Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért olyan kézenfekvő mindenk...

Miért olyan kézenfekvő mindenkinek, hogy van egy nagyi mindehol, akire pár órára rá lehet bízni a gyereket?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan ezt teljesen természetesen közlik, mintha a szülés után mindenkinek járna.

Nagyon sok esetben viszont nincs. Akár mert elhunyt, ő is ápolásra szorul, mert fizikailag és/vagy mentálisan leépült, alkoholista, agresszív, vagy egyszerűen nem akar az unokával (sem) törődni.

Sokan mégis úgy javasolják, hogy bízd rá a kicsit, mintha ez ennyire természetes lenne, hogy van kire.

Miért?



#nagyszülő #én-idő #kettesben program
2018. nov. 18. 23:15
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Mert akinek van segítsége, el se tudja képzelni, hogy milyen mindent egyedül megoldani. Nekik természetes, hogy van kikapcsolódás, feltöltődés, énidő, ügyintézés gyerek nélkül, stb.
2018. nov. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Nálunk van 2 is, az egyikre semmi pénzért nem bíznám fél percre sem, a másiknak van 2 kiskorú gyermeke, plusz dolgozik, nem sokszor ér rá. Viszont mi nem is igazán igényelnénk. Szeretünk a lányainkkal lenni, szeretjük a gyerekprogramokat és simán, csendesen elvannak ők is egy étteremben vagy múzeumban, ha felnőttesebb helyre vágyunk. Nekem hiányoznának, nem szívesen hagynám itthon őket. Hozzáteszem, szuper alvó az elejétől mindkettő, így este 9-től gyakorlatilag kettesben vagyunk a férjemmel, ezért nincs is igényünk egyéb romantikára.
2018. nov. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk vannak és sokszor élünk a lehetőséggel, de még nemigazán kértük meg azért, hogy énidőnk legyen, inkább túlóra, meg több gyerek többfele lévő különórái miatt vesszük őket igénybe. Inkább hálásan, mint magától értetődően, mert tuti sok minden másképp alakulna a hétköznapokban, ha nem lehetnének hadba foghatók. Ráadásul néha osztálytársakat is elvállalnak :) szóval tudjuk, hogy nincs mindenhol így és szeretettel értékeljük.
2018. nov. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Nekem sincs segítségem.Anyukám meghalt, anyósom állandó délutánra jár dolgozni, mellette gondozza az anyukáját és a beteg testvérét, plusz ugye ott a saját háztartása.

Fizetett idegenre nem bíznám a gyerekem.

A legjobban a kettesben töltött idő a párommal ami hiányzik.

De ugye itt a háztartás, főzés, kert.

18 hós a kicsi, egy paprikáskrumplit nem lehet mellette megfőzni.Annyit meg nem alszik, hogy mindent meg tudjak csinálni.

Tudom tudom vannak szuperanyuk akik mindenre képesek kicsi mellett...én nem.

2018. nov. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4

Én sem...

Utoljára akkor voltak "leadva" a gyerekek, mikor szültem a legkisebbet, és utána még kórházba is kerültünk pár napra.

Vannak, de mindkettő még aktívan dolgozik, és mindkettő jó másfél órára lakik tőlünk, így annyira nem egyszerű.

2018. nov. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk az egyik nagymama 8000 km-re lakik a másik 2000 km-re, és kb. az összes barátnőm ugyanebben a helyzetben van, úgyhogy itt nem magától értetődő a dolog.
2018. nov. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
Nekünk is messze vannak a nagyszülők. Irigylem azokat, akiknek mindig kéznél van a nagymama. Nem biztos, hogy mindenki megbecsüli, pedig nagy segítség. Nálunk apuka állandó délutános, én vagyok a három gyerekkel, kettő már iskolás, a kicsi még itthon van velem. Nem egyszerű megoldani még egy szülői értekezletet sem, arról nem is beszélve, hogy akár egy fél óra gyerek nélkül mennyire jó lenne néha. Bébiszittert viszont ezért nem fogok felfogadni.
2018. nov. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
De jó tèma ez!!! Nekem sincs segitsegem, anyu meghalt,anyos meg nem kivancsi az unokara.Es mikor olyan nok akiknek baby sitter,meg ket mama folyton segit,osszak az eszt ,h mindenre van ido csak akarni kell,felkepelnem de nagyon.Foleg mikor lat ,h minden hetvegen bulizik ,hetkoznap uton van folyton.Akkor karjon a szaja,amikor egyedul el latja a gyereket, haztartast,plusz meg munkahely.Akkor megnezem,hany edzes,meg baratnos est van.
2018. nov. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*járjon
2018. nov. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!