Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi volt az a név, amiről nem...

Mi volt az a név, amiről nem gondoltad volna, hogy tetszhet?

Figyelt kérdés

Találkoztam egy Ajándék nevű felnőtt nővel és nem azt mondom, hogy adnám a lányomnak ezt a nevet, de megtetszett.

Egyáltalán nem az ajándék szó jutott az eszembe amikor mondta, hanem mintha azt mondta volna, hogy Évának hívják.

Nektek volt már ilyen?



2018. nov. 15. 09:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

A Dorián.

Nem tetszett mert lányos a becézése de múltkor a Brendonban egy apuka hangosan szólongatta a Dorián nevű kisfiát és olyan jól hangzott, hogy felírtam a fiús listára a 2. babának.

2018. nov. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Véda, Boróka, Napsugár
2018. nov. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Nekem a Bertalan mindig olyan gügye név volt, Berci kutya, stb. Aztán amikor hónapok óta nem találtunk fiúnevet és a férjem bedobta, akkor egyből rávágtam, hogy tök jó. 😄 Lányaink vannak egyébként, de ha lesz még fiunk, marad a listán.
2018. nov. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Hajnal
2018. nov. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%

Ma reggel azt álmodtam, hogy terhes vagyok, és a Dezső nevet szánom a kisfiamnak.

Soha az életben nem tetszett ez a név, de álmomban meg annyira magától értetődő volt, hogy egy kicsit megenyhültem irányában. :D

2018. nov. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
A hagyományos fiú nevekkel vagyok így,nagyon megtetszettek pl József,István,András,János,de nem adnám mert senkit sem hívnak így a családból.
2018. nov. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%
Én a Marcell névvel voltam így. Sose tetszett, terhes voltam édesanyám mesélte, hogy azt álmodta Marci a neve. Megtetszett :D Végül másra esett a választás, szóval csak nem ezt kapta a fiunk. A második meg kislány lett. :)
2018. nov. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%
Sok név megtetszett már úgy, hogy amikor még csak egy név volt a sok közül, akkor nem tetszett, viszont ha találkoztam olyannal, aki viseli, vagy regényben, filmben volt valaki ilyen névvel, akkor megtetszett. Ilyen volt például a János, az Irma, a Richárd, a Krisztián. A nagyobbik fiam például így lett Krisztián, korábban nem ezt a nevet választottam volna, de volt pár hónapig egy ilyen nevű kollégám, és nagyon megtetszett a neve, jó volt kimondani, megszerettem a hangzását.
2018. nov. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%

Gabriella.

Sosem szerettem ezt a nevet, viszont most kettő kislányt is ismerek ezzel a névvel az egyik 5 éves, a másik 10 , és annyira illik rájuk akár adnám a sajátomnak is. Nem becézik egyiket sem hanem csak így mondják, Gabriella. Becézve nem tetszik.

2018. nov. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

Fruzsina.


Valamiért mindig ellenszenves volt ez a név, aztán amikor először terhes lettem, és olvasgattam a neveket, megtetszett, illett a vezetéknévhez és felkerült a névlistára. Végül a második kislányom kapta 2. keresztnévnek.

2018. nov. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!