Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apás szülés utáni váláskor...

Apás szülés utáni váláskor jobban tisztelik egymást az emberek?

Figyelt kérdés

Azoktól kérdezem, aki:

-összeházasodtak és gyereket vállaltak együtt és apa is jelen volt a születésénél-

- később viszont elváltak,

hogy a válásban jobban odafigyeltek-e egymásra és több tiszteletet tanusítottak a felek, az apás szülés emlékére és élményére való tekinettel?



2018. dec. 6. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy a kettőnek köze lenne egymáshoz...
2018. dec. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én se látom az összefüggést.

Amúgy meg nincs kontrollcsoport.

Most vagy apás szülés volt vagy nem, aztán meg jött a válás. Tisztelet meg vagy van, vagy nincs...


Sajnálom, ha szülés után kicsivel válsz.

2018. dec. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A szüleimre ez egyáltalán nem igaz, amúgy is szerintem semmi köze a kettőnek egymáshoz.
2018. dec. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. dec. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

14 év házasság, két gyerek, apa nélküli szülés-maximális tisztelettel váltunk.

Egy hangos szó sem volt, mindent megbeszéltünk, elosztottunk, a gyerekeket intéztük, a bírónak csak rá kellett bólintani.

Válás után még fél évig egy házban éltünk, ugyan úgy mostam ki az ő ruháját is, főztem neki ebédet.

Ennek már 8 éve, azóta is emberi a kapcsolatunk.

A gyerekek most 20 és 12 évesek.A nagy (fiú) egy fél éve vele él.Ennek sem veszekedés vagy erőszak az oka.Kicsit hosszú és nem tartozik ide.


Szerintem semmi összefüggés sincs.

2018. dec. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kifejezetten arra lennék kíváncsi, hogy ennyire bensőséges esemény tudja-e pozitívan befolyásolni a hangulatot válás esetén.
2018. dec. 6. 16:27
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem befolyásolja. Ha válnak, annak komoly oka van. A szülés élménye nyilván megmarad neki (ha élvezte), de ettől még a párkapcsolati problémák, a harag a másik felé (ha van) stb. azok ott vannak, hiszen nyilván ezért válnak el. Biztosan örömmel emlékszik a baba születésére, de inkább a gyerek iránti érzékenysége, szeretete miatt, nem pedig az anya miatt, akit nyilván már nem szeret, hiszen éppen válik tőle.
2018. dec. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Logikusan hangzik, csak az érdekelne, hogy akik együtt végigélnek egy ilyen élményt (mert ne felejtsük el, még ma is benne van a pakliban, hogy az anya meghal, ha jóval kisebb is az esély, mint régen - na meg azért valamilyen szinten osztoznak az elemi fájdalomban, félelemben) - az eszükbe jut-e váláskor, és kifejezetten ennek a közös élménynek a kedvéért tudnak-e jobban uralkodni esetleges sértettségen, haragon?
2018. dec. 7. 17:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Annyira buta vagy,kérdező! Hányan írják még le,hogy semmi köze nincs a kettőnek egymáshoz? Ha emiatt jobban odafigyelnének egymásra,akkor nem lenne válás!
2018. dec. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kár, hogy nem véleményekre, hanem tapasztalatokra kérdeztem rá, okoska
2018. dec. 14. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!