Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Néha rácsapni vagy soha ne...

Néha rácsapni vagy soha ne emelj kezet a gyerekre?

Figyelt kérdés
A párom szerint soha nem szabad kezet emelni egy gyerekre és átküldött egy cikket amiben le van írva, hogy a rácsapnak egy gyerekre akkor azt tanulja, hogy az erősebb győz. De ugyanebben a cikkben fel van hozva egy ellen példa is, hogy Hitler azért lett ilyen sikeres mert az apja sokat verte. Mondjuk sose verném a gyereket egyfolytában, de ha kiszalad az úttestre akkor rásóznék a fenekére.

2018. dec. 4. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Van az a szituáció amikor igenis kell az a verés.
2018. dec. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

"Hitler azért lett ilyen sikeres mert az apja sokat verte"

Te amúgy normális vagy, hogy ilyet leírsz?! Sikeres?!

2018. dec. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Te jó isten gyere le.. hàt persze, ki ne akarna olyan sikeres gyermeket nevelni mint hitler...?

Nem vagy ép.

2018. dec. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Inkább elköttethetnéd magad...
2018. dec. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Azért Hitlert példának hozni elég gáz.


Teljesen más életében kétszer a fenekére csapni és/vagy egyszer-kétszer a kezére, mint állandóan ütlegelni, verni, kifejezetten bántalmazni. Előbbi lehet hatásos, utóbbitól viszont nem sikeres, hanem inkább torz világképpel rendelkező emberekké (ld. Hitler) válHATnak.

2018. dec. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Pedig Hitler a saját nézőpontjából sikeres és zseni volt. Ilyen hatalmas volumenű agymosásra nem képes akárki. A maga nemében lenyűgöző.
2018. dec. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%

Felejtsük már el a barom cikkeket...


Ez a baj ezzel a modern világgal, hogy lassan bűn,ha kikap a gyermek..mert a verés teljesen más fogalom.


én most várom az elsőt,de bizony látom a környezetemben, hogy a "modern" anyukák papucsot csinálnak saját magukból,csak a gyerek ne "sérüljön"...


27 éves vagyok, úgy gondolom normális nevelésben részesültem, és visszagondolva hálás vagyok, amiért anno elcsattant az a pár füles, vagy popsira csapás, mert legalább megtanultuk hol a helyünk.


Ez hiányzik a mostaniakból. Se tisztelet, se erkölcs.

2018. dec. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Nekem az a tapasztalatom, hogy nem hat a kézre, fenékre csapás.

A gyerek semmi jót nem tanul belőle.Ugye akkorát nem ütsz, hogy igazi fájdalmat okozz, csak épp jelzés képpen, az meg semmi.Csak azt tanulja meg belőle, hogy ha nem tetszik amit a másik csinál, akkor ütni kell.

Jómagam nem ütöm a gyerekeimet.

2018. dec. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%

Időpont ma 14:10

A tekintélytisztelet szolgaságot eredményez, az erkölcs szubjektív fogalom.

2018. dec. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!