Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mi pénzügyi helyzetünkben...

A mi pénzügyi helyzetünkben ti már vállalnátok babát?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt, nekem gyerekkori álmom a baba, de nem akarok 30 felett szülni, szóval úgy érzem ideje, de nem tudom... Ilyen anyagiakkal el merjem hagyni a gyógyszert?

Az én nettóm 120 ezer, a páromé változó 150-160 az átlag. Egy helyen dolgozunk amúgy. Neki van 2 gyereke, utánuk fizet 40 ezer gyerektartást összesen, az albérletünk rezsivel együtt 65ezer. Van 1 saját kocsink, hitelünk nincs.

27 évesek vagyunk.


2018. dec. 1. 19:19
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
90%
Én nem.
2018. dec. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
82%
Hát, neccesen. De ti tudjátok. Meg lehet lenni ennyiből is, persze dőzsölni nem fogtok, meg nem jut majd foglalkozásokra meg márkás dolgokra a babának, de sokan felnőttek így. Én nem vállalnám be de a ti életetek.
2018. dec. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
25%
Nem. Tanulnék a helyedben. 32 leszel, mire lediplomázol és lesz egy értelmes végzettséget. Ha a gyerek helyében nyilatkozhatnék, inkább akarnék egy 33 éves diplomás anyát, aki el is tud tartani, mint egy 27 éveset, akivel éhenhalok, ha otthagyja az apám.
2018. dec. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
12%
Én nem, előbb vennék egy jó kis házat és összegyűjtenék pármillió megtakarítást, aztán elgondolkodnék a dolgon még ilyen fizetés mellett is, szerintem az már vállalható, bár könnyű elveszteni egy munkahelyet...
2018. dec. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
32%
Lepontozhatsz, ha fáj az igazság, de nettó 120 ból nem tudod eltartani magatokat, ha a párod úgy dönt, ide is csak gyerektartást fizet és továbblép a harmadik jelölthöz! Ez a valóság, a többi csak leányálom, de azt nem lehet megenni ebédre.
2018. dec. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
58%
Attól függ: ha vakon bízol a párodban (ezt egyébként nem javaslom), akkor igen, de azzal tisztában kell lenned, hogy ha elhagy (vagy bármi miatt egyedül maradsz vagy egyikőtök keresete tartósan kiesik), akkor éhen halni sem tudtok majd:S
2018. dec. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

A jelenlegi nettód édes kevés lesz, ha pl. veszélyeztetettként táppénzre kell menned (fizud 50-60 %-a). Akkor kb. éhen haltok. A gyereknek vásárolni kell, ha használtan, turiból vásárolsz, akkor is azért egy szép összeg. A CSED, GYED is kevesebb lesz, mint a mostani nettód. A 12 ezer családi nem fog kisegíteni. A párod is meggondolhatja magát, leléphet tőled is, ha már 2 gyereket elhagyott, egy harmadik aztán mindegy lesz neki. Az albiból is kirakhatnak, ha megtudják, hogy jön a gyerek.


Inkább keress jobban fizető állást, gyűjtögessetek lakásra, legyen tartalékotok.

2018. dec. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
65%
Nem. Ilyen fizetés mellett tuti nem, ha a párod lelépne, egyedül alig bírnál megélni. Nem tudom, miért ment külön az előző asszonykától, de láthatod, hogy sosincs garancia a "happy endre". Nála 40 ezer alapból minusz, tehát a legjobb esetben neki is 120 marad. És néha bizony illene többet adni a gyerekeknek, pl. iskolakezdéskor, szezonváltáskor/méretváltáskor, ünnepekkor... Mert te sem gondolhatod, hogy fejenként 20-20 ezer olyan mindent kielégítő gyt lenne.
2018. dec. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Én nem vállalnék a helyedben babát és az anyagi helyzeted csak a harmadik ok lenne.
2018. dec. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Necces..
2018. dec. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!