy majd ha a baba megszületik valahogy úgyis kibekkeled azt a hétvégi 2 napot. Nincs ennyi ideje egy első gyerekes friss anyukának. Az lesz az örömünnep az első hónapokban ha a hajadat meg tudod mosni...

2018. nov. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
47%
22 évesen levelezon szültem az elsőt. De mellette dolgoztam, így kaptam pénzt, de most az új törvények alapján nem kell dolgozni, automatikusan jár. Mire végeztem elteltek au otthoni évek. A kisfiam ovis lett, én pedig mentem dolgozni a szakmamban. Rengeteg családi segitsegunk volt, mind a lakhatas, mind a heti két nap babavigyazas. Nekem jó emlék maradt, jó volt a baba mellől kimozdulni, tanulni. A tanárok is nagyon tamogatoak voltak, örültek, hogy fiatalon jön a baba. Azóta hárOM gyermekünk van mar, elmúltam 30 éves és sikerült otthont teremteni. Nekem nagyon megerte, hogy fiatalon anyuka lehettem, az áldozatokat nem áldozatnak fogtam fel, hanem lehetőségnek.
2018. nov. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem gyes, hanem csed és gyed. Ehhez kell biztosítási jogviszony.

27 egyáltalán nem kései. Az hogy a párod családjában mi van, egyáltalán nem lényeges. 30 évesen és 34 évesen is elsőre teherbe estem. Ha pedig a pároddal van esetleg gond, gond lesz az most is.

2018. nov. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
67%
Ledolgoznám azt az egy évet, hogy minél kevésbé legyek a szülőknek kiszolgáltatott, nagyon vissza tud ám ütni, akkor is, ha most látszólag minden rózsaszín. NAGYON jól fog jönni a gyerek mellett az a pénz!
2018. nov. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
17%

25 evesen mar nem lenne pofam ugy szulni, hogy a szuloknel lakunk.

Tini terhesen megint mas, de lassan egy evtizede nagykoru vagy, igy mar gaz. 25 evesen meg semmi munkaviszonyod nincs ? Bocs , de mit csinaltal eddig ?

2018. nov. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%
2 évet várnék és akkor szülnék, ha nem szorulok másra, hogy eltartson. Egyéb esetben felelőtlenség. Tudatosan nem döntenék másképp, és megtennék mindent, hogy ne legyenek véletlenek.
2018. nov. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Kérlek ne légy lenéző velem. 5 éves gimibe jártam és 6 éves egyetemen tanulok. Az utolsó év kötelező gyakorlat. Levelezőn vagyok, így hétfőtől péntekig én is dolgozom. Úgyhogy tanultam és dolgoztam eddig évközben és nyáron is. A páromnak stabil, jó kereső munkahelye van.

A szüleim elköltöztek egy másik kisebb lakásba, mert nyűg volt már az emeletes családi ház a számukra. Viszont megtartják, így itt tudnánk élni párommal és nem feltétlen a szülőkkel kellene.

A probléma inkább azzal van, hogy a munkáltatok mennyire díjazzák, (ha összejönne a baba), hogy már van egy gyerekem. Illetve a csúszás sem annyira pozitív.

2018. nov. 11. 11:42
 10/18 anonim ***** válasza:
65%

Igazán nem sok munkáltató alkalmaz kisgyerekes nöt, mert egyszerüen túl sokat hiányzanak a gyerek betegségek miatt, azaz nemstabil munkaerök.

A csúszást meg, legalább egy évet feltétlen bele kell kalkulálni.

2018. nov. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!